Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha az evolúció hazugság,...

Ha az evolúció hazugság, akkor miért egyezik meg 99,4 %-ban a DNS-ünk a csimpánzokéval?

Figyelt kérdés
Istennek netán több köze van a csimpánzokhoz, mint gondolnánk?

2013. nov. 29. 22:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
55%
Azért egyezik meg, mert Isten így akarta :)
2013. nov. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
23%
a sok gyépés tuti megmagyarázná :D
2013. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 nagylzs ***** válasza:
82%

A hazugság nem abszolút fogalom. Az igazság a valóság helyes felfogása. A valóságnak mindenki csak egy részét képes felfogni.


Az evolúció hazugság? - nem. Az evolúció tudományosan bizonyított elmélet, és ebben a kontextusban egy fogalom. Mint fogalom, annyira igaz, amennyire a fogalomhoz tartozó mentális struktúra (amit a fogalmat használó személy felidéz) megfelel a valóságnak.


"Akkor miért egyezik meg..." - mivel a mondat első része nem egy logikai változó, hanem egy környezetfüggő, részben valós részben illuzórikus érték, ezért a mondat második része mint "logikai következtetés" nem értelmezhető. Az implikáció ("ha -> akkor" állítás) csak kétértékű logika esetén értelmes, de itt nem ez a helyzet.


"Istennek netán több köze van ... mint gondolnánk" - Gondolná, de ki? Kinek a gondolatához képest van több vagy kevesebb köze? A gondolatokból nem lehet átlagot vonni, de még ha lehetne, akkor sem tudnád viszonyítási alapként felhasználni, és kijelenteni hogy több, vagy éppen kevesebb köze van hozzá. Az ilyen összetett dolgok viszonyát nem lehet leírni egyetlen légbőlkapott mérőszámmal. Aki mégis megpróbálja, az egész biztos hasonlóan légbőlkapott eredményre fog jutni.

2013. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
Én úgy tudom, csak 97% körül van. Persze a vallásosaké is.
2013. nov. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
17%
Hogy miert egyezik? Isten igy tesz probara minket. Aki a Biblia helyett a tudomanynak hisz, az megy a levesbe. :)
2013. nov. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%

Miért ne egyezhetne meg?


Másfelől meg ha azt nézed, az a maradék 0,6% is épp elég nagy különbség.

2013. nov. 30. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Makoscsiga ***** válasza:
67%

"Az implikáció ("ha -> akkor" állítás) csak kétértékű logika esetén értelmes, de itt nem ez a helyzet. "

Szerintem itt teljesen adekvált a kérdés, mert itt a két logikai érték, az 'igaz az evolúció', és 'nem igaz az evolúció'. Ha az első logikai érték igaz, az önnmagában imlikálja, hogy köztünk és a csimpánzok között nagyfokú hasonlóság található a gének szintjén. Mivel ezt tapasztaljuk, adja magát a kérdés, hogy a másik logikai érték esetén, egy ilyen megfigyelés mivel magyarázható. Ez annál is inkább kérdés, mert a fajok közti fenotipusos hasonlóság nem feltétlenül jelenik meg a gének szintjén, ha tervezettséget, teremtést feltételezünk. Ezért ezek a modellek adósok ennek magyarázatával. Ez a megfigyelés érv az evolúció mellett, és amennyiben nincs megfelelő indoklás, érv a teremtés ellen.

2013. nov. 30. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Az emberfélék vagy hominidák (Hominidae) közé sorolják a csimpánzt, sőt egyesek egyenesen a Homo nembe, éppen a nagyfokú genetikai azonosság miatt. Az kétségtelen, hogy értelmi színvonaluk megüti ezt a mércét, hiszen egy enyhén fogyatékos ember értelmével rendelkeznek. A gorilla és az orángután alig marad el tőlük.

A csimpánzoknak az emberhez nagyon hasonló személyiségük van és kétségtelen az első látásra való hasonlóság is. Némely jellemzője, mint pl.: a szőrösség, az állatokhoz hasonlítja, de a megdöbbentő genetikai vizsgálatok egyértelműsíteni látszanak olyan tényt, hogy rokonságunk sokkal közelibb, mint eddig gondolták és nem az állatok közé kell sorolni őket.

Némelyek szerint a csimpánzoknak beszélt nyelvük van, természetesen szegényes szókinccsel és kifejezési móddal, de az mindenesetre bizonyossá vált, hogy az emberi beszéd szavait meg tudják tanulni és megértik, lényegesen magasabb szinten, mint a kutyák, vagy a lovak.

Valójában már azt is hallottam, hogy egyenesen jogokat követelnek a számukra, bár őszintén megmondom, nem ismerem pontosan ezeket a követeléseket, ha arra irányul, hogy biztosítsanak nekik elegendő életteret és hagyják őket békén, akkor helyeslem de szerintem még az emberiségnek saját háza táján is van restanciája és rokon ide, vagy oda, először mégis csak azt kellene biztosítani.

Bibliát ráérünk még a számukra nyomtatni...

2013. nov. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Gyanús hogy ebből kinéz egy - Majmok bolygója 3! :))
2013. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Ozmium42 ***** válasza:
89%
Én olyat láttam, hogy szavazó jogot követeltek nekik. Végül is, nem hülyeség. Nem szabad senkit kirekeszteni faji alapon.
2013. nov. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!