Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény hívő miért...

A keresztény hívő miért hiszi? ( többi lent. )

Figyelt kérdés
Miért hiszi azt, hogy saját akarat és esetleges jellemgyengeségének oka valami külső " sátáni " erő, ami alig várja, hogy az ember elgyengüljön, egyből lecsap, hogy valami rosszra csábítsa? A rossz döntésekre szerintetek elég pár kereszt, meg néhány miatyánk? Ez egyszerűen menekülés saját önismeretek elől. Ennyire képtelen az ember bármire, hogy ne vállaljon semmiért felelősséget, majd jön egy csodalény, aki elintézi a gondolkodást mindenki helyett? Nem baj ha hibázunk, majd valaki eldönti, mi etikus és mi nem? Hogy lehet úgy élni, hogy a döntésetek helyességét egy kívülálló okra bízzátok, aki csak a kollektív képzeletben létezik? Egyszóval, hogy hihetsz agyonmagyarázott mesékben, a saját léted, önismereted helyett?

2014. jan. 1. 14:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Úgy beszélsz róla, mintha az Ő jóságával rendelkeznétek, pedig távol álltok tőle, gondolatokban is és tettekben is."

Te messzelátó Joe! honnan tudod, ki hol áll? ??????


És egyébként úgy beszélek róla, mint a példaképemről.


Másik:

Noha soha senki nem tapasztalt tudat nélkül semmit -azért ez a babona rémesen tartja magát, hogy a TAPASZTALÁS TÁRGYA alany nélkül is létezik.. (nem a kis riadt tudatod kell, ne reszkess a piroskézre, hanem nagy TUDAT)

Pedig ez logikus:

A tapasztaló tudat a tapasztalás folyamata és a tapasztalás tárgya egy egylényegű csak kizárólag együtt lehetséges.

2014. jan. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Hm... na várjunk csak egy kicsit.


Lényegében azt akarod belemagyarázni Filoszmen, hogy ha hibázik egy keresztény, akkor azt úgy éli meg, mintha nem az ő hibája lenne, hanem a sátáné.

Én azt mondom, hogy van egy feleségem, a szomszéd asszony pedig egyedül van otthon.

Erről tudomást szerzek, és a rossz szellem azt súgja belém, hogy menjek át míg még van időm.

Engedek a kísértésnek, és átmegyek hozzá, ő meg bele eggyezik a dologba.

Eztán haza jövök, és átgondolm a dolgot.


Azt mondom magamban, hogy Jézusom mit tettem!

Bocsáss meg!

Sátán erősebb volt.

És akkor most itt a hangsúly azon van, hogy ugyan sátán volt az aki megkísértett, de én voltam a hibás mert engedtem neki, tehát magamat hibáztatom.

Nem a sátán volt az aki át ment a szomszédba megcsalni a feleségét, hanem én magam.


Sőt ilyen alapon az ateisták még jobban leszokták hárítani magukról a felelősség tudatot.

A történet ugyan az, csak a végén az ateista annyit mond magában.

Hát na, az ösztönök.

Nem tehetek róla, ez van, ilyen a biológiai felépítésem.

És ennyivel el is intézi.

2014. jan. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"

"Úgy beszélsz róla, mintha az Ő jóságával rendelkeznétek, pedig távol álltok tőle, gondolatokban is és tettekben is."

Te messzelátó Joe! honnan tudod, ki hol áll? ??????


És egyébként úgy beszélek róla, mint a példaképemről.

"


Ha most szenyó akarnék lenni, mondhatnám, hogy Te magad ismered el, hogy nem vagy az Ő szintjén, de nem teszem, mert jó a példaképed.


"A történet ugyan az, csak a végén az ateista annyit mond magában.

Hát na, az ösztönök.

Nem tehetek róla, ez van, ilyen a biológiai felépítésem.

És ennyivel el is intézi."


Nem ugyanaz, mert egy kefélésért nem adom fel a saját megbecsülésemet.

