Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meddig veszi még be sok ember...

Meddig veszi még be sok ember a vallásnak nevezett hókuszpókuszt?

Figyelt kérdés
Most is a híreket nézem, és az folyik mindenhonnan, hogy egyházi vezetők prédikálnak a Karácsonyról. Komolyan nincs nagyobb gondja az országnak, minthogy bizonyos személyek boszorkánymeséket zúdítanak a lakosságra, mindezt nem kevés pénzért?!

2013. dec. 25. 19:12
1 2 3
 21/26 openyoureye ***** válasza:
75%

Tisztelt dexter_morgan,


A "Had kérdezzem már meg, honnan ez a pontos adat?" utáni szösszenetet ugye a jehovistáktól nézted el? Mert egyetlen szóval sem indokoltad meg amit kijelentettél, csak mellé beszéltél. Akkor legyen itt ismét a kérdésem:


Had kérdezzem már meg, honnan ez a pontos adat?



Elköszönésképp pedig egy idézet tőled:


"Légyszives gondolkodj mielőtt minden hülyeséget összehordasz. Köszönöm."



18-nak:


"Aki akar sírniaz kössön bele dexter_morgan-ba!"


És csontiig! :) Egyébként sírni csak a nevetéstől lehet majd, de én nem nevetek ki sérült embereket :)

2013. dec. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

"hogy létezik de az első találkozásnál gyerekként már tudtad hogy van mikulás"


Sosem találkoztam vele, sosem láttam. Nyílván nem, mert nem létezik. Egyszerűen csak hittem benne.


"Az hogy felnőtt emberek mit hazudtak neked a mikulásról az egy másik kérdés."


Neked is hazudtak a szüleid, hiszen vallásosnak neveltek, csak a te esetedben ők maguk is elhitték, hogy amit hazudnak az igaz.


"Az emberiség meg majd akkor fog "kinőni" az Istenhitből amikor a tudomány eltörli a halált."


A halált senki nem fogja eltörölni, és senki nem mondta, hogy az igazságot könnyű elfogadni. Én is szeretném hogy a lelkem örökké éljen és Isten mellett legyen, de nem fog, ahogy a tiéd sem, és senki másé sem. Igen, ez egy nagyon nehéz dolog, és teljesen irreleváns, hogy te mit hiszel, a hited nem fog változtatni az igazságon semmit. A vallás álltal nyújtott vígasz hamis, és veszélyes is.


„Ezt a Biblia is alátámasztja de ott az is le van írva hogy hogy aki létrehozta az életet az képes újra életre kelteni a halottat is”


1. A Biblia nem ezt írja. A Biblia szerint a lélek örök és halhatatlan. Azért kicsit ciki, hogy ateistaként jobban ismerem a Bibliát, mint te, aki keresztény vagy.

2. Senki nem képes életre kelteni a halottakat, főleg nem egy kitalált, mítikus, természetfeletti lény

3. A Biblia egy mese, nem a valóságot írja le.


„Tehát a tanult emberek között is vannak hívők. Az hogy valaki hisz vagy sem ,nem függ attól hogy mennyire tanult ember.”


És? Attól, hogy valaki ért az agysebészethez, attól még nem lesz valóság az, amiben hisz. Tanulás alatt olyan folyamatot értek, mint pl. amikor rájössz, hogy nincs mikulás. Pocsék érzés tudom, és elég szar elfogadni gyerekként, de ahogy tanúlsz, megismered a világot a természetes valójában, megtanúlod különválasztani a nem létező dolgokat (húsvéti nyuszi, mikulás, fogtündér, isten) a valóságtól. Egyébként az intelligencia nem egyenlő a tájékozottsággal. De ez más kérdés.

2013. dec. 27. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Mert egyetlen szóval sem indokoltad meg amit kijelentettél"

Mondj egy olyan érvet Isten mellett, amit ne lehetne cáfolni. Tudod mit jelent az a kifejezés, hogy "indirekt bizonyítás"? Nyílván nem.


Ne kérdezz vissza, válaszolj a kérdésemre. Milyen érv van Isten léte mellett, amit ne lehetne cáfolni? Ne beszélj mellé, válaszolj a kérdésre. Nalátod. :)


Látom hiába kértem, hogy gondolkodj, képtelen vagy rá.

2013. dec. 27. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Vidiripi


dexter_morgan!


"Sosem találkoztam vele, sosem láttam. Nyílván nem, mert nem létezik. Egyszerűen csak hittem benne."


Akkor te nem jártál óvodába ,általános iskolába? Magántanuló voltál? Meg gondolom tévétek sem volt.

