Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért csak egyeseket...

Isten miért csak egyeseket szólít meg?

Figyelt kérdés

Miért nem szólít meg mindenkit? Egyesek elmondása szerint, érezték Isten jelenlétét, már-már szólította őket.

Miért nem van ez így mindenkivel?



2013. dec. 29. 00:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Mert vannak, akik rámondják egy érzésre, hogy "Ez Isten", valakiknek meg csak egy érzés a sok közül.
2013. dec. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak egyesek drogoznak :D

A politikailag korrekt verzió pedig ez: nem mindenki fogékony a spirituális erők befogadására. Megtisztítom a csakráidat (most akciósan csak 19999 Ft), és akkor majd te is megérzed az Úr hatalmát.

2013. dec. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Szervusz!

Valoban, Isten a multban neha szolt egyes emberekhez. Pl. Mozessel is beszelt. Mas esetekben pedig angyalokat kuldott, ha kozolni akart valamit egyes szemelyekkel.

De miutan a Szentiras megirodott, mar nem volt tobbe szukseg arra, hogy Isten szoljon hozzank. A Bibliabol mindent megtudhatunk, ami rank tartozik, es a mi eletunk szempontjabol letfontossagu. Ezert irattatott meg a Szentiras.

Adam es Eva az Edenben beszelgettek Istennel. De miutan elvesztettek a tokeletesseguket, tobbe nem tudtak Istennel beszelni.

Ha ma barmit meg akarunk tudni, akar a jelenrol, vagy a jovorol, csak a Bibliahoz kell fordulni, es onnan mindent megtudunk. Udv: Judit!

2013. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Azért, mert sokan isznak, de kevesen isznak annyit, hogy érezzenek olyat is, ami nincs! :)
2013. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Hűha.


Az "őszinte keresés" már megvolt a többségnél, hisz akkor még csak nem is próbálkoztak volna. De várjatok bemásolom egy régebbi írásomat (egy tegnapit XD ) : (Ebben az írásban súlytalannak mondom a "tapasztalások" hírét)


Azért vélem súlytalannak (többségét) mert hajthatatlan az adott hívő, aki "átérezte Isten jelenlétét."

Ergo, saját elmondása szerint 100% biztos a létezésében.

10 évvel később, viszont megtörik a hite, vagy vallást vált, vagy tudom is én, de csorba esik a hitén.


Kérdés: Mi az, hogy nem hisz, mikor tapasztalata is volt + 100%-osan megvolt győződve?


Válasz: Elhitette magával, mint egy téveszmés mormota aki tetszhalott állapotban, tényleg el is hiszi, hogy halott. (remélem jó állatot mondtam :D )


Statisztika: Elég sok hívővel megtörtént már ez + ne feledjük a potenciális hitevesztett hívőket = most így hasra-ütés szerűen azt mondom, hogy 10 ilyen hamis tapasztalás jut 1 őszinte tapasztalásra.


A legnagyobb probléma meg, azzal van, hogy a 2 hívő fajta (ha most így akarjuk kategorizálni) az adott "önámítás" időszakában nem különböznek. Azaz, ha az átlagod nézzük, akkor a tapasztalások beszámolói súlytalanok, 90%-os hibahatárral, ami a valóságosságot illeti.


És ahhoz a valós 10%-ot is csak úgy kaphatjuk meg, ha a számításban feltételezzük, hogy tényleg létezik felsőbbrendű identitás. + azt is feltételezni kell, hogy megszólít embereket.


-----------------------


De akkor egy + kérdés: Milyen is az a "isteni megszólítás" pontosan?

2013. dec. 29. 14:20
 16/21 anonim ***** válasza:

"Statisztika: Elég sok hívővel megtörtént már ez"


Bruhaha. És ki készítette a statisztikát? A Sonda Ipsos?

Köszönjük Emese.

2013. dec. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Direkt nem írtam számot, mert nem akartam túlozni, vagy túl keveset írni... 2 ezer év alatt, és főleg a 20. 21. században gondolom, azért nem csak 1 tucat ember gyűlt össze, szóval én ezt még fer megállapításnak tartom.
2013. dec. 29. 15:17
 18/21 anonim ***** válasza:
Én keresztény közösségekbe járok, szóval mondhatom, hogy elég sok keresztényt ismerek, de soha nem hallottam olyanról, aki azért vált volna hitetlenné, mert jelet kapott, de később megváltozott a véleménye a kapott jelről. Ez valami általános jelenség lenne? Eléggé kétlem. Hogy ez valami jellemző dolog lenne az csak a te fantazmagóriád. Nem ezért szoktak hitetlenné válni az emberek.
2013. dec. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Megszólít mindenkit, csak sokan nem hallják. Illetve csak akkor hallják meg, ha nagyon durván szólítja meg őket.
2013. dec. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Szerintem téged is megszólított, viszont te nem akarsz kapcsolatot létesíteni vele, és ha nem szólított volna meg szerintem nem tennéd fel a kérdést
2013. dec. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!