Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, evolucionisták,...

Ateisták, evolucionisták, nektek mi a véleményetek erről a kreacionista érvelésről?

Figyelt kérdés
egyre többet olvastam itt az oldalon, hogy Ádám és Éva gyerekei azért tudtak tovább szaporodni, mert akkor még rendben volt az ember genetikája, és nem okozott problémát, hogy egymástól szültek gyereket. Ez nekem elég abszurd, kíváncsi vagyok, hogy ti hogy vélekedtek erről. Na meg persze ez sem magyarázza, hogy hogyan lettek fehér emberek, színes bőrűek stb stb...
2013. dec. 17. 13:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Mi a fene az, hogy tökéletes génjeik voltak? :D

Gyerünk gyerekek, tudtok ennél jobbat is kitalálni!

2013. dec. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Na ezaz! A gének olyanok amilyenek, vannak,amik az egyed halálához vezethetnek,de sok olyan van,amelyek az adott környezetben vizsgálva lehetnek előnyösek vagy hátrányosak. Sokszor csak utólag derül ki,hogy milyen jól jött még régen egy bizonyos "génhiba".
2013. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 r.sentinel ***** válasza:

Kedves kerdezo !!


Nekem eggyetlen emberke se tudja bebizonyitani azt hogy a feher a sarga es a feke bor az eghajlatnak koszonheto, az abszurdum es nevetseges. Egy feher emberket be lehet rakni Afrikaba es 300 ev mulva is az utodai feherek lesznek. A felrevezeto tudomany probal ilyen hulyesegekkel magyarazkodni, kozben semmilyen alapja nincs ennek. De mi van akkor ha a 3 Gen tipust kulon letezett es ezekbol keveredett es alakult a tobbi ??? Mas valtozatot nem tudok elkepzelni foleg nem az evolucios alapokon fuggo szemfenyveszteseseket.

2013. dec. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Egy feher emberket be lehet rakni Afrikaba es 300 ev mulva is az utodai feherek lesznek."

300 év nem idő az evolúciónak.


"De mi van akkor ha a 3 Gen tipust kulon letezett es ezekbol keveredett es alakult a tobbi ???"

Rosszul gondolod. Ha ez igaz lenne, akkor például egy fekete és egy fehér embernek vagy teljesen fehér vagy teljesen fekete gyerekeik születnének, attól függően, hogy melyik gén domináns. De mivel a bőrszínért egy rakat gén felelős, így "csak" különböző árnyalatok jönnek létre.

2013. dec. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

"Ha ez igaz lenne" -> mármint, hogy egyetlen gén felelős a bőrszínért.

Pontatlanul fogalmaztam.

2013. dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 synapse11 ***** válasza:
Ha akkor még annyira "rendben volt" az ember genetikája, hogy tökéletes szülőt asztalra döntött a tökéletes fia, akkor mégis mitől romlott el az a csúcsszuper genetika?
2013. dec. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#3 amit leírsz, az az evolúció, nem? A kreacionizmus meg pont az evolúció tagadása, akkor meg ott vagyunk, ahol a part szakad.

Vagy Isten megenged még rassz szintű evolúciót, de azt már nem, hogy egy majom felegyenesedjen, és a környezethez úgy alkalmazkodjon, hogy egyre okosabb lesz?

2013. dec. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na szóval én Kreaconista vagyok tehát a Teremtésben hiszek.Az evolucionisták szerint a Föld 4,6 milliárd éve alakult ki úgy hogy a por és a gáz össze sűrűsödött de Nevile törvénye szerint ha a gázt és a port össze sűrítjük akkor a részecskék távolodni kezdenek.Az evolúcióról annyit hogy szervetlen anyagból nem lehet szerves.De tegyük fel hogy mégis valahogy kialakult az élet...De akkor a hal az miért ment ki a szárazföldre?Gondolt egyet és kiment?Evolucionista barátaim azt mondják hogy sok sok millió év alatt történt ez.Na de a halnak hogy kezdődött kifejlődni a tüdeje ha a vízben él?Meg napról napra szoktatta magát a levegőre és először csak 10 másodpercet volt kint aztan következő nap fél percet??Butaság.És nem több milliárd éves a Föld sem millió.Mert a tudósok megállapították hogy minden élőlényben van 0,000765% C14

és ez a C14 folyamatosan bomlik le fele nitrogénné a másik fele pedig marad C14.(5700 évente feleződik)

40-50 ezer év múltán már annyira kicsi lesz a C14 tartalom hogy nem tudják megmérni.A tudósok egy Karbon kori rétegben találtak C14-et ami 250 millió éves és abban a rétegben találtak C14-et.De ez hogy lehetséges ha a C14 50 ezer év alatt teljesen lebomlik?Tán azért mert nem 250 millió éves az a réteg amiből a mintát vették.Nem igazán mennék bele a témába ha valakit érdekel írjon privátba.Köszi!

2014. jan. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Az evolúcióról annyit hogy szervetlen anyagból nem lehet szerves"


Az evolúció nem foglalkozik ezzel s, hogy ezzel nem voltál tisztában, a többi mondani valód a témáról úgy dől össze, mint a kártyavár, mert súlytalanná válnak.(mármint a szavaid)

2014. jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!