Soha nem csaltam meg az asszonyt, lotyókhoz sem jártam soha és tudok uralkodni az ösztöneimen.


Mondjuk így, általában, mert ez most ösztönös volt.

:)


Na és Téged feloldoztak utána?

2014. jan. 2. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

" mondhatnám, hogy Te magad ismered el, hogy nem vagy az Ő szintjén"


12; 6; 11 vagyok:

hát, kedves előző ezért nem kellett volna mozgósítani az Interpol, Mossad Fbi, Kgb, Cia összes nyomozóját, valóban nem vagyok. Ha jól utána gondolok, nem vagyok senki, egzisztenciálisan sem értem el semmit (ha ez örömmel tölti el szívedet, tessék, ajándékul adom).

De szeretnék olyan lenni, mint Schweitzer, Teréz anya, Saint Exupery - akik hiteles életművükkel példaképemmé váltak és úgy gondolom, az ember vágyakozása nem mindegy,hogy milyen irányú. Többszörös anya vagyok, feleség, egy művészeti ágban gyakorlom magam, megpróbálom szeretettel áthatva jól végezni a dolgomat...

*

A kérdező feltett egy álkérdést, hogy utána mániákus téveszméjét leírja. Sajnálom, hogy a gyk-n jelenleg ateistákból álló élbolyból senki sem teszi helyre rágalmazásait.

*

A kérdező kérdésére a válaszom: nem hiszi ezt.

Nem fogod elhinni te sem, kérdező ezt a választ, mert mániákusan keresztényellenes vagy, (az anyatejjel szívhattad magadba) és egy mániát nem olyan könnyű kigolyózni a tudatból, esetleg sajnos egy másikkal, ami nem jó megoldás.

Elég sok különféle vallású hívővel vagyok élő kapcsolatban: egyik sem hiszi ezt.

Az önismeret a legfontosabb a világon - ezt tanítja minden nagy mester,és a jó, helyén lévő keresztény pap, lelkész is: Te vagy a feladat!!

És tudja is minden ember, az ateista is, azért támad ilyen féktelenül a hívőkre, mert nem halad ebben, és baját kivetítve bűnbakot keres..

Ön-, ember-, Isten-,világismeret szolidárisak egymással, áthatják egymást, és a végtelenben egy pontban találkoznak.

Érdemes a delphoi jósda, az Apollón szentély feliratát teljes egészében megismerni. Ballagott a görög, hogy megtudja a jövőjét, felnézett elolvasta - mehetett is vissza: Ismerd meg magadat és tudni fogod a jövőt!

A delphoi szentély homlokzatán ez állt:


"Ismerd meg magadat. Semmit sem túlságosan. Légy ura lelkednek. Kerüld az igazságtalanságot. Igazul tanúskodj. Keresd a hírt. Dicsérd az erényt. Cselekedj igazságosan. Szeresd barátaidat. Védekezz ellenségeid ellen. Gyűlöld a gőgöt. Beszélj tisztességesen. Könyörülj a segélykérőkön. Valósítsd meg célodat. Légy ura asszonyodnak. Senkit ne nézz le. Tiszteld a felsőbbséget. Hajolj meg az istenség előtt. Ne büszkélkedj erőddel. Gazdagodj igazságos úton."


Hogy ezt megvalósítsuk, ahhoz segítsen bennünket az Isten.

aa

2014. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
javítás: 2; 6; 11 vagyok, (a 12 nem:)
2014. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Kedves sértődött 2, 6, 11!

Először is, a delphoi jósdán csak annyi volt a felirat, hogy " Ismerd meg tenmagadat ". Ezt tudhatjuk a görög mitológiákból, de Plutarkhosztól is. Abban pedig mi a keresztényellenes gyűlölet, hogy kíváncsi vagyok arra, mások, hogy hihetnek a vallásos meséknek, vagy erkölcsi területen miért nem az antik görögök etikája? A baj az, amikor az etika erkölccsé korcsosul. Hogy jöhet egy múltjáról hazudozó Jézus, a jellemes Szókratész etikájához? Antik filozófiák miatt Szókratészen kívül senki sem halt meg, a kereszténység miatt? Már ez az egy tény is döntő lehet a vallás, vagy vallásellenesség között.

