Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Fanatikus hívők, nektek miért...

Fanatikus hívők, nektek miért olyan jó érzés más emberek eszmerendszereit rabszolga módjára követni?

Figyelt kérdés
azért kérdem,mert én nem hiszem el,hogy ti ezzel tényleg őszintén boldogok és szabadok vagytok.sztem csak nem mertek nemet mondani,mert meg vagytok félemlítve.
2010. jún. 4. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Aki fanatikus hívő, nem rabszolga módjára követ egy eszmét, hanem valóban igaznak és szentnek tartja, és csöppet sem esik nehezére az elvei szerint élni.

Számára nem tűnik fel, hogy más is éppoly igaz lehet, nem jellemző rá a tolerancia, elfogadás, ilyesmi - viszont boldog a maga kis világában. Nem hiszem, hogy meg lennének félemlítve, ez hülyeség.

2010. jún. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Mert azt sulykolják beléjük, hogy még csak nem is gondolhatnak arra, hogy nemet mondanak, mert az is bűn...

Az alacsony önértékelésű emberek rettentesen meg akarnak felelni valaki - akárki - elvárásainak, nem véletlen, hogy a szekták "személyiségteszteket" osztogatnak, a templomból meg egyszerűen kizavarják azt, aki kérdezni merészel.

Ha nem gondolkodnak, (és nem gondolkodnak) nem is tudhatják, hogy boldogok-e, és így akarnak-e élni egyáltalán...

2010. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az ateisták hiszékenyek, vagy hivők? A materializmus is dogma, csak tudomámyos dogma. Hinni kell benne, mert empíria útján nem bizonyítható, csak logikai deduktiv úton. Ugyanez a módszer használatos a racionális Istenérvek esetén.

Hit. Többféle meghatározása van, pl. bizonyosság a remélt dolgokról. -1. Ha a gyermekem enni kér tőlem, és adok neki, nem viszi el az ÁNTSZ-be, hogy nincs-e esetleg benne méreg. Elhiszi, hogy egézséges ételt adok neki. 2. Hiszékenység. A katolikus (keresztény) erkölcsteológia szerint bün. ) pl. babonaság, okkultizmus, horoszkóp, stb.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..


Vannak itt hasznos idióták?

Pl; http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

A hasznos idióta a politikai zsargonban olyan ember, aki tudatlanságából kifolyólag önként, lelkesedésből szolgál egy olyan érdeket, amellyel, ha ismerné a valódi természetét, nem szimpatizálna. Eredeilteg a Szovjetunió nyugati szimpatizánsait nevezték így



http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..


VANNAK!

2010. jún. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Az eső hozzászólóval maximálisan egyetértek.


Utolsónak: Nem minden ateista materialista.

2010. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
38%

Kettővel felettem:


Mi van, beragadt a ctrl+c ctrl+v? Vagy csak heccből szúrod be mindenhová a hülyeségeidet?

2010. jún. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem hiszem hogy jó érzés. De a fanatikus hívők valójában életképtelen egyedek, akik ha állatok lennének, már elpusztultak volna. De mivel emberek és a társadalom nem hagyja pusztulni a gyengét ők lesznek a hívők. Szükségük van erre, mert maguktól semmit nem tudnának eldönteni és ez így kényelmes nekik, meg van mondva: Utáld a homoszexuálisokat és ők utálják. Ne ünnepeld a karácsonyt -és nem ünneplik. Vasárnap templomba menj-és mennek.
2010. jún. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%

A fanatikus fundamentalistákat ne keverjük össze a sima hívőkkel, mert ez általánosítás.

Az Istenben való hit akkor lehet fontos, amikor nagy bajba kerülsz. Nem Isten fog kimenteni, hanem elhiszed, hogy Isten ki fog menteni, vagyis jobbnak látod az esélyeidet, nem adod fel, és te magad is jobban fogsz dönteni.

Bebizonyították, hogy csatákban nagyobb eséllyel élik túl azok, akik hisznek valamiben.

A kérdés: Vajon miért?

Szerintem világos: ha elhiszi, hogy Isten segít rajta, akkor szerintem jobban hallgat az ösztöneire, és nem próbál meg annyit gondolkodni. Egyes esetekben ez életmentő lehet.

De lehet velem vitatkozni, aki szerint tévedek.

2010. jún. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fanatikus hívők? Hát mindjárt elnevetem magam. Megannyi kutatás tárta már fel hogy egy értelmes tervező munkájának tudni be az életet, nem hiszékenység kérdése. És nem értem néhányan mégis leragadtak az evolúció kényelmes, tettekre nem ösztönző elméletei mellett.


Talán nem is az Isten hívő a fanatikus? Inkább az, aki becsukja szemét, mellét veri, hogy márpedig az evolúció végterméke az élet? Megfontolandó. A vallásokat az Istenbe való hittel ne keverjük össze...leginkább a kérdésnek ha erre irányult volna a tárgya, egyetértenék különben.

2010. jún. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Hűha! Te aztán tényleg nem vagy fanatikus! ááá, egy cseppet sem... a saját véleményedet megfellebbezhetetlen és bizonyított tényként tálalod ide... Én nem csak mindjárt nevetem el magam :DDD

De sajnállak is, rossz lehet ennyire beszűkült látásmóddal élni...

2010. jún. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! "értelmes tervező munkájának tudni be az életet"-abszolut egyetértek.én hiszek istenben,és elismerem,hogy egy rendkívüli intelligencia álltal létezik a világ.amit nevetségesnek tartok az a más emberek álltal kitalált eszmerendszerek szinte kizárólagos követése,ami beszűkült gondolkodásra utal.aki kizárólag csak az evulucióban hisz sztem az is szüklátókörű.és a fanatikus hívőkről sajna nincs jó véleményem,mert gyakran erőszakosak,primitív gondolkodásúak.
2010. jún. 9. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!