De mi alapján hittél benne? Az alapján amit a felnőttek mondtak neked? Valahonnét csak kellet információt kapnod róla. Mert nem te találtad ki.


"Neked is hazudtak a szüleid, hiszen vallásosnak neveltek, csak a te esetedben ők maguk is elhitték, hogy amit hazudnak az igaz."


Most magadról beszélsz. A saját életedet vetíted ki rám.

Ember alig 4 napja írtam neked és már elfelejtetted! Elképesztő mekkora belső feszültség van benned.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__5..


22. kommentben!


"A halált senki nem fogja eltörölni, és senki nem mondta, hogy az igazságot könnyű elfogadni."


Akkor marad az Isten hit mindenképpen. Azt sem lehet eltörölni. Persze az embereket meg lehet ölni de próbálták már kiirtani még sem ment.


"Én is szeretném hogy a lelkem örökké éljen és Isten mellett legyen, de nem fog, ahogy a tiéd sem, és senki másé sem."


Nem hiszed el hogy van Isten de még is szeretnéd hogy ott legyél mellette?

Ha jól gondolom ezt hívják kognitív disszonanciának.


"Igen, ez egy nagyon nehéz dolog, és teljesen irreleváns, hogy te mit hiszel, a hited nem fog változtatni az igazságon semmit. A vallás álltal nyújtott vígasz hamis, és veszélyes is."


Teljesen egyet értünk abban hogy az én hitem semmit nem változtat az igazságon.

A politikusok által ígért dolgok is hamisak és veszélyesek is.

A világ által nyújtott vigasz is hamis mert a halál mindent elvesz. S veszélyes is mert van aki beleőrül szerette elvesztésébe. Persze ez nem törvényszerű.


"1. A Biblia nem ezt írja. A Biblia szerint a lélek örök és halhatatlan. Azért kicsit ciki, hogy ateistaként jobban ismerem a Bibliát, mint te, aki keresztény vagy."


Nincs ebben semmi ciki. De ha már jobban ismered akkor írd már le azt is hogy hol is írja! Mert addig irreleváns hogy te mit írsz ha nincs rá bizonyíték.


"2. Senki nem képes életre kelteni a halottakat, főleg nem egy kitalált, mítikus, természetfeletti lény

3. A Biblia egy mese, nem a valóságot írja le."


A Biblia azt állítja hogy igen. S én ezt elhiszem. Te meg nem hiszed. De egyikünk elképzelése sem változtat az igazságon.


"És? Attól, hogy valaki ért az agysebészethez, attól még nem lesz valóság az, amiben hisz."


Ez igaz! Csak elejét akartam venni annak a hülyeségnek hogy csak a tanulatlan emberek vallásosak.


"Tanulás alatt olyan folyamatot értek, mint pl. amikor rájössz, hogy nincs mikulás."


Neked hányszor kellett rájönnöd hogy nincs mikulás mire megtanultad?


"Egyébként az intelligencia nem egyenlő a tájékozottsággal."


Így van! Hiába vagy tájékozott ha nem érted meg az összefüggéseket.


"Milyen érv van Isten léte mellett, amit ne lehetne cáfolni?"


Létezik a Biblia! Esetleg?!

2013. dec. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

"Akkor te nem jártál óvodába ,általános iskolába? "

Csak nem arra gondolsz, amikor egy felsős beöltözött mikulásnak, vagy netán az apukád, esetleg a plázában egy idegen? Te tényleg elhitted hogy ezek az igazi mikulások voltak? Már akkor sem lehettél túl eszes.


"Most magadról beszélsz. A saját életedet vetíted ki rám."

Mond csak miért vagy ilyen fusztrált? Mi a gond, mesélj csak :)


"Ember alig 4 napja írtam neked és már elfelejtetted! "

Bocsi, de veled ellentétben én nem itt élem az életem. Értem hogy neked ez a legnagyobb inger, hogy valakivel itt vitatkozz, de én van hogy megunom hogy egy idióta irogat nekem és akkor nem foglalkozom vele. Nem fogok válaszolni, sosem én válaszolok neked, mindíg te vagy az aki jössz mint a cunami és ontod magadból a hülyeségeket.


"Akkor marad az Isten hit mindenképpen."

Tagadhatod az igazságot, szíved joga. A tudatlanság egy boldog állapot.


"Azt sem lehet eltörölni."

Senki nem akarja Istent eltörölni. Zeuszt sem akarjuk eltörölni csak azért, mert nem létezik.


"Nem hiszed el hogy van Isten de még is szeretnéd hogy ott legyél mellette?"

