Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Meddig veszi még be sok ember...

Meddig veszi még be sok ember a vallásnak nevezett hókuszpókuszt?

Figyelt kérdés
Most is a híreket nézem, és az folyik mindenhonnan, hogy egyházi vezetők prédikálnak a Karácsonyról. Komolyan nincs nagyobb gondja az országnak, minthogy bizonyos személyek boszorkánymeséket zúdítanak a lakosságra, mindezt nem kevés pénzért?!

2013. dec. 25. 19:12
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
61%

Vidiripi


Kérdező!


Addig hiszik el amíg az embernek lesznek szellemi szükségletei. Mihelyst nem lesznek ilyen igényei az embernek azonnal megszűnnek a vallások.

Minden embernek kell valami.

Az ateisták közül is sokan járnak pszichológushoz. Ők vajon miért? Miért van szüksége egy nagyvállalat vezérigazgatójának pszichológusra? Infantilis lenne? Nem tud különbséget tenni igazság és hazugság között?

Vagy ott a másik véglet elmegy jógázni ,bújja a horoszkópot ,megismerkedik a keleti vallásokkal filozófiákkal. Megtanul festeni vagy bármi egyéb amiben olyan szellemi tevékenység is van ami túl mutat az anyagi világon. Mert az embernek vannak szellemi igényei. Ez tény! Mindenki keres valamit. Valami szellemit.


8. válaszoló!


Az ilyen megnyilvánulások miatt is támadják a keresztényeket.

2013. dec. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 homo ludensz ***** válasza:
68%
Meg azután tegyük hozzá hogy az emberek többsége nem megvalósította gyermekkori álmait hanem a körülményei tükrében lett az amivé lett. Igazi életfeladatai helyett a családja és önmaga megélhetése a fő tevékenysége. Ebből adódik hogy mindent nyakig merülve az anyag(i) világból szemlél és vezet le. A transzcendens gondolkodás az már sokak számára luxus és úgy vélik kár energiát pazarolni rá. Önigazulásul értelemszerűen kritika alá vonják. Megkérdezem: vajon hányan tudják bizonyosan hogy mi az ő konkrét életfeladatuk az evést és a szaporodást leszámítva?
2013. dec. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
5%

Hit nélkül minden egyéb fölösleges, nincs rá szükség. Nincs értelme az egyéb gondoknak, ezt is fel kéne fogni. De mivel lessz ítélet, szükséges, hogy azt tegyük a földön amiért teremtve lettünk. Az ember is ha alkot valamit, elvárja, hogy azt érje el vele amiért alkotta, különben értéktelenné válik.

Isten az embert azért teremtette, hogy hordozza az Ő dicsőségét, vele közösségben legyen,de mivel az ember vétkezett ez megromlott, és ezért küldte el Jézust, ezért van karácsony. Nem mese azért amiért te nem hiszed.

2013. dec. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 sandor76 ***** válasza:
8%

Mar nem sokaig,mert kituzott egy napot ,amelyen megitelni szandekozik az egesz foldet.

Lessz egy kezdete,amikor a hamis vallas leomlik[a jelkepes nagy babilon]onnan felgyorsulnak az esemenyek,es Armageddon lessz a csucspontja.

Ekkor Jehova Isten megszenteli a sajat nevet ,vagyis mindenki el fogja hinni,hogy van es az O iranyitasa alatt van minden.Ezekiel,36;16-23.

Addig meg van egy kis idejuk ,hogy tegyek a sajat onkenyes dolgukat.

2013. dec. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
55%

10-es válaszolónak.

Ha itt van mellettem egy autó járó motorral, nem könnyü elhinni, hogy van alkotója. Különben minden törvényszerüség amit megfigyel az ember, nem bizonyítható, hogy nincs mögötte egy inteligencia ami működteti. A gravitáció működik ateistánál és hívőnél egyaránt, tehát nem bizonyítani kell, hanem kipróbálni, Ha Isten úgy látta jónak, hogy hit által ismerhető meg, akkor te hiába próbálkozol másképp.

2013. dec. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
40%

15:

"Különben minden törvényszerüség amit megfigyel az ember, nem bizonyítható, hogy nincs mögötte egy inteligencia ami működteti."

Indirekt bizonyíték van rá: az alkotó és működtető léte mellti bizonyítékok hiánya. Azonkívűl ez az érvelés hibás, mert nincs bizonyíték arra sem, hogy a világot nem egy öntudattal rendelkező szódásüveg irányítja. Istennek és az irányító szódásüvegnek pontosan ugyanakkora a megalapozottsága és a hitelessége.


Én a hit álltal ismertem meg kisgyerekként a Mikulást, de már kinőttem belőle. Az emberiség vajon mikor fog kinőni az Istenhitből?

2013. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

miert akarnak engem ezek az emberek sajat magamtol megmenteni?


Soha nem kerdeztem meg egy ateistat, hogy miben hisz vagy nem hisz.


Soha nem kerdem meg ezeket az embereket, hogy ok mit unnepelnek.


Milyen jogon probal az en eletembe, magan ugyembe beleszolni?

2013. dec. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
6%
Dexter már úgy hiányoztál! Aki akar sírniaz kössön bele dexter_morgan-ba!
2013. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Meddig veszi még be sok ember a vallásnak nevezett hókuszpókuszt?"


Kerdezo; miert nem probalsz erdeklodni Nemeth Sanyitol? A sok megvezetett hitgyulis szerinted is elvezi a tancot meg a hókuszpókuszt?

2013. dec. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
68%

Vidiripi


"Én a hit álltal ismertem meg kisgyerekként a Mikulást, de már kinőttem belőle. Az emberiség vajon mikor fog kinőni az Istenhitből?"


Az kizárt dolog hogy a hit által ismerted meg a mikulást. Elhitted hogy létezik de az első találkozásnál gyerekként már tudtad hogy van mikulás. Aztán már nem hittél benne. Az hogy felnőtt emberek mit hazudtak neked a mikulásról az egy másik kérdés.

Az emberiség meg majd akkor fog "kinőni" az Istenhitből amikor a tudomány eltörli a halált. Addig biztosan nem. De jelen pillanatban a tudomány azt állítja hogy a halál a teljes pusztulás és onnét nincs vissza út.

Ezt a Biblia is alátámasztja de ott az is le van írva hogy hogy aki létrehozta az életet az képes újra életre kelteni a halottat is. S amíg az emberek szeretik a hozzátartozójukat és létezik a halál na meg a szellemi szükséglet addig mindig lesz olyan ember aki hisz Istenben! Tanult egyetemet végzett emberek is hisznek Istenben sőt professzorok és kutatók is vannak akik hisznek Istenben. Tehát a tanult emberek között is vannak hívők. Az hogy valaki hisz vagy sem ,nem függ attól hogy mennyire tanult ember.

2013. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!