Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Jehova Tanúinak pontosan...

Ha a Jehova Tanúinak pontosan idézhető tévedéseik vannak, pl. az Őrtorony és Ébredjetek sokat vitatott irodalmaiban, akkor honnan a bizonyosság, hogy éppen most igazak a leírtak?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert minden időben arra hivatkoznak, hogy azok igazak, mégis pár évvel, vagy évtizeddel később ugyanarra a kérdésre egy azzal ellentétes, vagy egész más választ adnak. Csak két példa: " Az Úr kiléte " a Róm...-Az Úr Jehova, pár év múlva már ismét Jehova, aztán 10 év múlva megint Jézus, pár év múlva megint Jehova.

" A juhok és kecskék szétválasztása ", ...a Nagy nyomorúság előtt lesz, majd pár év múlva, "Most történik", aztán kb.20 év múlva megint a nagy nyomorúság előtt...

Ezek tévedések, fals értelmezések? De ebből kiindulva, amiket most állítanak, az vagy tévedés, vagy fals értelmezés, hiszen pár év múlva úgyis az ellentétét fogják állítani, valamiféle nevetséges indokra hivatkozva.



2014. jan. 11. 10:21
1 2 3 4 5 6
 1/55 A kérdező kommentje:
Pontosabban, Az Úr Jézus,majd Jehova,megint Jézus, majd megint Jehova. Szerintük legalábis...
2014. jan. 11. 10:44
 2/55 anonim ***** válasza:
80%

Vidiripi


Mert a szellemtől vezérelt társulat az írja/mondja. Egész pontosan a Vezető Testület. A tagok meg elhiszik hogy így van.


Régen úgy volt hogy a felkentek kiválasztása 1935-ben lezárult. (mondjuk hogy ezt is mire alapozták nem tudom)

De csak voltak olyan emberek akik az emlékjegyeket magukhoz vették. Na akkor megváltozott az értelmezés hogy hát mégsem zárult le s egészen Armageddonig eltart. De hogy egyiket és másikat mi támasztja alá a Bibliából hát azt nem tudom.

2014. jan. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
6%

Kedves Filoszmen.


Sajnálattal olvasom az újabb ellenünk irányult kérdéseket, de ezeket már rég feltették rajtad kívül mások is, és a választ megírtuk.


Olyat még soha nem olvastam, hogy ugyan ezen eljárás módot tették volna más vallásoknak , nem beszélve, hogy Ők nem is változtatnak a rossz értelmezésükön.


Mint említettem, ezek több évtizedes tévedések amit a szellem irányítása mellett kijavítanak, hiszen az apostolok sem értettek meg elsőre mindent, és változtatni kellett a nézetükön, folyamatosan.

Sőt volt olyan próféta aki leírta a próféciát, és ezt mondta:

(Dániel 12:8-10) 8 Én pedig hallottam, de nem értettem; ezért ezt kérdeztem: „Ó, uram, mi lesz ezeknek a vége?” 9 Ő így folytatta: „Menj, Dániel, mert ezek a szavak be vannak zárva és pecsételve a vég idejéig. 10 Sokan majd megtisztítják, megfehérítik magukat, és meg lesznek finomítva. A gonoszok pedig bizony gonoszul fognak cselekedni, és egyetlen gonosz sem fogja megérteni; de aki éleslátású lesz, az megérti.


Az igazság folyamatosan tárul fel, nem egyszerre,

Nagyon sokat kell kutatni, és vannak amit még most sem nagyon értünk, pedig az egész életünket a biblia kutatására, és annak olvasására tettük fel.

Ha valami félreértés történik azt kijavítjuk, ahogy az apostolok is tették, De Jézus azért mert tévedtek nem oszlatta fel a gyülekezetet

2014. jan. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
6%

Talán még a kérdésedhez:

amire azt írod, hogy: Minden időben.


Ez nem igaz, és ezt Te is tudod, mert nincs rendszeres folyamatos tévedés,minden évben, vagy évtizedben

A kérdésed, amit feltettél, azt már 5. évvel ezelőtt is feltették, S valószínűleg még ugyan ezen lerágott csontot, majd 3, 4 év múlva is felteszik, pedig már túl vagyunk azon.

Jó volna tovább lépni és lapozni.

Ja és még biztos, hogy továbbra is lesznek finomítások, ha a szellem úgy akarja.

Egyszerre mindent pedig nem fog kijelenteni, mert még mi sem biztos, hogy agyilag elhordoznánk, idő kell egy dolog megértéséhez és annak feldolgozásához, és alkalmazásához.


Jézus sem tart fel egyszerre mindent a Tanítványoknak, mert az információ súlya alatt össze rogytak volna az apostolok.

