Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Jehova tanúi ellenzik a...

Ha a Jehova tanúi ellenzik a vérátömlesztést, viszont a vérvételt (egészségük érdekében) helyeslik, akkor nem képmutató álszentek egy kicsit ezek az emberek?

Figyelt kérdés

2014. jan. 7. 11:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

"Ugyanis a Szentírás gondos és nem felületes tanulmányozása kizárja a hiszékenységet."


Én ugyan nem olvastam tételesen, tudományos igényességgel, de bizonyára rengeteg tudós ember van, aki tanulmányozta a Bibliát, köztük ateisták, vagy épp más vallások képviselői.

És ennek ellenére sem tértek meg, nem váltak hívővé. Ez hogy lehet?

2014. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kedves sörpocak! A vérnarancsos sztoriddal nem kéne hülyíteni senkit. Egész biztosan tudod, hogy mennyi az igazság ebben. Én is tudom. SEMMI! Tehát hagyd a meséket.
2014. jan. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves HakapesziM! Ezzel nagyon megfogatatlant kérdezel. Én "gondos és alapos" Bibliatanulmányozásról beszéltem, de az indíték sem mellékes. Nagyon is fontos, hogy milyen a szándékod. Mert ha kritikai szándékkal állsz hozzá, akkor legfeljebb egyes részigazságokat fogsz látni, de mindenben a hibát keresed. És aki azt keresi, az még akkor is talál, ha valójában az összkép szerint az nem is hiba. Az ilyen szándékkal tanulmányozók kiragadnak valamit, majd híresztelik hogy milyen következetlenséget találtak. A tudósok közül is sokan elfogadják Isten megbízható és ihletett Szavának a Szentírást, de mint mondtam, helyes indíték és szívállapot is kell ahhoz, hogy alázattal elfogadd annak irányítását az életedben.

Ha ezt nem óhajtod elfogadni, semmilyen igazság sem meggyőzni!

2014. jan. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
... semmilyen igazság sem fog meggyőzni! - helyesebben. Bocsi.
2014. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Már bocs, de retardáltak mindenütt vannak. A véletlen úgy hozta, hogy most egy JT retardálttal találkoztam. (nem most, hanem 1-2 évvel ezelőtt)


Nem kell hinned nekem, senkitől se várom el, sőt szerintem mindenki húzta a száját, mikor olvasta a dolgot, de ez van. A hülyeség mindennel tud vegyülni, még a vallással is.

2014. jan. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ilyen alapon a pszichiátriáról is hozhatnál izgalmas beszámolót, de ennek mi értelme?
2014. jan. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi értelme mi értelme....intelligencia kellene az embereknek, mert a narancsos barom pl. nem tom mit csinál vérvételkor, ha már egy gyümölcstől is be volt f*sva.
2014. jan. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!