Hogyan létezhetett?

Figyelt kérdés

Hogyan létezhetett isten a világegyetem keletkezése előtt?

Mert jelenlegi tudásunk szerint a világ keletkezése előtt nem létezett a tér és az idő! Így istennek se helye /területe és ami a legfontosabb ideje sem lett volna megteremteni akármit is mert szó szerint semmi nem létezett!



2013. dec. 29. 18:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az érvelésed alapján semmi nem létezhet a világegyetemünkön kívül, de ezt a tudomyány sem állítja. Maximum számunkra értelmezhetetlen.
2013. dec. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%

Nem biztos, hogy csak olyan dolgok léteznek, amik a tér és az idő dimenzióiban vannak.


Persze gondolkodásunk teljesen megszokta, hogy térben és időben gondolkodjunk, nem tudunk ettől a viszonyítási rendszertől elvonatkoztatni.

Mégis lehetséges, hogy csak a mi gondolkodásunk az, ami nem képes túljutni a megszokott, jól begyakorolt gondolkodási formákon de valójában tágabb és bonyolultabb a valóság szerkezete, mint ahogy mi érzékeljük.



Ha az időt nézzük máris furcsa észrevételeket tehetünk.

Szeretjük az időt egy számegyenesként, vagy egy vonalként elképzelni. Lineáris időben élőknek hisszük magunkat.

Mégis, ha jobban belegondolunk, az idő nem telik olyan értelemben, ahogyan elsőre elképzeljük.

Hiszen ami létezik az kizárólag a jelen.

A múlt már nem létezik, a jövő még nem létezik.

Mindig csak jelen van és az őskor is ugyanúgy a jelenben történik", mint az, hogy most ezeket a sorokat olvasod.


A tudatunk persze szétbontja múltra, jelenre és jövőre a történéseket, de maguk a történések egy kicsit sem lógnak ki a jelenből, nem tehetik, mert sem a múlt, sem a jövő nem "létezik".

2013. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 sandor76 ***** válasza:
41%

Ha Isten megmondana,nem biztos ,hogy el is hinnenk.

Jezus is utalt ra;"Sok mondani valom volna meg,de nem vagytok kepesek elhordozni".

Ez sok dolgot foglalhat magaba.

Ha eljon az ideje,biztosan meg fogjuk tudni ezt is,most viszont nem ez a legfontosabb dolgunk,inkabb az ,hogy [hogyan]kozeledhetunk hozza ,hogy ezeket megtudjuk.

Az egesz fizikai vilagot Isten hozta letre,es nem lakik,tartozkodik ebben a vilagban,mert szellemi leny,ezeken felul van.

2013. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Mi alapján feltételeznénk, egyáltalán hogy létezik/létezett Isten?

A világegyetem egyszer elkezdett létezni, lásd ősrobbanás. Hogy ez előtt mi volt, mi okozta, hogy lehetett semmiből valami, el kell ismerni: nem tudjuk. Soha nem tudta, nem tudja és valószínűleg nem is fogja soha senki tudni.

Ha egyszer nem tudjuk megérteni, felfogni, akkor miért kéne magyarázatot találni a világegyetem létezésére? Nem miért pont Isten a világegyetem legjobb magyarázata sokak számára? Mert ez tűnik a leglogikusabbnak? De ha egyszer nem érthetjük...

És még ha azt is mondjuk, hogy rendben Isten teremtette a világegyetemet, semmi bizonyíték nincs rá hogy most is létezik, érzékelhetjük, elvár tőlünk bármit is hogy megtegyünk vagy ne tegyünk stb.

2013. dec. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha Isten téren és időn kívül van, és mi csak térben és időben tudunk nármit is értelmezni, akkor értelmetlen Istenről bármit is mondani, mert vagy értelmetlen vagy térben és időben van, tehát nem Isten.
2013. dec. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hupsz,lehet hogy jobb lett volna a tudomány témakőrbe felrakni ezt a kérdést,de igazán nem tudtam hogy milyen téma körbe való is lenne ez a kérdés.

Minden esetre köszönöm a válaszokat!

Még valami ,ha még létezett vagy léteznek is a mi téridő continuum-kon kívüli lények és közre is játszottak a mi világegyetemünk létre jöttében. Ezek után felmerül az a kérdés ,hogy őket ki hozta létre?