2014. jan. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
86%

"Mint említettem, ezek több évtizedes tévedések amit a szellem irányítása mellett kijavítanak, hiszen az apostolok sem értettek meg elsőre mindent, és változtatni kellett a nézetükön, folyamatosan. "


Ezt már sokszor hallottuk, de a szervezet mindent ismernek, csak egyet nem: A farkast kiáltó fiú történetét.

Hogy lehet az, hogy mindig ugyanazt a szövegeket olvassák, mégis mindig változtatnak? Mi az, hogy 4-szer változtatnak? Mi az, hogy olyanok, mint egy kapcsoló...vagy ez, vagy az?


Nekem ez csak annyit mond, hogy negyedszerre is hanyag munkát végeztek az ellenőrzéskor.


Még a végén az lesz, hogy amit eddig hamisnak véltetek a többi felekezetben, azt fogjátok ti is vallani 10 év múlva, de addig vádolni fogjátok őket a hamissággal.


"Ha valami félreértés történik azt kijavítjuk, ahogy az apostolok is tették"


Tudsz nekem mondani olyan esetet, ahol 3-szor 4-szer kellett visszavonniuk az állatásaikat az apostolok?


"De Jézus azért mert tévedtek nem oszlatta fel a gyülekezetet"


De a mostani hamis tanokat prédikáló felekezeteket sem oszlatja fel...


"Az igazság folyamatosan tárul fel, nem egyszerre, "


Ezt hogy kell elképzelni? A vallásoknál az igazság csak illúzió tekintve, hogy mindig az az igazság amit mi mondunk.

2014. jan. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

Mivel a vezetők bírósági tárgyaláson, eskü alatt vallották, hogy az Őrtorony írását maga Jehova irányítja, ezért nem értem ezt a fajta magyarázatot a " szent szellemmel ", meg a fokozatos megvilágosodással. Egyszerűen a tévedéseket ilyen tartalmú biblia versekkel gondoljak igazolni.

Tehát van-e arra biztosíték, hogy amit ma mondtok, annak pár év múlva nem az ellentéte lesz igaz, szerintetek. Vagy a szent szellem ezt is fokozatosan mutatja meg. Sajnos ez gyenge érv és inkább valótlan, egyfajta kétségbeesett kapaszkodás. Nem inkább arról van szó, hogy meg kell alázkodni egy csoport akaratának Amcsiból, mert ha nem, ki vagy rúgva? És akkor szegény vallásos ember bele van vetve ebbe a szörnyű világba, mindenféle kapaszkodó nélkül...legalábbis ezt akarják elhitetni és folyamatosan éreztetni, hogy élet, csak a Szervezeten belül és általa létezik.

2014. jan. 11. 15:02
 7/55 anonim ***** válasza:
20%

Vidiripi


"Olyat még soha nem olvastam, hogy ugyan ezen eljárás módot tették volna más vallásoknak , nem beszélve, hogy Ők nem is változtatnak a rossz értelmezésükön."


Ennek az is lehet az oka hogy ők nem is adnak ki folyóiratokat úgy mint az Őrtorony. De ez csak az én elméletem. De itt a lehetőség hogy figyelmeztesd őket. Tedd meg! A feladat bizonyára rád bízatott ha már felismerted ennek a jelentőségét.


"Mint említettem, ezek több évtizedes tévedések amit a szellem irányítása mellett kijavítanak, hiszen az apostolok sem értettek meg elsőre mindent, és változtatni kellett a nézetükön, folyamatosan. Sőt volt olyan próféta aki leírta a próféciát, és ezt mondta:

(Dániel 12:8-10) 8 Én pedig hallottam, de nem értettem; ezért ezt kérdeztem: „Ó, uram, mi lesz ezeknek a vége?”"


Tévedések a szellem irányítása mellett. Korrekt! Érdekes hogy akkor amikor tévedtek akkor is a szellem irányította őket és akkor is amikor kijavították.

Összekavarod a dolgokat! Ha az apostolokról beszélsz akkor olyat idézz ami rájuk vonatkozik.

A másik dolog meg az hogy Dániel azt írta hogy nem érti amit leírt. De nem is kezdte el értelmezni amit leírt és nem is tanította a saját értelmezését senkinek. De az Őrtorony értelmezi és tanítja is. Aztán meg változtat rajta és azt tanítja.

Igen volt olyan amit az apostolok rosszul értelmeztek. Az egyik ilyen az volt hogy mit ehetnek és mit nem. Meg is kapta a helyreigazítást Péter. Rosszul gondolta s helyre lett igazítva. Egyszer!

Nem 4-5-ször.


"Nagyon sokat kell kutatni, és vannak amit még most sem nagyon értünk, pedig az egész életünket a biblia kutatására, és annak olvasására tettük fel."


