Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit gondoltok erről a helyzetr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok erről a helyzetről, mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

11 éve vagyunk házasok a férjemmel, van két gyerekünk.

Az utóbbi időben egyre jobban hiányolom a férjemben az irántam való kedveskedéseit, tőrődését. Mikor szóvá teszem neki, közli, hogy ő egy férfi ő nem tud ilyet. Tudja mi kell nekem, de nem tudja megtenni. Miért?

Korábban nem tűnt fel ez nekem, ő sosem volt egy udvarlós tipus nem is kapok tőle semmit csak jelesebb napokon mint szülinap Karácsony. Mikor beteg vagyok és tényleg mozgásképtelen mindent ugyanúgy elvár tőlem mint egészségesen, bezzeg ha ő beteg akkor ki van halva és ápolgassam babusgassam, de én ezt nem kapom vissza. Nem szeret már? A szex terén meg én vagyok a kívánósabb ő nem mindig akarja. Én 36 éves vagyok ő 42. A korunkkal van gond? Velem van baj? Túl sokat akarok. Amúgy nagyon jó ember, sokat törődik a gyerekeinkkel. Nagyon sokat dolgozik későn jár haza, alig találkozunk hétköznap. Hétvégén meg a gyerekekkel vagyunk. Egymásra nincs semmi időnk, kértem is hogy vegyen ki egy nap szabit amit csak kettesben tőltünk de ezidáig nem történt meg.



#házasélet #relytelmei
2013. dec. 3. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A mókuskerék felőrli az ember erejét.
2013. dec. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy kivettem, van egy agyonhajszolt férjed, aki küzd családja boldogulásáért.


Kérdés, hogy Te mennyire veszed ki a részedet a családi munkamegosztásból. Van-e munkahelyed, vagy önigazolásként elfogadod, hogy a háztartás, gyermekek nevelése mellett nincs értelme munkahelyet keresned. (Az otthon maradó nők tipikusan problémássá nevelik a gyermeke(ke)t, hogy ezzel is igazolhassák, hogy nem tudnak munkát vállalni, mert problémás gyerme(ke)it különleges terápiákra kell vinnie állandóan).


Ami tipikus szokott lenni:

Ott háztartásbeli lenni hosszú távon a feleség, ahol viszonylag sikeres férfi, fiatal, csinos de kulturálisan szintje alatti nőt választ (kevésbé képzett, gazdaságilag kevésbé versenyképes, gyakran rosszabb családból). Az ilyen nőknek kellemes kompromisszum egy pár évvel idősebb sikeres férfi, az elején a férfi is örül, hogy milyen vonzó, jó természetű nőt kapott. (A vele kulturálisan egyenrangú nő többször hangot ad véleményének, kevésbé engedelmes, mint egy ilyen.) De egy idő után a férfi ráébred, hogy olyan nőt választott, akire igazán társként soha sem számíthat, neki kell egyedül küzdenie családja boldogulásáért, ráadásul még gyermekei is gyenge jelleműek lettek a feleség rossz génjei és nevelése miatt.

2013. dec. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42éves túlhajszolt.Nem a legegészségesebb életmód számára.
2013. dec. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Szia!Nálunk detto ugyanez a helyzet csak én 26 a férjem 35 éves 2 kicsi gyerekkel!Én együtt érzek veled és én is várom a további válaszokat, mert nagyon érdekelnek!Én már nagyon tanácstalan vagyok!

Én elhiszem hogy sokar dolgoznak a férfiak de próbáljon meg csak egy hétig gyereket nevelni és meglátná hogy sokkal fárasztóbb, kimerítőbb mint dolgozni!Ezt csak azért írom mert tudom milyen fizikai munkát végezni sőt én még a 9 hónapos kisbabám mellett is eljártam dolgozni!És ez nem kifogás arra hogy ne ugy szeressem a férjem!És ő erre fogja!És már engem is nagyon kikészít mikor alig várom hogy hazaérjen majd meg veszek érte és mikor hazaér se puszi semmi.... :(

