Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért vannak/voltak oda az...

Miért vannak/voltak oda az emberek ennyire istenért? Oo

Figyelt kérdés
Nem értettem az embereket soha, olyan elvakultan hisznek istenben. Igen, tudom a hit fontos, de miért nem lehet reálisan látni? Ha isten létezik is, lehet, hogy voltaképpen ő maga a gonosz, csak az emberekbe táplálja a dolgait. Ti még nem gondoltatok erre? :o Ja és szerintem egy kicsit baromság (elnézést a kifejezésért), hogy szenvedjünk egész életünkbe, hogy majd eljussunk egy olyan helyre mint a mennyország, de még a létezése se biztos. Ok, rendben legyenek szabályok ezt belátom, de ne sanyargassuk már magunkat könyörgöm. Persze manapság már annyira nem igaz, de attól még nem igazán jó szerintem

2013. okt. 30. 12:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%

Azt ne felejtsd el kedves válaszoló, hogy a fák, semmiben nem különböztek a többi fától, tehát az ígéret szerint ami nem egy gyümölcstől múlik, örök életre volt kilátásuk

S idővel majd arról is ehettek volna.


Mint ahogy az a fa sem volt különleges, vagy más fától nagyon eltérő, csak egy fajta szemléltető eszközként választotta, hogy jelezze, neki joga van a teremtményeit szeretettel vezetni.


Katy weaver

2013. okt. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Azért "szerencsétlen" Ádám tényleg jól meghalt.


930 éves korában!!!!! :)

2013. okt. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
utolsó, ezen kiégtem :'D xd
2013. okt. 30. 20:21
 14/19 anonim ***** válasza:
91%

"Mint ahogy az a fa sem volt különleges, vagy más fától nagyon eltérő, csak egy fajta szemléltető eszközként választotta, hogy jelezze, neki joga van a teremtményeit szeretettel vezetni. "

Hát nekem ez nem szeretett teljes vezetésnek tűnik...

Megteremtette a szabad akaratot mégis megparancsolja mit csináljunk hm nem tudom lehet csak nekem ellentmondásos. Ha nem azt csinálod amit ő mond/tanít pokolra kerülsz. Mindegy hogy jó ember vagy-e ha nem hiszel kampó :/ Nekem inkább tűnik diktatúrának mint szeretetteljes vezetésnek .

2013. okt. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
26%
Érdekes, hogy mindazok, akik a szabadságukkal tudtak mit kezdeni - nem csak fórumokon siránkozni, hogy teremtőjük milyen gonosz, erőszakos, diktatórikus -, azok hálát adnak Istennek, és dicsőítik őt, nemcsak alkotásukkal kimondott szóval is. Dante, Goethe, J.S.Bach (SoliDeoGratia), a mindössze 23 évet élt, de azalatt is gyönyörűt alkotó Pergolesi, Fra Angelico, Giotto, Gaudi - csak néhányat említve a millió nagy művészből. Nagyon érdekes. Érdemes elgondolkodni rajta.
2013. okt. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem siránkozom. Ez a baj veletek valaki ír egy véleményt siránkozik stb stb. Nektek pedig nem itt kellene téríteni . Ez az én saját véleményem. Ezt most úgy mondod mintha egy ateista nem lehetne zseniális . Miért hiszi minden válási fanatikus hogy a zsenialitás mögött Isten áll ? Itt van pl.: Steven Hawking . A Világ egyik vezető tudósa és ateista. Igen. Számotokra hihetetlen nem ? A Világ egyik legnagyobb elméje nem hisz Istenben.

Frédéric Joliot-Curie, francia Nobel-díjas fizikus

Alan Turing, angol matematikus, a számítástechnika úttörője.

James D. Watson, molekuláris biológus, a DNS társfelfedezője. Szintén Nobel-díjas.

Nadine Gordimer Nobel-díjas írónő.

Mind ateisták és még lehetne sorolni...

2013. nov. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%
Istent azért teremtette az ember, hogy legyen kit okolni az esetleges sikertelenségével. Insa Allah!
2013. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Látom rohadt jól elgondolkodtatok a 15-ön. :)
2013. nov. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A kérdés elég abszurd.. Kb. mintha azt kérdezném, hogy az emberek miért vannak annyira oda Lady Gaga-ért vagy valamelyik magyar celebért.. Egyrészt nem mindenki van oda értük, másrészt egy rajongó nehezen tudna téged meggyőzni, ha te ki nem állhatod azt a hírességet. Istennel kapcsolatban a feltételezések tárháza is végtelen, ahogy a kérdésedből is látszik. A biblia szerint Isten nem gonosz, mondjuk ezért már "oda lehet lenni" érte.. A bibliai életkorok lehetnek a holdévek is (tehát nem a naphoz viszonyítottak, mint manapság), ebből adódhatnak a nagy számok. De valószínűbb, hogy itt is szimbólumokról van szó, éppen ezért ne játsszuk itt a nagy tudósokat, akik értelmezni tudják egy másik kultúra több mint 2000 éves iratát. A mai fiatalok jó részének már egy Jókai regénybe is beletörik a foga.. Ha valaki pedig oda van Istenért, az inkább irigyelni való. A sanyargatás nagyon régen volt "divatban", egy olyan korban, aminek a gondolkodásmódját, életmódját nehéz mai ésszel megérteni. A középkori ember más strófra járt, mint mi, más világnézete volt és Istenről is más elképzelése. Ha a böjtre gondolsz, muszlimoknál is van ilyen és vallástól függetlenül testben és jó esetben lélekben is képes megújulni az ember egy jó kis böjt után. Főleg a mai fogyasztói társadalomban.
2013. nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!