Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Térítő vallási fanatikusok,...

Térítő vallási fanatikusok, őszintén, nektek milyen érzés lenne, ha egy más vallású v. életszemléletű egyén elkezdene titeket győzködni, hogy olvassátok az ő könyveiket, térjetek át az ő vallásukra, mert tévedtek?

Figyelt kérdés
Nem értem,hogy ti azt állítjátok magatokról,hogy istennel jártok(aki a bölcsesség,és világosság forrása)közben pedig alapvető dolgokra nem vagytok képesek felebarátaitokkal szemben.Ilyenkor Jézus szava,a tisztelet,szeretet miért nem számít? Persze,ha meggyűlölnek titeket,ti mossátok kezeiteket,hogy "a tudatlan világi emberek a rosszak" persze nyilván ilyen is van,de mielőtt egyértelmű véleményt alkottok,bele kéne nézni a tükörbe,és megnézni van-e gerenda a szemetekben.
2013. dec. 3. 09:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
5%

Szia!


Remélem nem vagyok fanatikus, de megpróbálhatjuk!

Győzz meg és meglátjuk, hogyan érzem magamat majd:)


Amúgy biztosan sok múlik azon, hogy milyen a hozzáállás:kedves, segítőkész - erőszakos, kioktató.

Ezeknek fényében lehetek: boldog, hálás mert segítettél megtalálni Istent, vagy: dühös, agresszív mert kioktatsz és lenézel.

Bár szerintem ez minden témánál ugyanúgy igaz.

2013. dec. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nem akarlak meggyőzni:)én nem térítek.

Tudod van az a mondás"a pokol útja is jó szándékkal van kikövezve"

Az a baj,hogy hiába van meggyőződve valaki arról,hogy jót tesz,ha közben nincs hozzá kellő intelligenciája.Tegnap a munkahelyemen kolléganőm elkezdett téríteni,hogy nekem gyülekezetbe kellene járnom,meg minden.Mindezt kedvesen,mosolygósan,csillogó szemmel tette.Mondta is,hogy úgy érzi,neki ez egy Krisztusi küldetés,hogy segítsen másokat....Jó,az,hogy segítőkész másokkal,még rendben is lenne,de sajnos süket és vak is hozzá.egyszer még régebben mondtam neki,hogy általános iskolában jártam templomba,lehet hiba volt közölni vele....Hiába mondtam neki udvariasan,hogy nekem erre már nincs szükségem,csak mondta,hogy de igen kell,mert enélkül elkallódok a világban,és keressek magamnak olyan pásztort,akiben megbízom.most 32 éves vagyok...és köszönöm,nem kellenek fölém gyülekezeti pásztorok,tudom,hogy nem beléjük kell vetnem a bizodalmamat.

Persze vannak olyanok,akik nem ilyen nyomulósak,találkoztam már ilyennel,és velük még nincs is bajom,de elég sok a szemellenzős.

2013. dec. 3. 10:41
 3/16 anonim ***** válasza:
6%

Engem nem érdekel a hited, de elvárom, hogy engem se mocsokoljanak.

Ha neked az a véleményed, hogy primitív vagyok, fogadd el, hogy nekem meg te vagy primitív.

De én nem így állok hozzád.

2013. dec. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
3-as, eléggé el lehetsz tévedve, hol mondott itt a kérdező ilyet? Imádnivaló, ahogy belemagyarázod a saját hülyeségedet.
2013. dec. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Az a gond, hogy egy vallásos ember (nem kell ehhez fanatikusnak lenni) 100%-ban meg van győződve arról, hogy a hamis világképe az igaz. Teljesen mindegy, hogy keresztény, muzulmán, zsidó, pogány vagy akármi. Mindegyik vallás aztállítja, hogy csak 1 igazság van, és az az ővé.


Amikor egy keresztény meg akar téríteni egy muzulmánt, az olyan, mintha egy olyan ember, aki szerint a föld lapos, meg akarna győzni egy olyan valakit, aki szerint meg trapéz alakú.


Bocsi, nem vagyok vallási fanatikus, de azért válaszoltam a kérdésedre.

2013. dec. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem mondtam, hogy ő mondja. Hol látsz ilyet?

Mindenki vegye magára, akire vonatkozik.


Szépen is ki lehet fejezni, hogy nem hiszünk valamiben, anélkül hogy azt mondanánk a másiknak, hogy primitív mesekönyvekben hisz és fogadja el a véleményemmel együtt, hogy ő maga is primitív.


Egyébként mindenkit elzavarok, aki téríteni akar. De mivel nem vagyok elmebeteg a beszélgetést nem így élem meg.

2013. dec. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Dexter ! Szerinted ha Jézus azt monda volna hogy hát srácok nem biztos hogy én vagyok az igazság de szerintem van rá esély akkor az mégis mi lenne?
2013. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

1. A kérdésed értelmetlen.


2. Mohamed próféta is aztmondta, hogy ő az igazság. Ahogy Zeusz, Olümposzi isten is.

2013. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én Jehova Tanúja vagyok, és ha megkeresel ttthon egy gondolattal, vagy gondolatmenettel, szivesen várlak, és meghallgatom, mert azon az elven vagyok, hogy ha mindent tudok, akkor tudok választani, dönteni, ha pedig csak egyfélét tudok, akkor azt csak gyakorólni lehet, abból nem lehet dönteni, nem lehet választani!

Egyszóval a nyitott embereké ez a világ is és az elkövetkezö is!

Úgyhogy ne dugjátok be a fületeket semmilyen infórmáció elött, és ha valaki otthon keres fel titeket, akkor az azt jelenti, hogy teljesen meg van gyözödve róla, hogy az infórmáció, amit neked akar mondani, az hasznos a TE számodra is!

2013. dec. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

"Úgyhogy ne dugjátok be a fületeket semmilyen infórmáció elött, és ha valaki otthon keres fel titeket, akkor az azt jelenti, hogy teljesen meg van gyözödve róla, hogy az infórmáció, amit neked akar mondani, az hasznos a TE számodra is!"


Ez a hívők marketing dumája :D NAgyon tetszik :D

2013. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!