2013. dec. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2-es. Nem osztom a véleményedet. Ez egy általánosítás. Egyébként a legtöbb kapcsolatban az egyik többet ad mint a másik. Jobban szeret stb...
2013. dec. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ilyen lett a világ.Ezzel nem lesztek előrébb de régen a nő vitte a gyerekeket a férfihoz az ebéddel mert a nő feladata volt a család összetartása és a kötelék tartása.De volt hogy hetekig el kellett mennie a férfinak vagy hónapokig a munka miatt.De ugye már az iskola neveli a gyereket és szinte már minden percre be van osztva.Nem kell akkor csodálkozni hogy elfásulnak az emberek.A férfiak meg mit tapasztalnak a családból manapság?Pár esti órát,kis közös szabadidőt.Hát nyilván a kötelességtudat lesz ami tartja a gerincüket és nem a családi kötelék.
2013. dec. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a második válaszolónak: Van saját vállalkozásom, munkám-dolgozok ( terhesen sem itthon henyéltem ), csak nem annyit mint a férjem mert az én munkakörömben itt vannak a gyerekeink is akikekkel törődni kel= hozni-vinni suli-ovi, itt a háztartás-mert nem lesz szép vasalt ingge a férjemnek ha én nem teszem azzá, főzni is szoktam naponta, hogy friss ételt kapjon a családom. A gyerekeimet meg nem nevelem félre bármenniyre is így szeretnéd látni ezt a helyzetet. Lehet, hogy a te esetedben így van ahogyan leírod sajnálom. De nem gondolom, hogy bele kéne törődnöm abba, hogy ez a helyzet állt fel. Én mivel szeretem a férjemet próbálom megoldani ezt a problémát nem sajnáltatni akartam magam csak egy kis segítséget szerettem volna kapni, hátha valakinek ugyanilyen problémája akadt mint nekem, de mint látom vannak sorstársaim. Tőled nem kérek több választ, sem tanácsot mert nagyon rosszul értelmezed ezt!
2013. dec. 3. 09:33
 8/12 anonim ***** válasza:
57%

Baráti körömben sokkal kiegyensúlyozottabban élnek azok a haverjaim (jellemzően műegyetemet végeztek, egyrészük mellette közgázt is, magyar átlaghoz képest sikeresek), akik párválasztásnál nagyon szép fiatal, de kicsit egyszerű csaj helyett kulturálisan, korban is hozzájuk illő (jellemzően egy fokkal kevésbé mutatós) csajt választottak.


Az ilyen nők jellemzően munkahelyükön is sikeresek (pl. ügyfélmenedzser, projektmenedzser, középvezető) gyerekszülés után sem tanyáznak otthon évekig, 1 éves gyereket már simán bölcsibe adnak, de 2. gyereket már gyakran 6 hónap után is. Megengedhetik maguknak a bejárónőt, babysittert, nem hazudják egész napos munkának azt, hogy hűtőből elővehető félkész alapanyagokból 15 perc alatt finom meleg vacsorát készítenek. Gyerekeik is normálisak, mert hamar közösséghez szoknak (elit bölcsiben).

Az ilyen erős nőkre a férfiak hallgatnak, még karrierjük építésében is, tényleg a legjobbat tudják kihozni a férfiemberből.



Két viszonylag jó fizetésből nagyságrendekkel jobban lehet élni, mint egy viszonylag jóból. Jut pénzt szabadidő tartalmas eltöltésére, ami kell a feltöltődéshez.Vannak megtakarításaik, emiatt mincs akkora nyomás a férfin, hogy mi történik akkor, ha munkáját elveszíti, és 1-2 hónapig szintje alatti munkáért csak kevés pénzt visz haza.


#2

36F

2013. dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én ezt nem értem, hogy jön ide az anyagiasság? És, hogy ki hol végzett? Nekünk a barátaink vegyesen hol magasabban hol átlagosan végezték az iskolájukat anyagilag nincs problémájuk mint ahogyan nekünk sincs problémánk ezzel, az hogy későn jár haza a férjem következménye annak, hogy imádja a munkáját azt csinálja amit szeret. A barátnőméknél a férj orvos, és előtérbe helyezi a pácienseit a családjával szemben.

Tehát ha jól értelmezlek, te úgy látod ezt a mi problémánkat, hogy nagy valószínüséggel az anyagiak teremtették a mostani helyzetünket. Én azt probáltam ecsetelni, hogy mikor nem voltak gyerekeink én is ilyen sokáig dolgoztam amit most felére csökkentettem mert nekünk fontosabbak a gyerekeink mint a karrier építés mert anyagialg jól állunk. Megtehetném, hogy dadust fogadok a gyerekeimhez akik helyettem felnevelik őket én meg a melózom tovább. De én nem ilyen vagyok, és a férjem sem ilyen. Tehát ha összefoglalnád két mondatban a mondandód megköszönném, ha már annak ellenére, hogy megkértelek ne válaszolj még is megtetted.

2013. dec. 3. 11:49
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A Ti konkrét példátokra nem tudom, hogy mi a megoldás, de leírtam két általánosságban baráti körünket jellemző helyzetet. Egyik a sokáig gyermekekkel otthon levő, kevésbé életképes (önálló boldogulásra nem túl alkalmas) nő (lehet értelmiség szegényeihez sorolt tanárnő is), másik a gyerekszülés után gyorsan munkába álló, anyagilag is sikeres nő (középfokú végzettségű saját üzletet vivő fodrásznőt is ide sorolnám).


Az előbbihez sorolt típusról egy idő után azt kezdi érezni a férfi, hogy szívják a vérét, utóbbiról meg hogy számíthat rá, valódi társ.

2013. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!