Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták mit szóltok ahhoz,...

Ateisták mit szóltok ahhoz, hogy az evolúció matematikailag is lehetetlen?


2013. nov. 27. 22:26
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúcióra több matematikai, informatikai és egyéb modell is épül.

Az álmatematika nem nagyon érdekli a komolyabb embereket.

2013. nov. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
92%
Semmi értelme annak, hogy matematikailag lehetetlen, amikor itt van a szemünk előtt. Mindenki látja, tapasztalja. Nézz rá a lábujjadra. Van rajta köröm? Van. Miért? Mert Isten a saját képére teremtett. Tehát matematikailag az az Isten egy majom. Erre volták kíváncsi?
2013. nov. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
100%

Különösebben nem akarok állást vállalni az evolúció kérdésében, de a matematikai érvelés ebben egyszerűen hülyeség.


Sehol nem számolja bele, hogy egy másodperc alatt hány próba van elvégezve, innentől kezdve pedig csak mese az egész. Nagy számokkal dobálozik, de semmi nincs mögötte. Ez nem matematika.


A végkijelentés is hülyeség: nagy szám, ezért lehetetlen, mert végtelen idő kéne hozzá. A valószínűség nem így müködik. A valószínűség azt adja meg, hogy ha nagyon-nagyon sokszor elvégezzük, akkor mennyi lesz az aránya a jóknak és a rosszaknak. Ha valaminek (1/10)^(10^100)-diken a valószínűsége, az nem a (1/10)^(10^100)-dik próbakor fog bekövetkezni (ahogyan ő állítaná), hanem ha nagyon sokszor eljátszuk, akkor 10^(10^100) próbából egy lesz sikeres átlagosan. De ez lehet akár az első alkalom is.


Egy szó, mint száz. Ne matematikázzon, ha nem ért hozzá vagy nincs hozzá elég adata, amiből ténylegesen valami értelmest ki tudna hozni.

2013. nov. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
100%
Pusztán annyit, hogy a videóban szereplő ember nem sokat ért a matematikához.
2013. nov. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
100%

Már megint...?

Nem unod még, hogy szinte mindennap felteszel valami evolúciót cáfoló kérdést? Ennek mi értelme van?

2013. nov. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%
A video tipikus "nem tudom elképzelni (vagy nem értem), ezért biztos nem lehet". Nagyon gyenge magyarázattal megspékelve.
2013. nov. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
14%

" Nézz rá a lábujjadra. Van rajta köröm? Van. Miért? Mert Isten a saját képére teremtett. "

Úgy "imádom", mikor ateisták "az Isten a saját képmására teremtett minket" mondatra azt hiszik, úgy értelmezik, hogy úgy nézünk ki fizikailag, mint Isten. Hát nem!!!Semmi köze a fizikai megjelenéshez, már csak azért sem, mert Isten egy szellemi létező!!

2013. nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
91%

Akkor mit jelent az, hogy a saját képmására teremtett?

Ezt is csak úgy átvitten kell értelmezni, ugye?

2013. nov. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
41%

Saját képmására teremtett = alapvetően jónak teremtett, belső tulajdonságokat tekintve teremtett magához hasonlatosnak. Istennek nincs külseje, mivel nem egy "ember", hanem egy fogalom, mint pl. a szeretet - a szeretetnek sincs külseje.

(Bocs ha ezzel most sokan nem fogtok egyetérteni, én így gondolom.)

2013. nov. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
28%
Előző vagyok, még annyit hozzáfűznék, hogy ezzel természetesen NEM az evolúciót akartam cáfolni, csupán Hallowed by the name kérdésére reagáltam.
2013. nov. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!