Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meddig veszi még be sok ember...

Meddig veszi még be sok ember a vallásnak nevezett hókuszpókuszt?

Figyelt kérdés
Most is a híreket nézem, és az folyik mindenhonnan, hogy egyházi vezetők prédikálnak a Karácsonyról. Komolyan nincs nagyobb gondja az országnak, minthogy bizonyos személyek boszorkánymeséket zúdítanak a lakosságra, mindezt nem kevés pénzért?!

2013. dec. 25. 19:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%
Szerinted a Karácsony miről szól?
2013. dec. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
67%
Az emberek szeretik a meséket. Infantilisek. A valóság túl hideg, bonyolult nekik.
2013. dec. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
63%
Egyszer csak észhez térnek, bár ebben a zűrös világban nem csoda, hogy nem tudnak különbséget tenni az igazság, és hazugság között. Az is lehet, hogy ez tetszik az emberiségnek.
2013. dec. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 homo ludensz ***** válasza:
95%
Senkit nem köteleznek arra hogy mint írtátok "vallásos" legyen. Szerencsére nem a pártállamban élünk hogy csak akkor érvényesülhetsz ha párttag vagy. Aki hitéletet (is) akar élni az megteheti mellette meg elvégzi a munkáját. A minap hallottam a rádióban egy tudósítást arról hogy a karácsonyi megemlékezésen x y idegsebész mondott egy ünnepi beszédet. Mondjuk őt nem tudom elképzelni infantilis embernek.
2013. dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
39%

Szervusz.


"Meddig veszi be"?


A Bibliában a Jelenések könyve alapján, "Nagy Babilon leomlásáig"

Vagy is a Teremtő maga fogja úgy intézni hogy ezek a vallások megszűnnek, nem is akárhogy.

A Most még együtt kéz a kézben járó politikai szeretőjük fogja ezt végre hajtani, ahogy írja:

"Isten adja a szívükbe, hogy megsemmisítsék."


Mivel szégyentelen fényűzésben élnek, a népek meg éheznek.

De ahogy az egyik hozzá szóló írta, az emberek nem hiszik el, és sokan élvezik a hazugságot, mert már megszokták.

2013. dec. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
23%
Én abban reménykedem, hogy egyre többen térnek észhez és kezdik el Istent keresni ahelyett, hogy ülnek a gép előtt és ostobaságokat fröcsögnek a keresztényekre.
2013. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
45%
Kb 350-400 év múlva! Azért, mert kb annyi idő múlva látja be az egyház, hogy nincs isten! :)
2013. dec. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
30%

Bocsánatot kérek, de nem csoda ha bántják a keresztényeket.


Bár magam is az vagyok.

ennek két oka van.

S ezért nem értem miért kell ezen kiakadni, hogy bántják a keresztényeket.


1 Azért, mert sajnos a magukat keresztényeknek vallók közül sokan, csak névlegesen azok, az életük nem, csak mondogatják, hogy "keresztény vagyok"

s azok akik ezt látják, nem véletlen kérdőjelezik meg.


2.Jézus felhívta a figyelmét a követőinek, hogy nem nagyobb a szolga az Uránál, ha Őt bántották akkor a követőit is fogják bántani.

De Őket nem azért mert nem úgy élnek, hanem mert a saját lelkiismeretüket bántja, hogy nem engednek meg maguknak olyat amiket Ők igen és ezzel "kárhoztatva" érzik magukat, és ezért szeretnék ha a keresztények is úgy élnének ahogy Ők, és akkor nem szembesülnének azzal, hogy rosszat tesznek Isten szerint.


Hiába nulláztál le akkor is z lesz amit Isten a bibliában leíratott, eddig is minden úgy lett ezek után is, sajnos, s bár nem kellemes kimondani, de a biblia szerint rengetegen fognak meghalni.

Ez nem fenyegetőzés, hanem ígéret.

Nem lesz világ megtérés.

2013. dec. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 openyoureye ***** válasza:
18%

"Az emberek szeretik a meséket. Infantilisek. A valóság túl hideg, bonyolult nekik."


Ja mert az ateista materialisat agytrösztök mindent értenek mi? Csak szeretnének, de az anyagi világon túl nem látnak semmit. Akár a lovak a szemellenzővel. Inkább legyen egy ilyen világ, mint egy Istentelen materialista, képzeletmentes, szürke doboz, amit ti a való világnak hívtok.


"Kb 350-400 év múlva! Azért, mert kb annyi idő múlva látja be az egyház, hogy nincs isten! :)"


Még egy okostojás. Had kérdezzem már meg, honnan ez a pontos adat? Mert hasra ütve fröcsögni azt tudtok, de érvelni már kevésbé megy. Kíváncsian várom a levezetést a állításodra.


"Hiába nulláztál le akkor is z lesz amit Isten a bibliában leíratott, eddig is minden úgy lett ezek után is, sajnos, s bár nem kellemes kimondani, de a biblia szerint rengetegen fognak meghalni.

Ez nem fenyegetőzés, hanem ígéret.

Nem lesz világ megtérés."


Na pont az ilyen álszent "hívők" miatt vannak a fenti vélemények. Sajnálom, hogy az igaz hívő embereket összekeverik ezekkel a **!%=/=/+ emberekkel.

2013. dec. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
67%

"de az anyagi világon túl nem látnak semmit"

Senki sem lát az anyagi világon túl. Te sem. Ha igen, vagy hazudsz, vagy halucinálsz.


"Had kérdezzem már meg, honnan ez a pontos adat?"

Mondj egy olyan érvet Isten léte mellett, amit ne lehetne megcáfolni. Ha bizonyításról van szó, akkor nem az ateistáknak kell bizonyítani, hogy nincs Isten, hanem a hívőknek hogy van. Ha én kitalálom, hogy itt van mellettem egy láthatatlan hobbit, nem neked kell bizonyítani hogy nincs itt, hanem nekem hogy itt van. Légyszives gondolkodj mielőtt minden hülyeséget összehordasz. Köszönöm.

2013. dec. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!