Najó. Neked tényleg gondok vannak az értelmezési képességeiddel. Igen, képzled szeretném, hogy legyen Isten és szeretném hogy mellette legyen a lelkem. Ez nagyon jó gondolat. Ahogy azt is szeretném, hogy tudjak repűlni, teleportálni, varázsolni, szeretném ha létezne az "erő" és egy x-szárnyű repülővel el szeretnék menni a dagobah rendszer, és szeretném, hogy Joda megtanítson fénykarodzni. De ezek nem fognak megtörténni, mivel ezek kitalácók, mesék és mítoszok. Az, hogy szeretnék valamit, az még nem teszi azt igazzá.


"Teljesen egyet értünk abban hogy az én hitem semmit nem változtat az igazságon."

Na... a végén még beismered, hogy nincs Isten.


"A világ által nyújtott vigasz is hamis mert a halál mindent elvesz"

Nyelvtanból is gyenge lehettél. A hamis nem szinonímája a rossznak. Meg fogsz halni. Ez nem egy hamis állítás. Nem örülsz neki, de igaz.


"De ha már jobban ismered akkor írd már le azt is hogy hol is írja!"

Nem fogok veled a Bibliáról vitatkozni, nincs meg hozzá a megfelelő ismereted (ezt már egyszer bebizonyítottad egy másik kérdésnél). De segítek: emberi feltámadás, megdicsőülés, mennyország. Ezekre a kulcsszavakra keress rá. Hajrá!


"A Biblia azt állítja hogy igen. S én ezt elhiszem."

Senki nem tiltja, hihetsz a mítoszokban.


"De egyikünk elképzelése sem változtat az igazságon."

Na... már másdoszor ismerted be, hogy a hited ellenkezik az igazsággal.


"Ez igaz! Csak elejét akartam venni annak a hülyeségnek hogy csak a tanulatlan emberek vallásosak."

Senki nem állított ilyet, a te értelmezési képességeiddel van a gond.


"Neked hányszor kellett rájönnöd hogy nincs mikulás mire megtanultad? "

Légyszíves értelmes kérdéseket tegyél fel, hülyeségekre nem lehet válaszolni.


"Így van! Hiába vagy tájékozott ha nem érted meg az összefüggéseket."

De te tájékozott sem vagy, először ezzel kezd.


"Létezik a Biblia! Esetleg?!"

A Harry Potter könyvek is léteznek. Szar lehet azzal a tudattal élni, hogy félned kell a sötét nagyúrtól, mert biztosan létezik és gonosz.


Sajnálom, de kb. egy teáscsésze értelmi szintjén van, lehetetlen veled érdemben vitatkozni, a továbbiakban nem válaszolok neked. Meg amúgyis unlak.


Na pápá.

2013. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Csak nem arra gondolsz, amikor egy felsős beöltözött mikulásnak, vagy netán az apukád, esetleg a plázában egy idegen? Te tényleg elhitted hogy ezek az igazi mikulások voltak?"


Miért te mit hittél hogy ki a mikulás?


"Mond csak miért vagy ilyen fusztrált? Mi a gond, mesélj csak :)"


Nálad ez egy visszatérő dolog neked van a gyermekkorodból származó fel nem dolgozott problémád. Mert megint írtad nekem hogy engem így neveltek de korábban is írtam és linkeltem neked azt a kérdést ahol írtam neked hogy a családom az nem volt vallásos én magam is csak néhány éve vagyok az.

De te hozod fel ezt neked vannak ilyen emlékeid. Amik bizonyára nem kellemesek. Írásaidból lehet érezni hogy többről van itt szó. Bár nem tudom hogy mit kellet átélned.


"Bocsi, de veled ellentétben én nem itt élem az életem. Értem hogy neked ez a legnagyobb inger, hogy valakivel itt vitatkozz, de én van hogy megunom hogy egy idióta irogat nekem és akkor nem foglalkozom vele."


Nem töltök itt több időt mint te. Én sem itt élem az életemet. Gyülekezetbe járok az ott kapott feladatokat el kell végeznem mivel elvállaltam. S a testvérekkel is időt szoktam tölteni rengeteget beszélgetünk. Aztán ott van még a nem hívő családom is na meg dolgozni is kell és a mindennapi dolgokat is el kell intézni.

Nem baj én nem tartalak idiótának. Ha annak tartanálak akkor nem írnék neked.


"Nem fogok válaszolni, sosem én válaszolok neked, mindíg te vagy az aki jössz mint a cunami és ontod magadból a hülyeségeket."


Idiótának tartasz még is válaszolsz nekem. Csak van valami oka a dolognak. Hogy vitába szállsz az általad tömény hülyeségnek tartott dolgokkal.

Ez tetszik cunaminak még nem neveztek. :)))


"Tagadhatod az igazságot, szíved joga. A tudatlanság egy boldog állapot."


