Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Jehova Tanúinak pontosan...

Ha a Jehova Tanúinak pontosan idézhető tévedéseik vannak, pl. az Őrtorony és Ébredjetek sokat vitatott irodalmaiban, akkor honnan a bizonyosság, hogy éppen most igazak a leírtak?

Figyelt kérdés

Csak azért, mert minden időben arra hivatkoznak, hogy azok igazak, mégis pár évvel, vagy évtizeddel később ugyanarra a kérdésre egy azzal ellentétes, vagy egész más választ adnak. Csak két példa: " Az Úr kiléte " a Róm...-Az Úr Jehova, pár év múlva már ismét Jehova, aztán 10 év múlva megint Jézus, pár év múlva megint Jehova.

" A juhok és kecskék szétválasztása ", ...a Nagy nyomorúság előtt lesz, majd pár év múlva, "Most történik", aztán kb.20 év múlva megint a nagy nyomorúság előtt...

Ezek tévedések, fals értelmezések? De ebből kiindulva, amiket most állítanak, az vagy tévedés, vagy fals értelmezés, hiszen pár év múlva úgyis az ellentétét fogják állítani, valamiféle nevetséges indokra hivatkozva.



2014. jan. 11. 10:21
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
14%

Elöször is kedves kérdezö, ha már nyilvánosan írsz....

Igazából az ember nagyon lejáratja magát, ha az indulatainak ad helyet és nem higgadtan gondolkodik.


Nézd te annyira tele vagy elöitéletekkel, hogy igazából nem látsz, csak azt amit te akarsz.


Ezért nem is érdekes olvasni amit írsz. Azt is képtelen vagy felfogni, hogy mi Jehovát imádjuk, a Biblia Istenét, és Jézus Krisztust követjük, NEM Russzelt.

Ez a te problémád, nem a miénk.


De igazán untató, hogy csak vádolsz, annyira meg vagy gyözödve a tévedhetetlenségedröl...no akkor szervusz :-D

2014. jan. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
81%

Összegezve tehát a jehovista szervezet bár magát prófétának mondja, a szavaikat Isten sugallja és szerintük a Biblia szavával egyenlő, de mivel még egy büdös beteljesedett jóslata sincs, ezért azt hazudja az állandó variálásokra, hogy a tévedést korrigálják.

1. Isten sosem téved

2. A Biblia sem, mivel Isten szava.


Aki ezek után még benyalja a hazugságokat, az meg is érdemli.

Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi

szövetsége van igazságnak és hamisságnak?

vagy mi közössége a világosságnak a

sötétséggel?

És mi egyezsége Krisztusnak Béliállal? vagy mi

köze hívőnek hitetlenhez?

Vagy mi egyezése Isten templomának

bálványokkal? Mert ti az élő Istennek temploma

vagytok, a mint az Isten mondotta: Lakozom

bennök és közöttük járok; és leszek nékik Istenök,

és ők én népem lesznek.

Annakokáért menjetek ki közülök, és szakadjatok

el, azt mondja az Úr, és tisztátalant ne illessetek;

és én magamhoz fogadlak titeket,

2014. jan. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 r.sentinel ***** válasza:
0%

Kedves Hozelujza !!!


Azokra miket kijelentettel a Bibliai Istent es a Bibliat illetoen, az mondhatom nem latod az erdotol a fat

2014. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 r.sentinel ***** válasza:
0%

es ennek koszonhetoen haladj tovabb te is a birkakkal akik mindenben vakul hisznek.


Kedves kerdezo !!!


Neked azt tanacsolnam minden negativ gondolat nelkul hogy elobb nezz szet a sajat vallasod konyhajan es azutan keresd mas vallasi iranyzat hibait csak hogy legyen viszonyitasi alapod, mert jelenleg fogalmad se nincs, csak eggyetlen ohajod van hogy a Jehova Tanuit megprobalod kritizalni mikozben meg vagy gyozodve hogy a te vallasi iranyzatod kulomb vagy talan felsobbrendu.


