Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Jehova Tanúinak pontosan...

Ha a Jehova Tanúinak pontosan idézhető tévedéseik vannak, pl. az Őrtorony és Ébredjetek sokat vitatott irodalmaiban, akkor honnan a bizonyosság, hogy éppen most igazak a leírtak?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert minden időben arra hivatkoznak, hogy azok igazak, mégis pár évvel, vagy évtizeddel később ugyanarra a kérdésre egy azzal ellentétes, vagy egész más választ adnak. Csak két példa: " Az Úr kiléte " a Róm...-Az Úr Jehova, pár év múlva már ismét Jehova, aztán 10 év múlva megint Jézus, pár év múlva megint Jehova.

" A juhok és kecskék szétválasztása ", ...a Nagy nyomorúság előtt lesz, majd pár év múlva, "Most történik", aztán kb.20 év múlva megint a nagy nyomorúság előtt...

Ezek tévedések, fals értelmezések? De ebből kiindulva, amiket most állítanak, az vagy tévedés, vagy fals értelmezés, hiszen pár év múlva úgyis az ellentétét fogják állítani, valamiféle nevetséges indokra hivatkozva.



2014. jan. 11. 10:21
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, de a netem második napja vacakolt, duplán küldte az anyagot, most per pillanat még megy.
2014. jan. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
0%

"Érdekes... Úgy tűnik mindenhol igazság van :) Ott van egy kicsi a katolikusoknál ott egy kicsi a reformátusoknál, sőt! Ott egy kicsi a hinduknál! Mindenhol igazság van!"


Éppen hogy nincs mindenhol igazság! De az, hogy mekkora különbség van az állítólagos és a bizonyítható igazság között, csak akkor válik nyilvánvalóvá, ha a fent ecsetelt módon tesszük vizsgálat alá. Azt a legkönnyebb mondani, hogy "á, azt nem lehet tudni", valamint "az igazság odaát van", meg hasonlókat. Ez a legkényelmesebb álláspont, de ezzel ki is merült minden "előnye"! Sőt, éppen ezért találták ki az emberek maguknak, vagyis hogy ne kelljen állást foglalni, mert az már esetleg kimozdítja őket a komfortjukból.


Sokan valóban megtévesztések áldozatai, ezt mondja a Biblia, igen, ez jól látszik a világ állapotán is. Ez pl. egy határozottan bizonyítható igazság! De a Biblia azt is elismeri, hogy ettől még teljes bizonyossággal MEGISMERHETŐ a vallásos igazság Istenről és az Ő nagyszerű szándékáról. A szkeptikus vagy agnosztikus emberek általában nem tudnak (vagy nem akarnak) kellő érzékenységgel különbséget tenni a jó és a rossz között, az igazság és a hazugság között. Ebből születtek a szabadelvű, liberális nézetek, a túlzott engedékenység. Az Istentől elpártolt zsidók az ókorban is így voltak ezzel, nekik mondja ezt Isten:


"Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt." (Malakiás 3:18)


Nézzünk egy német példát. Ott három ember közül kettő hisz Istenben, ám amikor megkértek ezer személyt, hogy beszéljen arról az Istenről, akiben hisz, majdnem mindenki más választ adott. „A németeknek saját elképzelésük van Istenről, és ezek az elképzelések olyannyira különböznek, mint maguk az emberek” — számol be a FOCUS hírmagazin. Jó, ha az ember hisz Istenben, de szomorú, hogy sokan úgy hisznek benne, hogy nem tudják, milyen Isten ő. Óriási különbség van aközött, hogy tudunk valakinek a létezéséről, és aközött, hogy közelről ismerjük őt.


"Egyébként vicces, hogy olyasmiről beszélsz (valódi igazság) amiben szintén hinned kell."


Te nagyon felületes vagy annak a megítélésében, hogy mit is vár el a Bibliában Isten a szolgáitól. Éppen a Biblia az a könyv, mely a leghatározottabban figyelmeztet az üres csalások és megtévesztés ellen. Bocsi, de a hiszékenység nem azokra jellemző, akik alapos kutatás és tanulmányozás után meggyőződtek annak igazáról, hanem azokra, akik ezt meg sem teszik és felületességükben butaságokat írnak róla.