Mert elég furán hangzik az hogy valakik vagy valamik mindig is léteztek! Hogyan? Egyszer mindennek létre kellet jönnie ha még nem is a mi téridőnkben léteznek!Szóval így akkor a mókus kerék folytatódna tovább!Mellesleg semmilyen lényt nem neveznék istennek attól hogy meg van a tudásuk ahhoz pl ,hogy egy univerzumot alkossanak attól még nem istenek.Csak olyan idegen lény/lények akik okosabbak nálunk,és sokkal nagyobb tudással rendelkeznek mint mink!

De ennyi erővel az is lehet hogy egy elfuserált kísérlet mellékterméke lett az univerzumunk létrejötte.

2013. dec. 29. 21:37
 7/19 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy a valásos emberek mit is értenek az alatt hogy isten, erre még konkrét választ egyikük sem adott, szerinten nem is tudják. Az ősemberek még a szelet is istennek vélhették, vagy akármit amit nem értettek meg, vagy náluk bonyolultabb erősebb volt.

A kérdésre válaszolva. A világegyetem folyamatosan visszatér az eredeti "ősállapotába", gyakorlatilag eltűnik az anyag, annihiláció, mintha valóban a semmiből jött volna minden és a semmibe menne vissza. Előbb utóbb a tér és az idő is megszűnik létezni, ha a tér tágulása elér egy ponton túl, már nincs visszaút, érdekes dolgok ezek, szerintem a kvantumfizikusok egyszer képesek lesznek megválaszolni a kérdéseinket.

2013. dec. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Csak az nem értem, hogyha Isten téren és időn kívül létezik, akkor miért is törődne egy bazi nagy Univerzumban x helyen lévő, jelentéktelen csillag körül keringő jelentéktelen bolygón élő jelentéktelen kis lények apró-cserpő bűneivel.

+ Óvatosan a kijelentéssel, hogy soha nem fogjuk megtudni, hogyan keletkezett az Univerzum. Egyszer régen az emberek nem hitték el, hogy az ember majd röpködni fog az égen, mint a madár, ma meg tucatjával húznak el a fejünk felett az utasszállító repülők. Lehet, hogy nem a mi generációnk alatt, de a jövőben még rájöhetnek.

2013. dec. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 eric_one ***** válasza:
24%

Sziasztok! Jövök a lepontozó szakaszba :-DDDD


Mint hívő, a Bibliai világkép alapján válaszolnék pár izgalmas kérdésre amit itt olvastam Tőletek. A Szentírást végig olvasva, soha sehol nem találtam tudományellenes kijelentést, sőt meglepő, de a tudomány kijelentései által még inkább bizonyosságra és meggyőződésre juthat az ember. Itt most akik a sötét középkor, katolikus vallás állami összefonódására, és az inkvizícióra stb asszociálnak azok ezen előítéletüket kérem tegyék félre, és azt felejtsék el teljességében, mert az a sok mocskos hazugság köszönő viszonyban sincs a zsidó-keresztény kinyilatkoztatásával.


Előtte még annyit megosztanék veletek, hogy én is ahogy Ti is mint Európai polgárok, a materializmust az anyatejjel szívtam magamban. Ez a világnézet teljesen átjárja az életünk minden területét, kultúránkat, és meghatározza az ember gondolkodás módját. Olyannyira zsigeri módon épül be, hogy az emberek szinte meg sem kérdőjelezik világnézetük alapjait hogy az helyes-e, vagy igaz-e egyáltalán. Márpedig ha világnézetünk fundamentumai hamisak, rosszak, akkor gondolkodásmódunk is az, és ebből adódóan az életvezetésünk is rossz irányba megy. Amikor egy másik világnézetű emberrel találkozunk, akkor ütköznek ezek a dolgok, és ilyenkor mégis el tudunk gondolkodni hogy azok a fundamentumok még sem igazak.