Nagy tevedes !!!

2014. jan. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
74%

Vidiripi


"Bocsi de sírnom kell."


Sírj nyugodtan. Miért haragudnék meg ez miatt?


"A leírtakból.

hogyan taníthat a kereszténység igazat, mikor olyan pogány eszmékben és világi dolgokban vesznek részt, ami halálra ítéli őket a tetteikért, és azokat is akik csatlakoznak ezekhez."


Neked az a bajod hogy kevered a dolgokat. Amiről te írsz azok az egyházak. Ők csinálják ezeket a dolgokat.


"Jehova Tanúi, Jézus tanítása szerint nem része a világnak, nem tanítanak pogány alapú hagyományokat keresztény tanításként. s még a nevük is benne van a bibliában."


Igen az Ószövetségben egyértelműen benne van. A keresztényeké is egyértelműen benne van a Bibliában az Újszövetségben.

Csak azért hogy ne legyen semmi gond az ÚVF-ból idézem.

(Cselekedetek 11:26) és miután megtalálta, elvitte Antiókiába. Így történt, hogy egy egész évig egybegyűltek velük a gyülekezetben, és igen nagy sokaságot tanítottak, és először Antiókiában volt, hogy a tanítványokat isteni gondviselés által keresztényeknek hívták.


Felmerült benne a kérdés hogy akkor most Jehova tanúi keresztények vagy sem?


"Sőt Jézus Jehova nevének megszentelésére helyezte a hangsúlyt és arra, hogy a követői világszerte bár kevesen vannak a tömegek között, de teszik azokat a feladatokat, amelyeket Jézus rájuk bízott."


Igen Jézus Atya akaratát cselekedte és cselekszi ma is. Ugyan úgy ahogyan a tanítványai is igyekeznek azt tenni. Nincs ebben semmi új akinek van hite az a szerint cselekszik.


"Arról nem is beszélve, hogy a nemzetek meghatározott ideje Jézus trónra kerülésével megszűnt.

Nem tudhatja senki?

Dehogy nem a történésekből és a jelekből belehet azonosítani."


Az utolsó napokat igen azt belehet azonosítani. De nem a pontos időpontot mint amivel Russel és társai próbálkoztak. Az emberi elképzeléseik el is buktak csak az volt a baj hogy ezt igazságként tanították. S majd 100 év kellet ahhoz hogy ezt elismerje a szellemtől "vezérelt" szervezet.


"Hogy a hamis vallás nem tudja ezeket. és a híveiknek ezért nem is tudják a szemét kinyitni, ezért a két vaksi a verembe fog esni."


Akkor áruld már el nekem hogy mit is tanítanak a különböző egyházak ebben a témában. A katolikus egyházat kihagyhatod a felsorolásból de a többi az jöhet.

Kíváncsi vagyok hogy milyen információkkal rendelkezel. Mert úgy te szem és fül tanúja vagy annak hogy az utolsó napokról csak és kizárólag Jehova tanúi gyülekezeteiben hangzik el előadás?


"Úgy ül az egyetemes egyház a jelenések könyve szerint a "trónján mint valami "királynő" és azt hiszi, hogy semmi baja nem fog esni. Ez itt a Nagy szajha a hamis vallás világ birodalmának ítélete."


Majd később írok neked ezzel kapcsolatban ha érdekel.


"De pontosan a politikai szertői fogják Isten akarata szerint megszüntetni a jó dolgukat.

S ez hihetetlennek tűnik mert most még nagyon "szerelmesek" egymásba, szinte elválaszthatatlannak látszanak."


A felületes szemlélőnek igen. De akik egy kicsit érdeklődnek azok nagyon is jól tudják hogy a felszín alatt bizony ott van a feszültség. Ami növekszik. Most nem kezdem el sorolni a már ismert okokat.