2014. jan. 2. 19:41
 17/18 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


"...az önmagamban való hitről való lemondás ..."


...miért, kinek gondolod magad...és tudod -e hogy valójában mi, vagy ki is vagy???


...talán nem ártana először ezeket tisztázni, mielőtt magadat túl fontosnak hinnéd önmagad számára akár, mert akár hiszed, akár nem, "a világ nélküled is éppoly kerek, mint veled ":)

2014. jan. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

re16

Tévedtem!a delphoi Apollón szentély homlokzatán csak a gnóti széauton áll. Viszont a szentély többi részén a többi felirat, sok, még több, mint melyeket idéztem. Jó lenne egyszer élőben is látni, akkor nem keverném össze-vissza többé.

"Hogy jöhet egy múltjáról hazudozó Jézus, a jellemes Szókratész etikájához?"

Ezekkel a mondataiddal fájdalmat okozol nekem, annyira sötétek. Egyáltalán, aki felszínesen elemez, az összehasonlítgat. De ne hidd, hogy valakinek akár megrezdül a HITE, vagy ne hidd, hogy átvált a hitét és a gnózist tekintve ezektől egy showra, egy partyra: ahol mint egy süteményes tálról válogathat, melyik okoz kulináris élvezetet - és ezentúl úgy válogat a hitek közül. Te ezt hiszed, mi olvastuk, hogy valaki ezt hiszi - ennyi az eredmény, nem több. És a sok ateista idejön őrjöngve pontozni, ennyi hozadéka még van - de ettől az Igazság nem változik meg. Meg sem rezdül.


A hit a szívben van -és folyamatosan alakul/változik az ember saját élményei által. Tkp megköszönöm, mert segítettél, hogy a gyk-ra ne pazaroljam a drága időmet- ugyanis én is tisztában vagyok, hogy bármit írok, semmi sem változik. Soha senki fórumokon, gyk-n még nem változtatta meg a hitét, még a jóval kevésbé szívügyeket sem, pl. politikai nézeteit. Teljesen fölösleges az egész-

köszönöm.

*******************

Azon gondolkodtál már, hogy a nagy tanítók, Buddha, Szókratész, Jézus - miért nem írt le SOHA egyetlen egy szót sem? Mit jelent hallani valamit és mit jelent látni/olvasni valamit? Miért fontos ez a kérdés tudati szempontból? Leírták viszont a nagy mesterek, tanítók szavait a tanítványai, így कश्यप,az első pátriárka, ő Anandának adta tovább a titkot, aki pedig az őt követő egyházi vezetőkre bízta, míg Bódhidharmához került, azután Platón, azután Szent János evangelista. Ezek nem légből kapott dolgok, csak ma- a politikusoknál-, divat a hazudozás, régen ezt sokkal komolyabban vették,élőláncban adták tovább. A buddhistáknál nem sok morális szabály van: de hogy nem szabad hazudni,az nagyon komoly. Még az ún "kegyes hazugság sem megengedett, akkor hallgatni kell. Amúgy is , ha az embernek nincs IGAZ mondanivalója, hallgatni kell.

Olvasd,az egyik legfontosabb ÚSZ részt, még szerepelsz is egyik levelében.


"Nem azért írtam nektek, mintha nem ismernétek az igazságot, hisz ismeritek és tudjátok, hogy az igazságból semmiféle hazugság nem származik. Ki a hazug, hacsak az nem, aki tagadja, hogy Jézus a Krisztus? Az az antikrisztus, aki tagadja az Atyát és a Fiút. Aki tagadja a Fiút, annak az Atya sincs. Aki megvallja a Fiút, azé az Atya. (1Jn21-23)

***********************************************

Metafizikailag éberebb, tisztább tudatú új évet kívánok minden gyakorizónak!

aa

2014. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!