Azon is gondolkodjunk el hogy mire képes a tudomány? Mit várhatunk tőle? Hol vannak a tudománynak a határai, és vannak-e egyáltalán? Eljön-e az amit a materialisták hirdettek annak idején Marx és Engels-el az élen, hogy ahogy az emberiség és a tudomány fejlődik eljön-e az az idő amikor a tudomány előtt semmi sem marad rejtve... A tudományt így definiálhatjuk, hogy a természetről, a társadalomról, és az emberi gondolkodás területén szerzett igazolható ismeretek mindenkori összessége. Manapság a műszaki tudományokat már külön kategóriába sorolják. Kiszámították hogy az elmúlt száz év alatt a tudományunk 99,9%-t ismertük meg. Tehát az elmúlt száz év robbanás volt a tudományban mondhatjuk. Valóban csodálatos hogy olyan dolgokat fejtettünk meg hogy pl egy felnőtt ember teste 300 billió sejtből áll, és ebből egyetlenegy sejt működése bonyolultabb mint egy óriás vállalat teljes termelésirányítás rendszere ami legalább 50 modulból áll. Pontosan az informatika létrejöttének köszönhetjük azt a megállapítást hogy az információ nem születik, hanem annak mindig is lennie kellett. A gravitáció létezett akkor is amikor még nem ismertük, nem volt róla információnk... Tehát a nagy kérdés hogy teremtődtünk, vagy kifejlődtünk? Kérdés az, hogy egy intelligens tervezőnél az információ mindig is létezett, csak elő kellett hívnia. Vagyis a láthatatlanból állott elő a látható világ, s ezért a láthatatlan világ sokkal valóságosabb, de mi, akik a látható világ részei vagyunk, érzékszerveinkkel csak a látható világot tapasztalhatjuk meg. Ez hihetőbb-e? Vagy pedig az hogy kezdetben csak egy anyag létezett a hidrogén, és ez az anyag önszerveződő formában, hosszú idők folyamán fejlődött ki ennyi és ilyen bonyolult anyaggá? Miközben a jelenlegi fizikai, és biológiai törvényeink ismerete alapján ez teljességgel lehetetlen. Mert a világ keletkezése csupán egy tudományos felvetés, vagy nevezzük hipotézisnek, amely több feltételezéssel van alátámasztva. De ez tudományos szemszögből nem mondható bizonyíthatónak, és oda jutunk hogy el kell fogadjuk, el kell higgyük ezt az állítást azoknak a tudósoknak akik állítják. Tehát oda jutunk hogy hit által fogadhatjuk csal el a teremtést is, úgy mint az evolúciót is. Ezér én nem azt mondanám hogy hit vagy tudomány, hanem azt hogy hit és tudomány. Nagyon jól megférnek, és helyenként illeszthetők egymáshoz. Írok erre egy példát is amit felhoztatok Albert Einsteinnel kapcsolatban akinek valóban az univerzumról alkotott ismereteinket nagyban köszönhetjük.


Einstein relativitás elméletének felismerései megmutatták hogy a tér és az idő összetartozó értékek, és nem függetlenek egymástól. Vagyis tér nélkül nincs idő és idő nélkül nincsen tér. Az idő az anyag tulajdonsága, vagyis ez a két dimenzió elválaszthatatlan! Tér-idő kontinuum ahogy azt fentebb említette is egy fórumtárs. De mit állít Isten?


Isten azt mondja magáról: idézet Jer 23,23-24

"Csak a közelben vagyok-é én Isten? azt mondja az Úr, és nem vagyok-é Isten a messzeségben is? Vajjon elrejtőzhetik-é valaki a rejtekhelyeken, hogy én ne lássam őt? azt mondja az Úr, vajjon nem töltöm-é én be a mennyet és a földet? azt mondja az Úr.


Itt Isten azt mondja hogy betölti az univerzumot először is tisztán térben. De mivel tér és idő szét nem választható ezért Isten térbeli mindenütt jelenléte magába foglalja az időbeli mindenkori jelenlétét is. Vagyis ha térben nem korlátozható, akkor időben sem ez logikus és gondolom érthető is. Ha a biblia Istene valóban az univerzum teremtője, akkor úgymond magában hordozza a térbeli és idő koordinátákat ahogy Kol. 1,17 "...minden Őbenne áll fenn" írja.

Jel. 1,21-6 "Én vagyok a kezdet és a vég" ami azt állítja hogy a tér is idő abszolutumai nem találhatók meg a látható valóságban, hanem egy személyben Jézus Krisztusban.


