Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon miért az önérzetes és...

Vajon miért az önérzetes és egyenrangú nőt hagyták ki a Bibliából, a butácska alárendelt szöszi helyett?

Figyelt kérdés

Most Lilith-re és Évára gondolok. A Bibliában az szerepel, hogy a női nem semmiképpen sem egyenrangú a férfival (erre rátesz ugye, hogy Ádámot tudatosan teremtette meg Isten, Évát meg csak után Ádi oldalbordájából, hogy ne unatkozzon annyira). És konkrétan bűnösnek is állítják be. Mindez ahhoz vezetett, hogy nők sokáig elnyomásban (nem a szó szoros értelemben, csupán alárendelt helyzetben) életek.


De mi történt volna, ha Lilith-et is "beleteszik" a Bibliában?



2013. okt. 29. 17:56
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
79%

A Biblia valamelyik könyvében egyetlen versben csakugyan szerepel az a szó, v név, hogy lilith, de csak olyasmi, hogy akkor majd megnyugszik. Egyetlenegyszer, v kétszer, kettõnél biztos nem többször.


Szóval szó sincs arról, hogy lett volna Ádám és Éva elõtt egy ilyen teremtmény. Hacsak valami szájhagyományban nem.

De ink+abb az a gyanum, hogy valami feminista találmány. :D


Tisztelt Tudós ElvtársUrakokk!


#5-ös és a többi, akik a rómaiak által összeizélt Bibliáról beszélnek!


1) A qumráni leletek, vagy másképp holt-tengeri tekercsek egyike egy majdnem teljes Yesáya ( Ézsaiás ) könyve ( dgitalizálták, tanulm´+anyozható az interneten ). Ezek a leletek köztudottan az ie 2 századtól a isz 2 századig tartó idõben keletkeztek és mert a barlangban voltak, a rómaiak nem igazán tudtak róluk. Arról nem szólva, hogy némelyik, a legrégebbiek abból az idõbõl valók, amikor Róma még egy alig ismert koszfészek volt, nem világbirodalom.


2) Talán mégjobb, ha szíveskedtek elfáradni Jemenbe, ahol sose voltak rómaiak, viszont zsidók igen, kb 2500 év óta és azóta is egy és ugyanazt a Bibliát hasznalják. ( Természetesen nem ugyanazt a példányt, de ugyanazt a szöveget. Másolták, majd újra másolták, ha véletlenül egy betû kimaradt és nem volt a helyén pótolható, eldobták azt a részt és újat másoltak. ) Folyamatosan 2500 éve.


És az õ Bibliájuk szövege ugyanaz, mint a mienknek a szövege. Mármint a héber. Ennyit a Rómában fuserált Bibliáról.

2013. nov. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés:
2016. nov. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:

Oké, Csak az elejét olvastam, de Katy Weaver már ott ki lett utálva. Nem értesz vele egyet? Nem baj, én sem teljesen, de ezt nem így kell megoldani. A kérdés fel lett téve, a válaszokat arra kéne korlátozni a kicsinyes vallási vitátok helyett, ugyanis sem a kérdező, sem mi, többiek, nem vagyunk rá kíváncsiak. Mocskolódni akartok? P-R-I-V-Á-T-B-A-N.


Katy, neked csak annyit mondok, hogy nem, egyáltalán nem áll szándékomban beleszólni a hitedbe. Viszont mindenki másban hisz. Beszélsz(írsz), és hiszel a Bibliában, hiszed, Te amit leírsz. Azt írtad, hogy bízol Istenben, és nem hagyja, hogy be legyünk csapva. Hiszel benne, számodra ez az igazság, és én ezt elfogadom, ahogy mások is(az agyatlan tömeget kivéve, de a farkas is a hülyesége miatt eszi a birkát...).


Mások hisznek Lilithben. Én is.