2014. jan. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 A kérdező kommentje:
Kedves 41-es! Akkor most eljöt az igazság pillanat és ez képletesen is felfogható. Vacakol a géped, azaz felmerült egy megoldandó probléma. Az ima fog segíteni, vagy egy informatikus? Hidd el, minden területen így van.
2014. jan. 14. 09:19
 44/55 anonim ***** válasza:
0%

Kedves válaszoló! Az "informatikus" ez esetben én vagyok. :) De vajon kitől kaptam annak a képességét, hogy képes legyek megoldani a saját, vagy mások problémáit??? Kitől kaptam ezt a csodálatos hardvert, ami neked is megvan?! És hidd el, ez az élet minden területén így van...!


De megütötte a szemem a kiírt kérdésed legvége:


"hiszen pár év múlva úgyis az ellentétét fogják állítani, valamiféle nevetséges indokra hivatkozva."


Pont itt a hiba a minket ezzel kritizálóknál. Ugyanis túlnyomó többségben FOGALMATOK SINCS arról, hogy milyen indokok alapján születtek és esetleg módosultak egyes tanítások! A "nevetséges indokok"-ról kedves kérdező, ahogy nézem neked sincs tiszta képed. Éppen arról nem szól itt senki, hogy pl. MIÉRT változott meg kétszer az általad bírálgatott Róma 13-ik fejezetében lévő "felsőbb hatalmasságok" kilétének azonosítása. Ezt több irodalmunk RÉSZLETESEN tárgyalta, csak utána kéne nézni, és mindjárt más lenne a kép. Csakhogy ez sok hozzád hasonló vádaskodót egyáltalán nem érdekel, mert akkor már a kritika élét vennék, és úgy nem lenne semmi értelme. Nevetségesek vagytok.


Azt senki sem írja le, hogy ők 50-100 évvel ezelőtt, az akkor rendelkezésre álló információk alapján, vajon mit tettek volna és miért?! De bírálgatni mások tévedéseit, azt tudják. Hát ehhez pedig nem kell tehetség!

2014. jan. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 A kérdező kommentje:

A hardvert úgy hívják, hogy genetika és ez mindenkinél más. Miért? Meg tanulási képesség, családi környezet, hozzáállás, akaraterő...stb. A szoftver a tanultak. A vallás szoftvere nem képes megmagyarázni semmit, még alapdolgokra is hermeneutikára, pszichológiára van szükség. Magyarul, nem vallásos tudományágakkal magyarázza a vallás a saját írásait.

Az utólagos magyarázatok pedig azért inkább a bohóckodás kategóriája, mert már a kezdetekkor dokumentált hazugságon érték Russelt, pontosan követhető, hogy az N. N. Harbour vezette szakadár adventistáktól milyen nézeteket vett kölcsön, amit aztán beépített oly módon, hogy később a fordítást ennek alátámasztására kellet végezni, mintha a Biblia támogatná Russel alapnézeteit. De, hogy lehetnek bármiféle tévedések, amik utólagos magyarázatokra ad okot, ha a vezetők bíróságon eskü alatt vallják, hogy " ..Jehova különösen az Őrtorony tanítói segédletén keresztül vezeti az ő népét. " Eskü alatt mondják azt is, hogy maga Jehova Isten adja a gondolatokat a folyóirat írása közben. Akkor most valaki szerintem nem mond igazat. Vagy mit gondolsz azokról, akik azt azt mondják, Istennel beszélgetnek. Az ilyet mindenki sültbolondnak tartja. Ti pont ezt csináljátok, szervezeti szinten.

2014. jan. 14. 10:39
 46/55 anonim ***** válasza:
7%

Kedves kérdező! Sajnos az iménti megállapításomat a kiírt kritikáddal kapcsolatban messze elkerülted, pedig benne van a lényeg. Konkrét dolgokról van szó, de te csak tereltél.


Kezdjük ott, hogy mi a "vallás", vagy világnézet? Te előítéletből akarsz különbséget tenni vallás és tudomány között, pedig csak világnézetekről van szó itt is, ott is. MINDENKI rendelkezik egy kialakított világnézettel, a különbség csupán annyi, hogy ki, mennyit képes bizonyítani abból, amiben hisz.

Nagy tévedés és felületes álláspont, hogy minden tudományterület (pl. a természettudományok is) kizárólag valós és egyértelmű 'bizonyítékokra' alapoz, amit nem is lehet másként értelmezni, a vallásos hit pedig bizonyítatlan hiszékenység. Ez egy durva leegyszerűsítés és csúsztatás, mivel valójában az ember eredetével foglalkozó materialista tudomány is sok fikcióra támaszkodik (szó szerint kialakították a saját hitelveiket), de a hívők sem mind vakbuzgó és hiszékeny emberek - bár a többség tagadhatatlanul a "szenthagyományukat" követve hiszékeny és embereket követ! De ezt a Biblia is elismeri.


