Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miatt utálják...

A keresztények miatt utálják sokan a homszexuálisokat és a prostituáltakat?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam: a történelem során (lásd pl. ókori görögök, rómaiak stb.) teljesen elfogadott volt a homoszexualitás és a prostitúció. Ehhez képest most mindkettő tabunak számít (jó, a homoszexualitásmár nem annyira, de még mindig nagyon sok helyen rossz szemmel néznek a másságukat nyíltan vállalóakra). Ez a gyökeres változás lehet hogy a kereszténység megjelenése & előretörése miatt következett be? Kíváncsi vagyok a véleményekre.
2013. dec. 14. 18:22
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
0%

Most már nem offolom szét a topicot, de akkor ide is leírom a legfontosabb dolgot:

Egy a lényeg. Legyen hűséges és érett.

2013. dec. 15. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
0%

Ha valaki prosti, az vállaja fel, legyen őszinte és ne csapja be a másikat.

Ha valaki nem képes rá, ne akarjon családot.

2013. dec. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
90%
Silver, te most amúgy magaddal beszélgetsz? Teljesen véletlenül, nem 'Lost in the darkness' vagy?
2013. dec. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 Frigg ***** válasza:

Nem vagyok meleg és közben válaszoltam a leveledre is :)

23/N

2013. dec. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy az utálat terjedéséhez van közük,bár sok kereszténnyel(és nem csak velük) az az alap probléma,hogy ész nélkül ítélkezik össze-vissza,ahelyett,hogy megértené a dolgokat:Fölösleges játszani az igazság osztó erkölcscsőszt Isten nevében,ez sem más,csak egy önkényes álláspont,amire mindenki képes,ha valaki nem tart elfogadhatónak egy életstílust,akkor ne kövesse és kész,házasodjon össze egy ellenkező neművel,használják csak gyereknemzésre a szeretkezést,szóval akármit amit ők jónak tartanak,legyenek boldogok,és tojjanak másra,mert nem tudhatják,hogy a másik ember miért prostituált,miért homoszexuális,mi az útja,hová tart az életben,mi Isten célja vele.Jézus ezért is óvta az embereket az ítélkezéstől.
2013. dec. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

Silver, megkoszonnem hogyha nem itt kezdenel el magaddal beszelni :)


A tobbieknek koszonom a valaszt. Viszont nem arra akartam kilyukadni hogy elitelendo-e a homoszexulaitas es a prostitucio, hanem arra hogy ez a kerdes egyaltalan az egyhaz miatt merul-e fel bennunk. Ha mashogy nem akkor tudat alatt nem ok folyasoltak be az ilyen gondolkodasmodot?

2013. dec. 15. 10:20
 27/46 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy a katolikus egyház csinált elég sok hülyeséget a középkorban, de Hitler se szerette őket, és ha egyház és Hitler nem lenne ma akkor is lenne valami ami miatt utálnánk őket, mert sok embernek természetében van a gyűlölet, mindegy hogy miért, valakit gyűlölnie kell
2013. dec. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Igen,egyébként gyűlöletre mindig van ok,a "másokat" mindig is kinézték,egyháztól függetlenül.
2013. dec. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
0%

Mint említettem egy keresztény nem gyűlölködhet.

De nem is köteles ezt a természet ellenes dolgot elfogadni, hiszen ellentétben van Isten nézetével, a természettel.


"Istennek lehet szándéka velük"

Bocsánatot kérek de egy kicsit úgy fog a válaszom hangzani, mint ha "gonoszka" lennék, pedig nem vagyok csak Isten személyével kapcsolatosan közelítem meg


Semmilyen szándéka nincs velük, Tőlük ép úgy elvárja, ha neki tetszően akarnak élni, hogy hagyják el ezt a tettüket, mint ahogy a tolvajtól elvárja, hogy ne lopjon többé, vagy a gyilkostól, hogy ne öljön többé a vagy prostituálttól, hogy többé ne éljen olyan életet...stb.

Isten szemében ezek utálatos dolgok, és halált érdemlőnek tartja, de hát leíratta.

Ha nem így lenne akkor nem lenne a bibliában hogy Tilos, és halált érdemlő...

2013. dec. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:15


Nem vagy gonoszka,csak félreérted a mindenséget,vagyis Istent,mert a vallásod a saját érdekei miatt csak egy szűkebb,korlátolt nézőpontból tekint rá,és úgy mutatja be neked,hogy csakis olyan lehet amilyennek ők látják.De valószínűleg idővel majd át fogsz látni a szitán,és rájössz,hogy az ítélkező,halálosztó,haragos Istenkép emberi félelemből,és tudatlanságból eredezik.

2013. dec. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!