És tény, hogy a Rómaiak, a Görögök, és még sokan mások kiselejtezték a Bibliát. Viszont az Ószövetség ugyanaz, amit a zsidók már 2500 éve folyamatosan, szóról-szóra másolnak és használnak. Ezek is tények.


Viszont a hit nem tények kérdése. És, szerény személyem szerint, Isten az Újszövetség megírása után majdnem teljesen levette a kezét az emberiség sorsáról, viszont, ha tiszta szívvel hívjuk, akkor segít.


Ez olyan, mint amikor egy gyermek felnő. A szülő leveszi róla a kezét, nem nyúl utána, ha elesni készül, mert tudja, hogy képes felállni, van hozzá elég ereje. Viszont, ha a segítségét kéri, nem tagadja meg tőle, mert szereti. Isten valódi fia Jézus Krisztus, aki az életét adta a bűneinkért.


Viszont Isten teremtette Ádámot és Évát(és SZERINTEM Lilithtet), porból/húsból, saját képére formálta, ezáltal gyermekéül fogadta őket. Isten lehelete adta a lelket, egy kicsi belőle bennünk van. Mi is Isten gyermekei vagyunk, és követhetünk el bűnöket.


Ha bocsánatot kérsz édesanyádtól megbocsát, de csak akkor, ha tényleg megbántad. Nem elég egy gyónás, nemelég, ha kibeszéled magadból, meg kell bánnod a dolgokat. Ő a harmadik szülő, aki mindenkinek ott van, bőrszíntől és vallástól függetlenül.


Hit nélkül is szeret minket.


Viszont, kedves "Katy" és "Judit", a történelem és minden más tudása, és létezésének elfogadása még csak bűnnek sem számít. Mások ebben hisznek, nem baj, ha ti is tudjátok ilyenkor, hogy miről van szó. Dobálózik mindenki: "Egyiptom!" "Babilon!" STB...


Sosem szabad elfelejteni, hogy Hinni valamiben és Tudni valamit nem ugyanaz.


És végül, a kérdésre válaszolna:


A régi állapotokat és a férfiaknál még most is igen sokszor jelenlévő irányítási mániát, rosszindulatot és undort(pl.:nem baj, hogy egy nő a főnököm, csak ne legyen nő...) figyelembe véve, simán kinézem azt is, hogy az Ószövetségnek része volt Lilith, csupán, mikor az eredeti író meghalt kitörölték. Végül is hatalmas reform lett volna egy nőt erősnek és (ami a lényeg) szinte a végletekig önállónak látni, főleg akkor. És igen, tudom, hogy voltak erős nők a Bibliában, de egyikük sem egyes egyedül volt erős, nem volt független, nem egyedül oldotta meg az összes élet adta problémát. Nem (TUDATOSAN) szállt szembe Istennel.(nem volt elég bátor)


És, bár az indoklásom lehet helytelen, csak nézzük meg, hogy a Kiűzésben is Évát és a Kígyót tették meg felelőssé. A nőt, aki tudni Akart, és a belső hangot, ami a tudást Kérte. De Ádám csak annyit tett, hogy bízott a feleségében és hallgatott rá. Ez a megközelítés a számomra fájdalmas, és én hiszen, hogy nem így volt, csupán rosszul jegyezték fel a számunkra, mert ez a nőnek, mint nemnek a becsmérlése, gyűlölet gerjesztés ellene. Az ellen, aki férjéért és gyermekéért is fájdalmakat vállal.(az a bizonyos bűvös első, a szülés, a menstruációk) Pedig mindannyian megtehetnénk, hogy egy "Nekem ennyi elég volt!" felkiáltással véget vetünk az életünknek.


Ez az én véleményem, és bármennyire is tisztában vagyok vele, hogy néhány helyen ellent mondok magamnak, azt írtam le, amit a szívem súgott. Tartsátok kérle tiszteletben, nekem sem áll szándékomban másokat mocskolni.


Üdv: Mária(ironikus anyám névválasztása, de női ágon évszázadok óta öröklődik)

2017. ápr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!