Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért van az, hogyha isten...

Miért van az, hogyha isten kerül szóba, akkor az egyik fél a maga vallását képviselő egyén idézetekkel (Jób xy -adik levele), meg hosszú kifejtésekkel jön, de a való életben meg még egyikük se találkozott istennel?

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 08:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Ezt most nem értem. Attól, hogy valaki nem látta Istent, már nem idézhet a Bibliából, ha van benne a témához passzoló idézet?
2013. márc. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, értem, hogy mire akar kilyukadni a kérdező:

Nem azzal van a baj, hogy idézgetnek a Bibliából, hanem azzal, hogy csak azt teszik sokan.


Én is beszélgettem már sok vallásossal, sokkal így neten keresztül, tettem is fel itt kérdést ezzel kapcsolatban, ahol külön kiemeltem, hogy nem a Bibliából vett részletekre vagyok kíváncsi, hanem saját gondolatokra, élményekre, saját miértekre. Nem baj, ha onnan veszi, de vegye a fáradságot, hogy ne ctrl-c ctrl-v-t nyomjon, hanem a saját szavaival mondja el, miért hisz, mi volt ez az ok, ami meggyőzte, stb. De sokan továbbra is dobálóznak bibliai idézetekkel. Na most ők vagy nem olvasták végig a kérdést - ez esetben miért akarnak rá válaszolni? Vagy tesznek a kérdező kérésére - megint: miért akarnak akkor válaszolni? Vagy nincsen saját gondolatuk a dologról - ez a lehető legrosszabb eset. Vagy esetleg túl hosszúnak tartanák kifejteni, nincs annyi idejük - akkor megint csak ne válaszoljanak, majd akkor, ha lesz egy szabad fél órájuk leírni a SAJÁT élményeiket, gondolataikat. Ha egyáltalán le akarják.

Mert a Bibliát bárki el tudja olvasni, én is megtettem már többször is. De engem a személyes tapasztalások érdekelnek, nem a papagájmód történő ismételgetése egy párezer/párszáz éves, kedv szerint fordított és ferdített könyvnek.

2013. márc. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem. Hogy nem találkoztál olyannal, aki találkozott Istennel? Pedig a hívő -azért is hívő- úgy éli meg, hogy ha szemléli a hegyeket, völgyeket, a ragyogó tavat köztük, a felröppenő madarakat, a szerelmese tekintetét, az ateisták lázongását, bűnöző gonosz tekintetét, amelyben látszik TUDJA hogy bűnt követ el [a felsorolást, mivel végtelen, időhiány miatt megszakítom most]


- akkor mindig Isten mondja ki Önmagát - ezeken keresztül/általa/őbelőle/Ővele.

Bocsásd meg a hívőknek, hogy szentkönyveiket szívükben tartják - hisz nem könnyű Istennel való találkozást szavakba foglalni, a költőknek sikerül, de minden vallás képviselője a szentkönyvét nem engedi el- mert segít neki, ahogy a költő is segít neked, ha bánatodat örömödet nem tudod szóba foglalni. Igen, lehet, hogy nagyon magas fokon már nem kell a leírt szó.

[link]

Vu Cseng-en: A nyugati utazás avagy a majomkirály története zseniális könyvében van, a majomkirály eljut Buddhához, és kéri a szentkönyvet, amiből végre megért mindent. Kap egy nagy, szép könyvet- elindul vissza, de belenéz, és hát, minden lapja üres. Visszafordul méltatlankodva- ja, mondják az égiek- elfelejtettük, neki még olyan kell, amiben betűkkel leírva van.

2013. márc. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
44%

...a való életben meg még egyikük se találkozott istennel


Keresed az Istent? Vedd észre, kezében vagy!

2013. márc. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint az alapjában véve nem probléma, ha valaki idézget, vagy idézetekkel válaszol egy kérdésre. De azért vagyunk emberek, hogy gondolkodjunk, önálló véleményt formáljunk. Ha valaki csak idéz, könnyen lehet, hogy azért teszi, mert nincs önálló véleménye. Azért hisz, mert azt mondták neki, nem pedig saját meggyőződésből.
2013. márc. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Honnan veszed hogy egyikük sem találkozott Istennel?Ha azt mondaná elhiszed?