"Mert Jézus királysága nem emberi politikai törekvésen keresztül történik, és maga Jézus mint király fogja át venni az emberektől az uralmat."


Ámen! Dicsőség az Úrnak!


grkaty!


"Valaki elöttem Russzelról írt.

Képzeld most el, hogy egész életedben hittél a háromságtanban, a lélekhalhatatlanságában, fogalmad sem volt róla, hogy jövendölést tartalmaz arról, hogy Jehova akarata az, hogy a meghatározott idöben a Föld =Edenné váljon, nem tudod mit jelent Krisztus váltságáldozata...stb."


Az a valaki én voltam.

Elképzelni nem tudom mert nem hittem egész életemben a háromságban (most sem hiszek).

De mit akarsz ezzel mondani?

Russel és társai nem egy időpontot találtak ki hanem többet is.


"A fontos az, hogy Jehova tanúi egészen a mai napig tovább tanulmányozzák a Bibliát."


Ezzel nincsenek egyedül.


"Fontosabb lenne mindnyájunk számára higyjétek el, hogy ha eljön az ideje amikor Jézus széjjel fogja választani a "juhokat a kecskéktöl", hogy személy szerint melyik csoportba fogunk tartozni. A filozófia igazán nem fog segíteni senkinek sem....."


Mert a változó Őrtorony teológia az fog segíteni? Hogy egyszer így hidd máskor meg úgy hidd.


A 8. kommentedben felsorolsz egy csomó dolgot de pont az egyik legfontosabbat hagyod ki. Még mindig nem jöttél rá hogy mi az?


Kérdező!


"Egy vallásosnak nincs kritikai érzéke a saját vallásával szemben, csak minden mással. De minden vallást megszüntet a halál realitása."


Akkor én vagyok az ellenpélda mert én bizony tudnék mit kritizálni a saját felekezetemen. De nem a Biblián.


Hozélujza!


"Összegezve tehát a jehovista szervezet bár magát prófétának mondja..."


Az Őrtorony szervezet nem mondja magát prófétának. Szellemtől irányítottnak állítja be magát. Jelentsen ez bármit is.

2014. jan. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 A kérdező kommentje:

Kedves grkaty! Mutasd már be az indulatos mondataimat. Persze nálatok minden az, ami kritizálja a Szervezetet. Egyébként pont ti vagytok meggyőződve a tévedhetetlenségetekről, mert szerintetek mindenki más téved. Mi ez, ha nem vallási egoizmus?

Kedves r.sentinel!

Miből következtetsz arra, hogy vallásos vagyok? Bár szerintetek az ateizmus és a tudományos beállítottság is vallás. Ez nem igaz, de legyen. A Biblia nekem nem több Pinokkió történeténél, bár ez utóbbi sokkal emberibb anélkül, hogy még a jövő hetet is belemagyaráznák. A katolikus vallás és fiókszervezeti tele vannak hatalomvággyal, hazugsággal, félreértelmezésekkel, mesékkel...és persze sok-sok ártatlan emberélettel. A J. T. szintén pórázon rángatott emberek, a vége pedig Amerikában van. Russel egyébként a folyamatos Armageddontól való félelemkeltést is az adventistáktól lopta, ez a mai napig jellemző a Szervezetre. Meg persze a kitüntetettség érzésének a folyamatos erősítése. Hogy a J. T. az igazak. Micsoda nevetséges önhitt magatartás. A vallási fundamentalisták is ugyanígy gondolják.

2014. jan. 12. 15:38
 27/55 anonim ***** válasza:
0%

Kedves mindenki.(Lukács 17:10) 10 Így ti is, ha megtettétek mindazt, amit feladatul kaptatok, mondjátok: »Semmirekellő rabszolgák vagyunk. Azt tettük, amit tennünk kellett.«”

Egyáltalán nem fellengzőség, ahogy a versből is kitűnik, csak azt tettük amit parancsolt Jézus, semmi egyebet vagy különlegeset nem tettünk.