"Az utólagos magyarázatok pedig azért inkább a bohóckodás kategóriája, mert már a kezdetekkor dokumentált hazugságon érték Russelt"


Ez egy hazugság (nem kellenek a hamisított webes "bizonyítékok")! Russell munkáját és világnézeti fejlődését pontosan dokumentálták a hátrahagyott írásai, rengeteg van, tehát nem lehet információhiányra hivatkozni.


"pontosan követhető, hogy az N. N. Harbour vezette szakadár adventistáktól milyen nézeteket vett kölcsön..."


ÉS???? Russell azt a természetes tényt el is ismerte, hogy másoknak is sokat köszönhet az igazságkeresésben!


"... amit aztán beépített oly módon, hogy később a fordítást ennek alátámasztására kellet végezni, mintha a Biblia támogatná Russel alapnézeteit."


Jó lenne KONKRÉT dolgokat írni, de látom nem érdeked, mert akkor nem ütne akkorát a vagdalózásod. Egyébként jó ha tudod, hogy amikor az Új világ fordítás első kiadása megjelent, már jó néhány Russell-korabeli tanítást kiigazítottak. Viszont ami maradt, azok általában a Biblia igazságai.


"De, hogy lehetnek bármiféle tévedések, amik utólagos magyarázatokra ad okot, ha a vezetők bíróságon eskü alatt vallják, hogy " ..Jehova különösen az Őrtorony tanítói segédletén keresztül vezeti az ő népét. ""


Ezerszer lerágott csonton rágódsz. A szövegösszefüggést figyelembe venni azt nem kell, ugye??? Korrekt érvelés, nem mondom. Te most ennyire hülyének nézel magad körül mindenkit, akit ezzel traktálsz?!


"Eskü alatt mondják azt is, hogy maga Jehova Isten adja a gondolatokat a folyóirat írása közben. Akkor most valaki szerintem nem mond igazat."


Természetesen TE NEM MONDASZ igazat! Ezek hamis vádak.

2014. jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:
Ezek is igazak és a bírósági perek is.
2014. jan. 14. 19:15
 48/55 anonim ***** válasza:
0%
Mondom, hogy ne nézz hülyének senkit, ha már te nem vagy képes alaposan utánanézni a tényeknek!
2014. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
0%
Kedves 46-os nagyon tetszett a válaszod! Csak igy tovább! :)
2014. jan. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
9%

Hát Filoszmen, mégis csak rákattintottam még erre a vitatémára, nem is tudod elképzelni, mennyire megerösítetted a hitemet.


Jézus Krisztus azt mondta a Máté 4:11 versében: "Boldogok vagytok, amikor gyaláznak és üldöznek benneteket, és hazug módon mindenféle gonoszságot mondanak ellennetek énértem".


Ezt is mondta: " A világ gyülölni fog benneteket, de ne féljetek, én legyöztem a világot".


Tudod én már mint gyermek ezt a vallást választottam, annak ellenére, hogy családunkban sokféle vallás van. De mivel szerencsém van normális családra, efféle gyalázásokat senki sem követett nálunk családon belül a másikkal szemben.


Nézd mint gyermek, hallottam az idösek elbeszéléseit, akik még a mult század harmincas éveiben lettek Jehova Tanúivá. Nagy érdeklödéssel hallgattam történeteiket, amikor a koncentrációs táborokban szenvedtek a hitükért.


Képzeld el, nem voltak elkeseredett embere, mert tudták, hogy az igazságért szenvedtek, és tudták hogy Jehova meg fogja öket jutalmazni az örök élettel itt a paradicsomi földön.


Hallottam elbeszéléseiket, hogy értették meg fokozatosan a Biblia igazságait. Egyesek küzülük még dohányoztak is, mert késöbb ismerték fel, hogy ez helytelen.


Tudod amiket te összeirkálsz, teljesen fölöslegesen pocsékolod vele a drága idödet, hidd el tehetnél a helyébe hasznosabbat is. Az emberek tökéletlenségének a boncolgatása nem fog neked segíteni semmiben sem.- Te is tökéletlen tévedö ember vagy. Bármilyen kérdés volt neked feltéve, nem tudtál felelni, csak azt hajtogatod egyre amit bemagoltál...

2014. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!