Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miatt utálják...

A keresztények miatt utálják sokan a homszexuálisokat és a prostituáltakat?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtam: a történelem során (lásd pl. ókori görögök, rómaiak stb.) teljesen elfogadott volt a homoszexualitás és a prostitúció. Ehhez képest most mindkettő tabunak számít (jó, a homoszexualitásmár nem annyira, de még mindig nagyon sok helyen rossz szemmel néznek a másságukat nyíltan vállalóakra). Ez a gyökeres változás lehet hogy a kereszténység megjelenése & előretörése miatt következett be? Kíváncsi vagyok a véleményekre.
2013. dec. 14. 18:22
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
Inkább nem reflektálnék, mert gondolom nem tudod miről beszélsz
2013. dec. 22. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Mindkettőt kijavítanám (az előttem lévő 3 választ)


1. Akkor nem kéne melegeknek gyereket nevelni, mikor az adott földrajzi területen ezt nem tolerálják...az jelenti a legnagyobb problémát, a többi, nem igazán.


2. Akkor nem kéne keresztényeknek gyereket nevelni, mikor a szülők fanatikus bigott hívők, mert azzal csak a gyerekkort teszik tönkre, aminek komoly következményei lehetnek.

2013. dec. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
HA a szülők bigott keresztények. A bigott keresztényeket én se szeretem. Egy természetes, elfogadható lazaság szerintem a vallásban is kell
2013. dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el, csak néhány hozzászólást. Én igazából csak a görög részéhez akarnék valamit megjegyezni. Igazából, erre annak idején a történelem könyvben felhívták a figyelmünket, kevés görög poliszról tudunk sokat. Igazából Spártáról például egy bizonyos időszakból vannak információink. Ez olyan, mintha Athénról nem tudnánk a demokráciát, mert csak a kezdeti időről tudnánk valamit. Platónról annyit, hogy az általa nevelt Arisztitelész kétségbe vonta, hogy jó, hogy idősebb férfiak avatják be a szexualitásba a fiatalabbakat. Csak arra akarok kilyukadni, hogy a görögökről sem tudunk mindent, és ott sem mindenki értett egyet mindenben. Azon kívül mindenki mondja, hogy elfogadták a homoszexualitást, de hogy őszinte legyek, csak férfiakról tudok, akik azok lehettek. Nőt egyedül Szapphót tudom említeni. Azért azt megnéztem volna, ahogy időszámításunk előtt egy görög nő kijelenti az apjának, hogy ő márpedig nem megy hozzá X férfihoz, mert egy nőt szeret. A prostituáltakról nem tudok nyilatkozni, de Spártát említetted. Nos, ott szűznek sem kellett lenniük a nőknek a házasságkor, és eldönthették, kihez mennek hozzá. A görögöknek a homoszexualitás a vallásukban is benne volt, ők sem feltétlen voltak felvilágosultabbak, hiszen ők is csak a vallásukat követik végül is.
2014. jan. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Való igaz, hogy a kereszténység sok dolgot tett szigorúbbá, és sok dologról mondta, hogy bűn és erkölcstelenség. A fgörög kultúrában pl. elfogadott volt, hogy az emberek a gymnasium-okban, ami tornaterem, edzőterem volt, meztelenül edzettek. Spártában még a nők is, mert rájöttek, hogy az a nő, aki sokat edz, annak könnyebb gyereket szülni is.

A Bibliában is láttam olyan írásokat, hogy a jeruzsálemi királyok tiltják az ilyen görög típusú edzőtermek és fürdők létrehozását, és már a mózesi törvények is előírták, hogy pl nő fedetlen keblekkel még a legközelebbi rokonai előtt se mutatkozzon, és hogy takarnia kell magát, de ugyanígy a férfi is.

Egyébként meg a házasságon kívül született gyerek hátrányos megkülönböztetése is a kereszténység elterjedésével jött be az európai kultúrába, azelőtt simán követlhette a trónt ilyen gyerek is.

"Ne paráználkodjál!" (Ugyanis a papoknak a házasságkötésből meg a keresztelőkből jött be a lóvé)

Igaz, hogy a középkorban a keresztények felvegyék a versenyt a muszlimokkal szaporodásban, nem egyszer szemet hunytak afölött, ha egy-egy lovag vagy várúr félrelépett, és néhány zabigyereke származott ezekből a románcokból.

Ami meg a homoszexualitást illeti, azt is fajtalanságnak ítélik. Mert a férfinak nő kell, a nőnek pedig férfi.-- ez a keresztény dogma. De akik még jobban megvetik a homoszexuálisokat, azok a muszlimok.

Kereszténység--zsidóság--iszlám. Egy tőről fakadnak, nagyjából ugyanazok az alapelveik is. (Mégis egymás ellenségei)

2015. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Az viszont igaz, hogy Jézus gyakran vette körbe magát vámszedőkkel és utcalányokkal, és nekik is terjesztette Isten igéjét. Máté apostol és evangélista eredetileg maga is vámszedő volt, és a vámszedőket a köznép megvetette, és Mária Magdolna is utcalány volt, ahogy a Biblia írja, és Jézus "hét ördögöt űzött ki belőle."

Mikor egy farizeus felelősségre vonta emiatt Jézust, ő így felelt:

"Orvos nem az egészségeseknek kell, hanem a betegeknek."

2015. okt. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!