Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van BÁRMILYEN megmagyarázhatat...

Van BÁRMILYEN megmagyarázhatatlan dolog amit esetleg egy isten csinálhatott?

Figyelt kérdés
Történ valaha a történelem során BÁRMI amit egyszerűen nem lehet megmagyarázni,azaz UTAL BÁRMI IS ISTEN LÉTEZÉSÉRE?
2009. nov. 30. 17:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%
Pl miből keletkezett az univerzum?
2009. nov. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
58%
Isten sose tedd próbára!Nem tudom hány éves vagy és hogy hányszor olvastad a Bibliát de:"a negyven nap a sivatagban ugyan ez:Jézus találkozik a sátánnal és ott történik ez: a gonosz azt mondja Jézusnak hogy ugorjon le egy templomból lássuk Isten küld-e angyalokat hogy megmentsék.Ekkor mondja Jézus:Az Atyát sose tedd próbára mert ő van és létezik.Érted? F/12
2009. nov. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%
Aki nem hisz benne, és kisbetűvel le is írja, azt az ilyen nem hatja meg. De ezt nem magyarázat alapján kell tudni, hanem hinni kell. A kell is rossz szó, de most nem találok jobbat.
2009. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Azt sem mondom,hogy hiszek,és azt sem hogy nem,egyszerűen csak érdekel,hogy honnan jött ez az egész,és miért hisznek sokan Istenben,pedig semmi sem utal arra, hogy létezne.
2009. nov. 30. 18:07
 5/33 anonim ***** válasza:
64%
Na látod?Ezzel a szavakkal fordulsz el Istentől.Ahogy látom holnap már vessző lesz az letrajzodban Isten :( .Második komentes 12/F
2009. nov. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
Ez nem ilyen egyszerű szerintem. Az Isten, amiben hiszek, szerintem mérlegel. És vannak dolgok amik jobban latba nyomnak, vannak amelyek kevésbé. Szerintem az, hogy hogyan élem az életemet, az rengeteget nyom a latba, és az, hogy hiszek-e egyátalán Istenben, de az apróbb dolgok nem számítanak annyit, mint például az, hogy templomba járok-e minden nap. Fontosabb ennél az, hogy átverek-e másokat, másokhoz hogyan viszonyulok, az igazságért küzdök-e.
2009. nov. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
76%
Nem utal semmi Isten létezésére? Nézd meg a természetet, a felhőket, a növényeket, az állatokat..
2009. nov. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
84%

Két kis magzat beszélget egy anya hasában:

-Te hiszel a születés utáni életben?

-Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.

-Butaság, semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?

-Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni, és majd a szájunkkal eszünk.

-Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni - ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk.De mondok én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.

-De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg minden egy kicsit másképpen, mint amihez itt hozzászoktunk.

-De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös zsúfoltság a sötétben.

- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát, és ő majd gondoskodik rólunk.

-A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?

-Hát mindenütt körülöttünk! Benne és neki köszönhetően élünk. Nélküle egyáltalán nem lennénk.

-Ezt nem hiszem! Én soha, semmiféle mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.

-No, de néha, amikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel, és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk.

2009. nov. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Nem értem hogy a természetnek mi köze istenhez,ez mind megmagyarázható dolog hogy hogy alakult ki,tehát kijelenthetjük hogy semmi sem utal rá,de még csak semmi olyan sincs amire rá lehetne fogni?Utolsó válaszoló,tetszett az a kis történet.
2009. nov. 30. 20:10
 10/33 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom, hallottál-e már az ontológiai istenérvről. Az például egyfajta megközelítése az általad felvetett problémának.


A lényeg a következő(ez filozófia):

Minden fogalmunk, amink létezik, az általunk érzékelt világból származik. Amikor azt mondjuk, "fa", akkor a való világból szerzett tapasztalatok alapján értelmezzük. Ha fa nem létezne, akkor nem létezne a fa fogalma sem, és semmilyen más ebből származó fogalom.

Következésképp bármilyen fogalom visszavezethető érzéki tapasztalatra. akármit is mondunk, vagy gondolunk, visszavezethető egy érzékeink által érzékelt és agyunkkal felfogott élményre.


Egy dolog viszont kivétel: ez pedig a Tökéletesség. A tökéletességről nincsenek érzéki tapasztalataink, mert a természetben, a minket körülvevő világban semmi sem tökéletes. Mégis létezik ez a szó, és mindenki el tudja képzelni a tökéletességet, érti a szó jelentését. A tökéletesség fogalma csak onnan származhat, ami maga is tökéletes.


Honnan akkor hát a tökéletességről alkotott fogalmunk, ha egyszer semmi olyat nem tapasztalhattunk, amitől kialakult volna?


A válasz: a tökéletesség fogalmát egy tökéletes lény helyezte a tudatunkba, hiszen csak olyantól származhat, ami maga is tökéletes.


Isten, és a tökéletesség lényegében megfeleltethető egymásnak (csak isten tökélete, és Isten valóban az). Tehát Istenről alkotott képünk is csak magától Istentől származhat.


Tehát van Isten, mert istenfogalmunk szükségszerűen létező lényről alkotott fogalom.

2009. nov. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!