Én megtapasztaltam a jelenlétét ,és a szeretetének erejét.Mindig gondoskodik rólam.Ő bennünk van (ha akarjuk őt).A hang azt mondja:

-Én a lelkedben vagyok ,mert én vagyok az Út ,az Igazság és az Élet.Szeretetből vagyok és így vagyok mindig tibennetek.Vannak akik látnak de nem értenek .Bízz és higgy mert aki énbennem hisz az nem veszik el hanem örök élete lesz.


Miért nem próbálod meg ,add át az életedet Jézusnak és megtapasztalod őt.Így még kérdezned sem kell hogy láss.


(K.Gy)

2013. márc. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig beérkezett válaszokat!

Másodiknak ment a zöld kéz, mivel pontosan elmagyarázta mire gondoltam.

Negyediknek azt üzenem, hogy nem isten kezében vagyok, hanem a magam szerencséjének vagyok a kovácsa, mint minden ember, igaz a szerencse és az események sodrása is közbeszól. De ezt a sodrást és az esetleges szerencsét nem írnám egy isten számlájára se.

Hatodiknak csak ennyit: A K. Gy. monogram csak nem Korda Györgyöt takarja?

2013. márc. 6. 14:51
 8/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


A (K.Gy)rövidítés nem Korda György .)vicces volt.


De a lényegre térjek.Az élet jelentőségét vizsgáld meg és akkor talán megérted hogy Isten aki mindenek felett teremtette meg ezt a világot, az örök életet ajánlja fel neked....


Bölcsek könyve:


Az élet az istentelenek szemében


16Az istentelenek azonban kezükkel és szavukkal hívják (a halált), emésztődnek az utána való vágyakozásban, mintha a barátjuk volna, és szövetséget kötnek vele, mert méltók rá, hogy az osztályrészévé legyenek...



Az istentelenek tévedése


21Így gondolkodnak, de tévednek, mert gonoszságuk vakká tette őket. 22Nem ismerik Isten titkos szándékait. Ezért sem az erény jutalmát nem remélik, sem a tiszta lelkek díját nem tudják becsülni. 23Isten ugyanis halhatatlanságra teremtette az embert, és saját lényének képmásává tette. 24A sátán irigysége révén azonban a világba jött a halál, és akik vele tartanak, azok megtapasztalják...


Remélem egyszer még ebben a világban megérted...

(K.Gy)

2013. márc. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

Kedves K.Gy.!

Sajnálom, de semmit sem tudsz az ateistákról.

Aztán Te ugye nagyon ismered Isten titkos szándékait?

2013. márc. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
12%

KGy "Az istentelenek tévedése

Így gondolkodnak, de tévednek, mert gonoszságuk vakká tette őket. Nem ismerik Isten titkos szándékait"


Pontosan. Az istentelenek tagadásukkal hermetikusan lezárják a megismeréshez vezető utat. A titok keresése, maga a keresőmozdulat, ami a fontos, és ami a Isten felé vezet.

Ha Istent - a világ nagy szent titkát - keresed, már van hited. Maga a megismerés - a gnózisz- aminek a FOLYAMAT - Istennel való "találkozás", kapcsolat.

Természetesen ez a megismerés nem szűkülhet csak egy racionális megismerésre, az csak a tudat része, nem teljessége- tehát abból teljességre csak torz következtetéseket lehet levonni, és a haladás is gátolt, hisz az embernek teljes testi-lelki-szellemi organizmusának részt kell venni - ha a teljesség felé szeretne haladni. Ahogy azt a régiek még tudták, lásd a jóga - mint szellemi megismerési út: testhelyzettel, légzéssel haladva a tudatállapotok megismerése felé.

Weöres Sándor, A teljesség felé - ajánlott

2013. márc. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!