Ha a tudatlanság egy boldog állapot lenne mindig akkor nem hangzana el az hogy. - Ha tudtam volna!

Te magad írod hogy mindegy hogy mit hiszek az az igazságon nem változtat.

Akkor meg mi a gond? Vagy inkább neked mi a gond?


"Senki nem akarja Istent eltörölni. Zeuszt sem akarjuk eltörölni csak azért, mert nem létezik."


Nem is azt írtam hogy elakarod törölni. Ha nem arra utaltam hogy voltak olyanok akik el akarták törölni. S hogy nem tudták eltörölni. Ennyi.


"Az, hogy szeretnék valamit, az még nem teszi azt igazzá."


Csak hogy én nem azt írtam hogy szeretnéd. Hanem azt írtam hogy nem hiszel benne.

"Nem hiszed el hogy van Isten de még is szeretnéd hogy ott legyél mellette?"

Ezt írtam. Szerintem meg te nem értelmezted jól amit írtam de ezen évekig is vitatkozhatunk. :))


"Na... a végén még beismered, hogy nincs Isten."


Azt ismerem be hogy a hitem nem változtat az igazságon. Az én hitem nem a tied.

De én hiszem hogy van Isten.


"Nyelvtanból is gyenge lehettél. A hamis nem szinonímája a rossznak. Meg fogsz halni. Ez nem egy hamis állítás. Nem örülsz neki, de igaz."


Majd ha vesztesz el valakit akit tényleg szerettél akkor majd megérted talán. (pl. nagyszülők)


"Nem fogok veled a Bibliáról vitatkozni, nincs meg hozzá a megfelelő ismereted (ezt már egyszer bebizonyítottad egy másik kérdésnél). De segítek: emberi feltámadás, megdicsőülés, mennyország. Ezekre a kulcsszavakra keress rá. Hajrá!"


Tökéletes pont erre számítottam. Ebben a kérdésben nem is tudnál mivel ilyet nem ír a Biblia. Így vitának helye nincs!!!


"Senki nem tiltja, hihetsz a mítoszokban."


Izé hát nem azt írtam hogy hiszek benne?


"Na... már másdoszor ismerted be, hogy a hited ellenkezik az igazsággal."


Nem én azt ismertem be hogy a hitem nem változtat az igazságon.

Nem az igazság változik hanem az hogy miben hihet az ember hihet ebben is meg abban is az igazságon az nem változtat.

Mikor egy szülő kijelenti: - Nem hiszem el hogy meghalt!

Ez az igazságon nem változtat semmit. De ha elhiszi hogy meghalt az sem változtat semmit csak elismeri a tényt.


"Ez igaz! Csak elejét akartam venni annak a hülyeségnek hogy csak a tanulatlan emberek vallásosak."

Senki nem állított ilyet, a te értelmezési képességeiddel van a gond."


Nagy tévedésben vagy! Igen is állítottak már ilyet nem is egyszer. Az hogy te ezekkel az idiótákkal nem találkoztál az az igazságon még semmit nem változtat.

Mert van olyan aki ezzel jön. Na jó lehet hogy nem idióta csak tájékozatlan.


"Légyszíves értelmes kérdéseket tegyél fel, hülyeségekre nem lehet válaszolni."


Hülyeségekre csak hülyeséggel lehet reagálni. Te írtad!

"Tanulás alatt olyan folyamatot értek, mint pl. amikor rájössz, hogy nincs mikulás." (22. kommented)

Akkor értelmes mondatokat írjál! Elismered hogy amit írtál annak nincs értelme?


"De te tájékozott sem vagy, először ezzel kezd."


Így igaz nem vagyok mindenben tájékozott. De ki az aki igen?


"A Harry Potter könyvek is léteznek. Szar lehet azzal a tudattal élni, hogy félned kell a sötét nagyúrtól, mert biztosan létezik és gonosz."


Ha hiszel benne akkor igen. :D


"Sajnálom, de kb. egy teáscsésze értelmi szintjén van, lehetetlen veled érdemben vitatkozni, a továbbiakban nem válaszolok neked. Meg amúgyis unlak."


Meglehet de ez nézőpont kérdése. Már csak azért is mert egy teáscsésze nem tud gépelni. Te hát ebben már is több vagyok a teáscsészénél. Így az értelmi szintünk is eltérő.

Nem baj ha nem válaszolsz. Úgy is megállapítottad hogy én szoktam neked írni. Még a cunamit is emlegetted. Tehát ez nem kell hogy zavarjon engem eddig sem zavart.

Unsz? Oké! Te tudod te érzed.

Áldjon az Úr!

2013. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!