Először is hazugságokat olvastam Pl HozéLujza írásában.

Ugyan is nem állítottuk azt, hogy tévedhetetlenek vagyunk és azt sem, hogy ihletett próféták.


S az is tény hogy az első tanítványokat kereszténynek nevezték de nem Római katolikus kereszténynek.De nem is reformátusnak, de még a cselekedetek könyvében is van arról írva, hogy Isten a nevéről választ népet a nevének, amivel az Ézsaiás könyvére utal Péter, amikor idézi, hogy Jehovának lesznek Tanúi, mert Jehova ezt eldöntötte, az utolsó napokra vonatkozóan.

Ha valaki azt állítja, hogy a biblia nem ír ilyet az hazudik, mert benne van.


(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.


azt, hogy a modern fordításokba kihagyták a Teremtő nevét arról mi tehetünk a legkevésbé.

S ahogy a Testvérem, grKati írta, még Én is a Károli Gáspár biblia használattal lettem 22. évvel ezelőtt Jehova Tanúja.


ezenkívül nem vagyunk Jehovisták, nem értem miért kell a Teremtő személyes nevét beszennyezni különféle ragozásokkal, mikor többször leírtuk, hogy a Tanúi vagyunk ennek a nevű Istennek.


Nem vagyunk fellengzősek, de felelősséggel tartozunk a Teremtő eljött titeket "értesíteni"

S egyéni jogod elfogadni, vagy elutasítani, mindenki maga ad számot azon a napon a teremtőnek.

Ugyan is Jézus azt mondta, hogy aki végzi Isten munkáját az nem lehet fellengzős, hiszen csak a kötelességét tette, semmi különlegeset nem tett...


Az senkinek nem tünt fel, hogy a biblia szerint van egy minden nemzetből való "kis" csoport, akik nem részei a világnak, hirdetik Isten királyságának jó hírét, Isten nevéről neveztetnek, tanítványokat képeznek, igyekeznek a magas erkölcsi mértékeket betartatni a saját, és a testvéreik életében, és minden prófécia úgy teljesedik ahogy le van írva?

Még is kapálóztok ellene...

Ezt egyetlen "vallásos" csoportról sem lehet elmondani, nagyon egybe vág....


s ez nem fellengzőségből, hanem szeretnénk felnyítni az emberek szemét, elméjét, hogy időben tudjanak változtatni.

2014. jan. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
89%

"Isten nevéről neveztetnek"


Ezen az egy állatáson kívül, még sok más felekezetre igaz az, amit írtál...

Egy vallás/felekezet se higgye jobbnak, vagy akarja különlegesebbnek éreztetnie magát. mert nem igaz.

2014. jan. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
0%
Nem érezzük "jobbnak", vagy "különlegesebbnek" magunkat, már bocsi! Ámde neked is el kéne gondolkozni azon, hogy a Biblia szerint Jézus és az első sz.-i tanítványai miért különöltek el minden más szellemi irányzattól. Mert felmagasztalták magukat? Mert tán jobbnak, vagy különlegesebbnek gondolták magukat? Vajon milyen választ ad erre a Biblia???? Csak mert ad... :)
2014. jan. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
93%

Viszont az első századiak részleges másolása senkit se támaszt alá. Az elkülönülésnek rengetek oka lehet, egyébként a jótól kezdve a rossztól.


És bár nem úgy gondolod, hogy jobb vagy, de mikor olyanokat ír az ember, hogy "az egész világon....minden országban" stb. stb. szóval eredményekkel dobálózol az már egyfajta reklám, illetve önfényezés. Ez még az ártatlan fajta, nincs ezzel olyan nagy baj, de megint csak mondom JT a másik 40 ezer felekezethez képest semmiben sem különbözik max. abban, hogy többen ismerik őket.

2014. jan. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!