Isten egyébként a Jahve névvel nyilatkoztatta ki magát Mózesnek amely név jelentése "Vagyok, aki vagyok" Számunkra ez így lefordítható: Egy térben mindent kitöltő teremtő számára minden térbeli pontban jelenlevő, és hasonlóképpen egy időben mindenkor jelenlevő Isten számára minden időpontban jelenlevő Isten. Tehát aki nekünk mindig is volt, van, és lesz. Legalábbis a mi szemszögünkből nézve.


Jézus a templomba megy reggel tanítani és párbeszédbe bonyolódik a farizeusokkal, majd kijelenti nekik hogy "Monda nékik Jézus: Bizony, bizony mondom néktek: Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok." Jn 8,58 Ábrahám 2000évvel korábban élt!!!

Ez nyelvtanilag különös, de a fenti magyarázat alapján már logikus és érthető.


másik eset Keresztelő János Jézusról szóló megállapítása "Jn 1,30 Ez az, a kiről én ezt mondám: Én utánam jő egy férfiú, a ki előttem lett, mert előbb volt nálamnál." Pedig később született mint tudjuk!


Végül válaszolnék amire tudok:


"Caution nevű felhasználó válasza:


Jó lenne tudni, hogy a valásos emberek mit is értenek az alatt hogy isten, erre még konkrét választ egyikük sem adott, szerinten nem is tudják. Az ősemberek még a szelet is istennek vélhették, "

----Isten szellem, örökkévaló, legfelsőbb, láthatatlan és halhatatlan lény, valóságos személy, Aki teremtője, fenntartója és kormányzója az egész világmindenségnek (láthatóknak és láthatatlanoknak egyaránt). Székhelye a mennyben van, de mindenütt jelen van...


"A világegyetem folyamatosan visszatér az eredeti "ősállapotába", gyakorlatilag eltűnik az anyag,"

-----Erről szól a termodinamika második törvénye, melynek értelmében, a világmindenségben minden a nagyobb rendszertelenség, a káosz felé halad...


Kedves Kérdező abban gondolom egyetértünk hogy a "mi volt a világ létezése előtt" kérdésben csak elmélkedhetünk, mert megérteni, felfogni nem hinném hogy tudnánk, hiszen meghaladja az emberi elme korlátait, ami még a természetfelettit, a megmagyarázhatatlant sem képes befogadni. A hit nem is az elmében jön létre, hanem a "szívben"

2013. dec. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 pelgrim ***** válasza:
0%

„Hogyan létezhetett?”


Talán úgy, mint az Eredeti Önfejlesztő Ihlet, saját törvényének egyetlen kivétele Önmaga.


Első fejleménye – a bibliai teremtéstörténettel párhuzamosan a világosság – az értelem világossága. Innentől tovább a legcsekélyebb és legfrissebb fejleményig, minden megmagyarázható mint az Eredeti Ihlet utódai, nem teremtményei hanem fejleményei beleértve az időt, az űrt, a természeti törvényeket, és azt, hogy mi mindezt oly szilárd tényekként tapasztaljuk, hogy nem látjuk, hogy mindez valójában csak ábránd, az Eredeti Ihlet ábrándja, helyesebben utódja.


Ebből következik az, hogy valójában minden ugyanabból az 'anyagból' épül fel az Isteni ábrándból, mint az Eredeti Önfejlesztő Ihlet fejleménye.


Azt talán könnyen eltudjuk képzelni, hogy mi Isten ötletei vagyunk, létezésünket szilárd tényként tapasztaljuk.Annak ellenére, hogy földi életünk Isten némely más fejleményeihez hasonlítva csak röpke pillanat, nem vagyunk képesek saját magunkat szellemi lényként látni, mint egy gondolat, egy ábránd, vagy mint egy ihlet.


Isten mindenütt van és mindig is volt és mindig lesz, tanítják a vallások, de egy vallásos, hívő keresztény inkább mégis örökre elkárhozik, mintsem kijelentené, hogy ő az Isten egyszülött fia, a Krisztus és aszerint éljen, hiszen az Istenkáromlás lenne!


Pedig ez az igazság, az ember az Isten legelőbbre haladt fejleménye – nem teremtménye. Az Eredeti Ihlet jelen van benne mint egy Vezérlő Alapelv, és értelmi képességei révén már-már tudatosan megközelíti származását, az Eredeti Ihletet, ahonnan egykor kiindult mint az értelem világossága.

2013. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!