Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves mormonok (ha vagytok...

Kedves mormonok (ha vagytok itt)! Igaz hogy szerintetek Elohim és Jézus földönkívüliek?

Figyelt kérdés
Láttam erről egy videót, csak érdekel, hogy igaz-e. Senkit nem akarok megítélni a hite miatt, ez puszta kíváncsiság.

2013. dec. 4. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Kik/Mik? Mormonok? Azok mik/kik? :-/
2013. dec. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Én úgy tudom, hogy szerintük Jézus amerikai volt. :)
2013. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%
Pontosan. A mormonok szerint az amerikai indiánok valójában zsidók voltak, csak isten valamiért pipa lett rájuk, ezért varázsolta őket rézbőrüeknek. Abban is hisznek hogy a bibliai édenkert az amerikában volt. A mormonizmus az ostobaság, a fundamentalista kereszténység, és az amerikai sovinizmus keveredése. Magyarországon nagyon kevesen vannak, de azért vannak.
2013. dec. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
94%
South Parkban láttad?
2013. dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
46%
Parancsolsz?
2013. dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Jaaa bocsi, értem :D


Nem, de a south park alkotói összehoztak egy broadway musicalt (the book of mormon), az szerintem sokkal humorosabb mint a rajzfilm.

2013. dec. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Kedves Csobán!


A korábbi válaszokat nem kommentálnám, hanem az eredeti kérdésedre válaszolok.


Szinte minden vallás istenképe természetfelettinek, de mindenesetre a mi földi élővilágunkon kívülinek tekinti az isteneit. A görög mitológia emberszerű istenei voltak "utoljára" olyanok, akik itt nálunk Görögországban egy konkrét hegyen, az Olimposz felhői felett éltek.


A bibliai Elohim és Jehova, de Koránban szereplő Allah, és a brahmanizmus számtalan istene sem a Föld nevű bolygó kizárólagos házibálványai, hanem az adott vallási rendszer szerint a Világegyetem Istenei, így hát természetesen földönkívüliek valamennyien.


Miért, van olyan vallás ami szerint egy Isten a Marson, vagy a Proxima Centaurin nem isten?!


A mormonok szerint az Univerzum számtalan bolygóján van még élet és azok a lények ugyanolyan szeretettel fordulhatnak Mennyei Atyánkhoz mint mi magunk.


Én azon csodálkozom, hogy valaki a mai világban csodálkozik ezen a szerintem nyilvánvaló elgondoláson.


Talán nem az istenfogalommal, hanem a földönkívüliekkel kapcsolatos elképzeléseinkkel lehet a baj. Ha kis zöld manóknak gondoljuk a földönkívülieket akik a filmekben szerepelnek és az emberiség elpusztítására törekszenek, akkor nyugodtan kijelenthetem, hogy a mormonok nem ilyennek tekintik sem Elohimot, sem Jézust.


Üdvözlettel:

Levente

2013. dec. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De én úgy hallottam, hogy egy megneveznek egy konkrét bolygót, ahol pl Elohim és Jézus is nevelkedtek. Ha helyes ez az információ, mi a neve ennek a bolygónak?
2013. dec. 5. 14:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Az a bolygó, ahol Jézus nevelkedett a Naprendszer 3. bolygója. Föld a neve.


Elohim a mi Mennyei Atyánk. Az Ő teremtés előtti életéről nagyon keveset tudunk. A biblia kevés helyen említi és a többi mormon szentírásból sem tudunk meg lényegesen többet erről.


A mormon hit szerint Elohim tökéletes testben élő, dicsőséges és felmagasztosult személy, aki az Istenség egyik tagja (Jézussal és a Szentlélekkel együtt).


Az Istenség tagjai örökkévaló isteni személyek. Az örökkévalóság elégé hosszú idő, így nyilván sokfelé megfordulnak.


Isten földönkívüli lakóhelyét sok vallás megnevezi valahogyan: Mennyország, Ég, Égi palota, Valhalla, Égi Templom stb…

A mormonok ugyanezt a fogalmat a „Celesztiális Birodalom” kifejezéssel jelölik. A celesztiális latin eredetű szó jelentése mennyei, égi.


Ezeknek a fogalmaknak a pontos csillagászati jelentése nem ismert, a vallási tanok nem tárgyalják ilyen szempontból.


A mormon szentírásokban van egy utalás arra, hogy az Isten trónusához legközelebb eső csillag neve Kolob. A Kolob szó a mormon vallásban azt jelenti, hogy az „első teremtmény”, amely a legközelebb van a Celesztiálishoz, vagyis Isten lakhelyéhez. Kolobnak csillagászati jelentése nincs, azt pedig szintén nem tudjuk, hogy a celesztiális pontosan mit jelent, ahogyan ezt a többi jelentős világvallás sem tanítja részleteiben.


Üdvözlettel:

Levente

2013. dec. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Érdekesnek tartom a mormonizmust, de akkor ezek szerint az tényleg egy lejárató videó akart lenni. Mormonként feltételezem, hogy tudsz angolul, esetleg ismered is ezt a videót? http://www.youtube.com/watch?v=LdCEJISKWHc
2013. dec. 6. 11:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!