Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták, illetve nem...

Kedves ateisták, illetve nem hívők! Miért vitatkoztok? (nem provokáció. A többi lent)

Figyelt kérdés

Biztos szembesültetek már azzal, mikor a vitapartnereteket nem tudjátok meggyőzni (egy kicsit sem). Szóval ilyen esetben, milyen céllal folytatjátok a vitát?


(Ezt a kérdést, a hívőknek is feltettem.)



2013. nov. 2. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Általában hamar kiderül, hogy felesleges róla tovább beszélni, ám sokszor volt már velem, hogy azért nem váltottam témát, mert nem volt jobb ötletem. Persze, ha ő viszont megtette, akkor annak örültem.
2013. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Ugyanezt kérdezd meg a hívőktől is, hogy ha tudják, hogy a másik ateista, akkor minek kell leállni vele vitatkozni, miért kell folyton bibliai idézetekkel traktálni.
2013. nov. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Mirk ***** válasza:
Ahogy már írtam más kérdésnél is, az emberek többsége meg van győződve róla, hogy minden kérdésben neki van igaza, illetve az ő álláspontja a helyes. Ez még nem is lenne baj, de nagyon sok ember képtelen elviselni, ha valaki más véleményen van. Kényszeresen meg kell mutatni a másiknak, "hogy te mennyire hülye vagy".
2013. nov. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja, most látom, hogy a másik kérdés is ott van...

Általában azért, mert valamelyik fél túl agresszív és nem képes felfogni, hogy hagyja békén a másikat.

2013. nov. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem aki leáll vitatkozni egy hívővel, az nem teljesen ateista. Egy materialista szerintem konkrétan le........ a témát. Maximum beigazolni látja a pszichológia könyve lapjait, ha egy vallásos emberrel beszélget. Amúgy is feltehetőleg kis majomnak nézi a másikat, és örül, hogy ő alfább annál a szerencsétlennél.
2013. nov. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Grielean ***** válasza:

Én személy szerint azért, mert néhanapján azért összeakadok normális emberekkel is, akikkel lehet érdemben vitázni, és ilyenkor az ő álláspontja által az én ismereteim is nőnek egy témáról, sőt, előfordult már nem egyszer, hogy én magam voltam kénytelen újragondolni a véleményemet vagy álláspontomat bizonyos kérdésekben.

Másrészről a viták során a legtöbbször igyekszem érvekkel alátámasztani a mondandómat, ehhez nem egyszer visszakerestem már korábban olvasott információkat, vagy épp találtam újakat, ami előnyös abból a szempontból, hogy egyrészt megerősíti a tudásom, másrészt új dolgokat tanulhatok az engem érdeklő témákban.


Persze előfordul olyan is, amikor a vitapartner egyszerűen immúnis minden logikára, érvre vagy értelmes válaszra, ennek ellenére oda szoktam biggyeszteni egy-egy kommentet. Ilyen esetekben csak azért, nehogy véletlen valaki arra tévedő komolyan vegye a trollt, vagy legalábbis lássa, hogy van az éremnek egy másik oldala is.

2013. nov. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

kedves Sörpocak.


Én nem vitatkozom.

Egy felvetődött kérdésre válaszolok, és tovább lépek vagy elfogadja vagy nem.

Ha további felvetés történik, akkor leírom a véleményemet és ismét tovább lépek.

Katy Weaver

2013. nov. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Katy nem is tudtam, hogy ateista vagy! xD

Nah mind1, biztos csak egy félrekattintás volt részedről.

Egyébként egy vita pont abból áll amit írsz, csak kölcsönösen. Lehet, hogy te nem vitázol, de a partnert ez nem zavarja. Nálad egyfajta 1 irányú vita lép fel akkor :) De mind1, értem mit mondasz, és köcsönöm az eddigi válaszokat is.

2013. nov. 2. 17:15
 9/14 anonim ***** válasza:
Mert szeretek vitatkozni. Ez egyáltalán nem rossz dolog. Normális esetben két fél értelmes módon kifejti a másiknak a véleményét egy dologról és beszélgetnek róla. Szívesen olvasom más emberek véleményét is a dolgokról, ez is alakítja az enyémet.
2013. nov. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
30%

Bocsánatot kérek, igazad van Kedves Sőrpocak


Katy Weaver

2013. nov. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!