Ezt úgy írod mintha te is benne lennél abba a bizottságba amely az értelmezésekkel foglalkozik. Te maximum személyes kutatást folytathatsz de ha esetleg nem arra a következtetésre jutnál mint a Vezető Testület akkor sem tehetnél semmit hogy tényleges változásokat eszközölhess mert nem a te hatásköröd bármit is csinálnál.


"De Jézus azért mert tévedtek nem oszlatta fel a gyülekezetet"


Miért volt valaki aki feloszlatott egy gyülekezetet valaha is?

2014. jan. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
12%

Kérdezö, ismered a történetet amikor Jézus Krisztus a mennybemenetele elött búcsúzott a tanítványaival?


Ök abban reménykedtek, hogy Jézus Krisztus helyreállítja az ö idejükben a királyságot Izraelben. Még mindig nem értették miröl is beszélt nekik Jézus 3 és fél éven keresztül.


Jézus Krisztus azt mondta nekik, hogy nem a ti dolgotok tudni az idöt, hanem megigérte hogy megkapják a Szent Szellem ajándékát, és sok mindent meg fognak érteni.


Ismered a történetet biztosan, amikor sok pogány ember kereszténnyé lett és nagy vita keletkezett a pogány és a zsidó származásu keresztények között a körülmetélkedéssel kapcsolatban?


No most mit történt? A Cselekedetek 15 részéböl megtudjuk.


A Bibliai jövendöléseket fokozatosan értették meg az emberek a Bibliai idökben is, sokszor már akkor, amikor teljesedett, vagy hamarosan a beteljesedésére került sor.


Nézd ha egy gyermek elmegy az elsö osztályba, máris megérti az algebrát?


Lehet hogy némely dolgokat még nem ért helyesen, de az alap már egész életében végigkíséri, és fokozatosan tesz szert ujabb és ujabb ismeretekre. Ez baj? /Az alapban gondolom, hogy megtanul írni, olvasni számolni stb/


A Dániel 12 részében feleletet találunk arra, hogy megértette-e Dániel a látomásokat amit kapott. Valamit igen.....de elolvashatod ha van kedved a Dániel l2 részét.


Nézd ahogy írtam, hogy egy gyermek az iskolában tanul, idönként meg kell változtatni a nézetét, a tények alapján. De az alap már nem változik. Igy van ez Jehova Tanuinál is.

Az alap, hogy Jehova az igaz Isten, nincs háromság, nincs szószerinti tüzes pokol, lélek vándorlás, sem lélek hallhatatlansága, hogy Armageddonban a gonosz el lesz pusztítva, hogy Jehova létrehozza a földi paradicsomot....és hogy hirdetni kell a jó hírt minden népnek, hogy teljesülnek a bibliai jövendölések az utolsó napokkal kapcsolatban....ez az alap. Ezt írja a Biblia, és mi csupán felismerhetjük, de nem változtathatunk rajta semmit sem. /persze nem is akarunk, minek? /


De fokozatosan ismertük fel, hogy a karácsony nem keresztény ünnep, hogy nem helyes a dohányzás.... Ez miért olyan nagy probléma?

2014. jan. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
9%
Meg kell, hogy jegyezzem, hogy Jézus égbemenetele előtt megmondta a tanítványainak, hogy majd elküldi a Segítőt a Szent Szellemet (Szent Lelket), hogy megtanítsa őket arra, hogy mit kell tenniük. Ez a Szent Szellem ki is töltetett Pünkösdkor. Ma Isten ugyanezt a Szent Szellemet használja fel a Szava megértéséhez. Mivel Isten nem változik meg, biztosak lehetünk abban is, hogy a Szelleme által a kellő időben feltárja a szava megértését. Az, hogy a Biblia megértése fokozatos, az egy természetes dolog. Azonban az, hogy tévedések voltak a Biblia megértésében, nem a Szent Szellem hibája volt, hanem annak az oka, hogy akik magyarázták a Bibliát, nem várták meg azt az időt, amikor elérkezik Isten meghatározott ideje arra, hogy feltárja az igazságot. Ezek a személyek maguk akarták megmagyarázni a dolgokat, s nem vártak arra, hogy Jehova feltárja. Nyilvánvaló, hogy ezek a személyek felelni fognak Isten előtt a tetteikért.
2014. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
Nem értem miért hivatkoznak arra, hogy a Bibliát fokozatosan értik meg, tárják fel. Annyira sem nem nehéz, sem nem bonyolult. Sokkal nehezebb írásokat is meg lehet érteni, legyen az Arisztotelész Metafizikája, Descartes Etikája, vagy a matematikai geometria. Nem a megértéssel van baj, hanem az össze-vissza magyarázatokkal. Ezek ráadásul önmagukban is ellentmondásban vannak, nem beszélve a valóság és a bizonyított tudományos tényekkel. Tehát mit nem lehet megérteni a Bibliában? Mire hivatkoznak a hívők, ami nehéz olvasás közben?
2014. jan. 11. 19:23
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!