Hogyan létezhetett?

Figyelt kérdés

Hogyan létezhetett isten a világegyetem keletkezése előtt?

Mert jelenlegi tudásunk szerint a világ keletkezése előtt nem létezett a tér és az idő! Így istennek se helye /területe és ami a legfontosabb ideje sem lett volna megteremteni akármit is mert szó szerint semmi nem létezett!



2013. dec. 29. 18:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Isten szellem, örökkévaló, legfelsőbb, láthatatlan és halhatatlan lény, valóságos személy, Aki teremtője, fenntartója és kormányzója az egész világmindenségnek (láthatóknak és láthatatlanoknak egyaránt). Székhelye a mennyben van, de mindenütt jelen van."


Köszönöm ezt eddig is tudtam, hallottam, de ezek csak szavak, tartalom nélküli kinyilatkoztatások. :)



"A világegyetem folyamatosan visszatér az eredeti "ősállapotába", gyakorlatilag eltűnik az anyag,"


"Erről szól a termodinamika második törvénye, melynek értelmében, a világmindenségben minden a nagyobb rendszertelenség, a káosz felé halad."

2013. dec. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

"Isten szellem, örökkévaló, legfelsőbb, láthatatlan és halhatatlan lény, valóságos személy, Aki teremtője, fenntartója és kormányzója az egész világmindenségnek (láthatóknak és láthatatlanoknak egyaránt). Székhelye a mennyben van, de mindenütt jelen van."


Köszönöm ezt eddig is tudtam, hallottam, de ezek csak szavak, tartalom nélküli kinyilatkoztatások. :)

Nekem bizonyítékokra lenne szükségem, konkrétumokra, hogy ez az "istennek" nevezett "lény" valóban az aminek állítod, illetve állítja magáról.

Tegyük fel létezik, miért kellene elhinni hogy ő a világegyetem teremtője, ezt bárki mondhatja, akár én is saját magamról.

Ilyen rendkívüli állítások alátámasztására rendkívüli bizonyítékokra volna szükség, anélkül nem szabad komolyan venni. Ezzel még azt sem tagadtam hogy isten létezik, ugyan miért ne létezhetnének ilyen parafizikális lények,elég nagy az univerzum. De végül is kik vagy mik ezek a lények? Lehet hogy akiben ti hisztek valóban lézezik, de az már egyáltalán nem biztos hogy az aminek hiszitek.



A világegyetem folyamatosan visszatér az eredeti "ősállapotába", gyakorlatilag eltűnik az anyag,


"Erről szól a termodinamika második törvénye, melynek értelmében, a világmindenségben minden a nagyobb rendszertelenség, a káosz felé halad."


Ez vallásos szempontból hová illeszthető be?

2013. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"kezdetben csak egy anyag létezett a hidrogén, és ez az anyag önszerveződő formában, hosszú idők folyamán fejlődött ki ennyi és ilyen bonyolult anyaggá? Miközben a jelenlegi fizikai, és biológiai törvényeink ismerete alapján ez teljességgel lehetetlen."


Naaaa, ez így nem igaz. Az "ősrobbanás", igazából ez sem helyes megnevezése annak ami valójában történt, történik után egyáltalán nem voltak protonok elektronok, tehát hidrogén sem létezett. A hidrogén később jött létre.

Na most ahhoz sem kell atomfizikát tanulni hogy megértsük hogyan keletkeznek anyagok a szuperóriás csillagok belsejében a hidrogénből. Ami anyag az univerzumban megtalálható, az bizony így jött létre, még mi emberek is felrobbant csillagok porából tevődünk össze.

2013. dec. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

A vallás és a tudomány sehol, semmilyen formában nem fér meg egymás mellett. Ha igen, mondjatok néhány területet. A tudomány a valóságról tesz bizonyított kijelentéseket, a vallás miről, a nem valóságról?

A minket alkotó nehézelemek bizony szupernóva robbanásokban tudnak csak keletkezni, a mi naprendszerünk is egy ilyen robbanás mellékterméke. Bizonyított tény, de lehet megcáfolni.

