Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Evolucionisták! Mit gondoltok...

Evolucionisták! Mit gondoltok erről a szövegről?

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokálásként tettem fel, nem várom hogy ezután megtérjetek vagy valami, csak érdekel mit gondoltok. Én egyébként keresztény vagyok.

a szöveg:

"Az egyik oka annak, amiért evolúcióellenes vagy más szóval nem-evolucionista álláspontra kezdtem helyezkedni az, hogy a múlt évben hirtelen rádöbbentem valamire. Már több mint húsz éve azt gondoltam, hogy valamilyen formában az evolúción dolgozom.


Egy reggel felébredtem, és mintha történt volna valami az éjszaka, belém nyilallt a felismerés, hogy habár már húsz éve foglalkozom ezzel, mégsem tudok róla semmit. Elég nagy megrázkódtatás, amikor az ember rájön, hogy ilyen sokáig félre lehet őt vezetni...


Az utóbbi hetekben egy egyszerű kérdést próbáltam feltenni különböző egyéneknek és csoportoknak. A kérdés a következő volt: Tudnál - e nekem olyat mondani az evolúcióról, amit biztosan tudsz, egyetlenegy olyan dolgot, ami szerinted igaz? Feltettem ezt a kérdést a Területi Természettörténeti Múzeum geológus csapatának, de csak mély csend volt a válasz. Nekiszegeztem a kérdést a Chicago-i Egyetem Evolúciós Alaktani Szemináriuma tagjainak is - egy köztiszteletben álló csapatról van szó -, de a válasz ez esetben is hosszan tartó csend volt, majd az egyikük a végén megszólalt: "Egyet biztosan tudok: nem szabadna az evolúciót a középiskolában tanítani."


Az evolúcióról való ismereteink tehát meglehetősen sekélyesek. Tudjuk, hogy nem kellene a középiskolákban tanítani, és ez minden, amit tudunk róla."


Colin Patterson, Ph.D., a múltban vezető paleontológus a londoni British Múzeum Természettörténeti osztályán, valamint a múzeum folyóiratának szerkesztője. A fenti idézet Nem York-ban, az Amerikai Természetrajzi Múzeumban megtartott beszédében hangzott el 1981. november 5.-én.


2013. dec. 3. 00:04
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor mindig célszerűbb a forrást is belinkelni, mert eddig csak üres beszéd. Tehát azt is le kell ellenőrizni, hogy kik mondták és miért.


A világon pedig sok mindent nem tudunk. Minél többet tud az ember, annál jobban látja, hogy semmit nem tud. (és nem a világközepe).

Tehát attól még, hogy hiányosak a tudásaink vagy tévedünk még nem kell mindent a lecsóba dobni és kitalált történetek után nyúlni, amikről még ennyit sem tudunk, csak hiszünk.


Az evolúció fogalmát meg jó lenne tisztázni. Mert hogy 100% baromság lenne, az 100% nem igaz.

És az sem lenne bölcs döntés, hogy bármit eltitkolni a világból.


(egy nem ateista)

2013. dec. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
94%

Azt gondolom erről a szövegről, hogy röhejes :) Az meg pláne röhejes, hogy csak néma csend volt a kérdésekre a válasz. Akármelyik biológiához értő ember csípőből tud mondani tényeket, ugyanis sok-sok lexikont meg tudunk tölteni azokkal a TÉNYEKKEL, amit tudunk BIZTOSAN az evolúcióról.


Ismerjük a szelekciót, a mutációk típusát, öröklődését, kialakulását, elterjedését, a fajok változását, a populációk összetételét, hogy mondjak biztosat, így hirtelen :)


Ha valaki szerint ezt nem kéne tanítani az iskolában, akkor az a valaki ne is menjen iskola környékére.


De miért is van az az érzésem, hogy eme illető az evolúció helyett valamely isten (vagy, tán-tán intelligens tervező?) igéjét hirdetné az iskolában (mert arról aztán biztosat tudunk :) )


Ja, és már 81-ben is nagyon sokat tudtunk...

2013. dec. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
11%
Helyesebben: Nem szabadna az evolúciót SEM eröltetni, bár eröltetésről nekem inkább az önjelölt kis prófétk szoktak eszembe jutni.
2013. dec. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
100%
Milyen lúzer tudóscsapat lehetett, aki csak nézett és hallgatott... ostoba egy "történet", nem szól semmiről. Egy általános iskolás gyerek is be tudja bizonyítani az evolúció tényét, ha tanult biológiát.
2013. dec. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
33%
A szöveg szerint ezt egy olyan ember írta, aki saját állítása szerint már több, mint húsz éve ezzel a dologgal foglalkozott. Szerintem ez alatt valószínüleg nem azt értette (az evolúcióval való foglalkozást) hogy mondjuk ált. Iskolás biológiai albumokat lapozgatott, mondjuk a törzsfejlődés, meg evolúció címszavas résznél, és ott is csak a képeket nézegette... Szóval talán lehetne feltételezni akár azt is hogy tudja mit beszél, amikor ennyi idő után a kételyeinek ad hangot egy elmélettel kapcsolatban, amivel a fél életét töltötte. Feltételezem hogy az itt, csípőből tüzelve a szöveg mondandóját lehülyeségező hozzászólók némelyike még talán legalább valamivel kevesebb, mint 20 éve foglalkozik a témával behatóbban...
2013. dec. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
89%
ma 00:57, miután már vagy 30 éve tanítottam biológiát, nem gondolnám, hogy ma kezdtem el foglalkozni a kérdéssel.. )))
2013. dec. 3. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
27%
Bocsánat, ha tévednék az utóbbi feltételezést illetően. Meg mert annak ellenére szóltam hogy nem volnék kimondottan evolúcionista sem. Noha kreacionistának sem mondanám magam.
2013. dec. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként a teremtés tényének a bizonyításával is tartozik a vallás!
2013. dec. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 Tom Benko ***** válasza:
93%

[link]

Quote mining, szokásos kreás genyóság...

2013. dec. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy ezek szerint a gimis kishúgom többet tud az evolúcióról, mint a Chicago-i Egyetemen.
2013. dec. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!