Nem igaz, hogy a Biblia támogatja a tudományt. Ez hol van kijelentve? Ehelyett károsnak mondja. Az antik világban a filozófia képviselte a tudományt. Arisztotelész válogatta szét a szaktudományokat, mint növény és állattan, csillagászat, orvoslás..., de filozófus tudós volt, csillagászat, matematika, logika, retorika ismerője. A Bibliában valahol olvastam - már nem emlékszem hol, de azonnal szemet szúrt -, ami nagyjából így hangzott, ".. a filozófus beszédeitől tartsd magad távol, mert csavaros gondolataival eltérít a hitedtől..." Lényegileg tekintve ez volt. Tehát ez mi más, mint tudományellenesség és ebbe nem is kell olyan belemagyarázásokat csinálni, amiket hívők szoktak a Bibliai mondatok sokféle értelmezéseibe belemagyarázni.

2014. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Erre az oldalra csak véletlenül kattintottam rá, de némely komentárokon jót mulattam. :-))


Ez az jut az eszembe erröl a bölcselkedésröl:


megérti-e a tyúk, hogy mennyi 1+1?


mert ha nem, akkor ilyesmi nem létezik :-D

2014. jan. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Pippe02 válasza:
0%

Először is eric_one-nak szeretném mondani hogy minden elismerésem arról amit írt! Másodszor pedig,

olvastam itt mindenfélét, hogy a tudomány nem fér meg Isten mellet. Ez szent igaz, de pontosítsunk: A tudomány nem fér meg Isten mellett, de Isten megfér a tudomány mellett.

Kedved kérdező, hogy mi volt a föld keletkezése előtt? A bibliában irva van: Bottal verje magát aki erre kérdez rá!

Ugyanis semmi közünk hozzá, azt hiszem van sok más dolog amin gondolkodhatnánk, erről viszont túdosok veszekedjenek és elmélkedjenek csak ha szeretnének, nem fognak előrébb jutni semmivel.

Röviden csak ennyit akartam.

2014. jan. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Pippe02 válasza:

és még valami, grkaty válaszát látván eszembejutott valami.

Ahogy egy tyúknak nem tudod megmagyarázni mennyi 1+1 illetve megértetni vele, olyan módon vagyunk mi is tudatlanok a világegyetemben, bár a földet mi uraljuk. Túl kicsi az ember ezeket megválaszolni, és túl sokat akar tudni.

2014. jan. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
89%

Ha sikerül egyszer mindenkinek túllendülnie az E=mc^2-en és az idő=tér őrültségén,még a végén valaki rá fog jönni az igazságra.


Egyenlőre "ateista".

2014. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

"Bottal verje magát aki erre kérdez rá!

Ugyanis semmi közünk hozzá, azt hiszem van sok más dolog amin gondolkodhatnánk, erről viszont túdosok veszekedjenek és elmélkedjenek csak ha szeretnének, nem fognak előrébb jutni semmivel. "


Ez tipikus középkori keresztény gondolkodás! Bezzeg jó autóval utazni,vonattal vagy busszal?Ha mindenki úgy gondolkodott volna mint te hogy minek gondolkodjunk Pál Pató urasan,hogy hely ráérünk ara még! Akkor most nem tartanánk ott ahol és utazhatnál lóháton!Vagy szerinted kárnak találták fel a gyógyszereket,kárnak vannak orvosok ? Ugyanis minden tudományon először csak elmélkedtek!

A gondolkodás az ismeretlen megfejtése utáni vágy honnan jöttünk,hogyan keletkezet a világ egyetem,mi volt előtte ezek igenis fontos dolgok! Fontosabb mint a Józsi bácsi által írt mesekönyv amit bibliának neveznek!És igaz könnyebb megmagyarázni mindent istenek vagy isteneknek nevezet mitikus lények cselekedeteinek! Ugyan már 21. század van az emberek többsége felnőtt és már nem hisz a mesékben!Ez az isten dolog kb olyan mint az Amerikai Télapó meg a piros orrú rénszarvas :D

Bottal verje magát aki elhiszi ezt az isten teremtette a világot bla bla blát!Hiszem ha látom!Ezt bírom 2000 éve a keresztények szerint csak a földet teremtette isten mihent megtudta az emberiség ,hogy nem csak a föld létezik hanem egy egész világegyetem van odakint, a keresztény vallás rögtön lecsapot ás átalakította a mesekönyvét hogy isten teremtette a világegyetemet is!

Akkor hogy is van most ez mi gondolkodtunk egy isten létezésén az meg megteremtet minket? Vagyis mi megteremtettük istent isten meg minket!

2014. jan. 5. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!