Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, egyházellenesek!...

Ateisták, egyházellenesek! Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

[link]


A fenti link oda vezet, ahol pontokba szedve, kis magyarázattal fel vannak sorolva azok az indokok, amiért Ferenc pápát az év emberének választották. Toleránsan viselkedik a melegekkel, hajléktalanokat segít, elődeitől eltérően takarékoskodni kezdett és tiszteli az ateisták véleményét is.

Ha teszem fel egy ilyen pápa a katolikus egyház túlnyomó többsége követni fogja ezt a példát, akkor mindezek után is leszólnátok az egyházat és megvetnétek a hívőket? Itt nem csak a katolikusokra gondolok, hanem mindenkire, aki hisz Istenben.


2014. jan. 14. 21:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

1. Ne csinálj mártírt magatokból, senki nem veti meg a hívőket, én sem.

2.Nem szólom le az egyházat, bár a véleményem megvan róla, de nemt eszem közzé, mert én tiszteletben tudom tartni a másikat.

3. A mostani pápa kifejezetten szimpatikus nekem, sok mindenben egyetértek vele, ezerszer jobbat tett az egyházzal, mint az előző...

4. Egy fecske még nem csinált nyarat, sajnos gy ember gyökeres változtatásokat nem tud hozni.

5. Azért fogja a többség követni, mert szeretnék vagy mert hasonlítani akarnak rá ?

Nem mindegy.

2014. jan. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Hitler is volt az év embere, de ez semmit sem jelent. Az hogy tényleg jobb ez a pápa az nem kérdés de ez nem befolyásolja az én életem.
2014. jan. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Szia kérdező.


Nem vagyok ateista, Sőt...


Viszont nekem nincs jogom ítélkezni, bár a Biliában leírtak szerint a pápa is az egész egyházával ítéletre várnak


Egyébként Sátán uralta világban, hogyan lehet egy "keresztény" az év embere?

Jézus azt mondta, hogy a világ gyűlölni fogja azokat akik Jézus szerinti életet élnek, nem még hogy kitüntetik....


Atya ég....mekkora a sötétség...


Ezért amit leírok az nem az Én kitalációm, hanem Isten szavának mondandója.

A lényeg, hogy teljesen mindegy milyen "jótékonyságot" tesz a Pápa,

Az egyik Katolikus bíboros elmondta, hogy nem látható a különbség a keresztény és a nem keresztény ember között, mert a "keresztények" is úgy élnek mint akik nem keresztények.


ezek a vallás vezetők nem is ismerik a szent írást, s ha ismerik akkor viszont szándékos bűnöket követnek el.

Ugyan is semmilyen "bűnös életet élő emberrel sem lenne toleráns még Pál apostol sem aki megírta, hogy nem lehet a közösség része az aki "testvérnek mondja magát, de nem úgy él, mert parázna, vagy tolvaj, vagy hazug, stb.


Így a "bűnös életet élők nem érzik a súlyát a tettüknek, ezért az egész világ még ha a katolikus egyházhoz tartoznak is erkölcstelen Biblia ellenes Jézus tanítása ellenes életet él, benne vannak nyakig Sátán világában.

2014. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Talán még annyit, hogy Jézus soha nem engedte, hogy a világ magasabbra emelje, sőt amikor az emberek királlyá akarták tenni elmenekült, mondván az Ő királysága nem része a világnak, és a követői sem....

ehhez képest a Pápa nem csak a világ része...

2014. jan. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
9-es"Csak az a baromi nagy különbség, hogy mi nem játsszuk az erkölcsi világítótornyot, nem toljuk a képébe másoknak, hogy szerintünk ők erkölcstelenek, mert így meg úgy kéne élniük, miközben titokban, de ugyanazt - vagy rosszabbat - megtesszük." Az átlag ember jónak mutatja magát és a jó tulajdonságait emeli ki, ahogy valószínűleg TE is ezt teszed, de attól még biztosan neked is vannak olyan dolgaid, amiket nem szeretnél kiteregetni, mindegy, hogy mennyire vallod magad erkölcsösnek. Teljesen tiszta életet pedig csak Jézus élt, azóta nem sok embernek sikerült.
2014. jan. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"ezek a vallás vezetők nem is ismerik a szent írást, s ha ismerik akkor viszont szándékos bűnöket követnek el. "


Dehogynem ismerik, csak, éppen nem így gondolják. Szerintük egyszerűen nincs még itt a végítélet ideje + amúgy sem tudjuk, hogy az "utolsó idők" mekkora idő intervallumot jelentenek.


Amúgy meg, inkább legyen 1 hamis idézet a Bibliában és legyen viszonylag harmonikus a világ, mit sem legyen igaz, és menjünk a pusztulás felé.


Persze inkább a pusztulásos részt szokták megtartani(nem kizárólag a katolikusok), mert azzal könnyebb hívőket csábítani / megtartani.

2014. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Szia sörpoci.


Hát ez az Ő nagy bajuk, és a hiveké is. Ugyan is minden nap úgy kell élni, mint ha a holnap lenne az utolsó.


Nem véletlen mondta Jézus hogy az emberek futása, ne Télen legyen se szombat napon.

Tehát ne az utolsó napon akarjanak gyorsan megváltozni, mert az már képmutatás,

Így ebből is látszik, hogy a vallásos emberek nem látják át a tényeket, hiszen nem is így vannak tanítva.

2014. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Érdekesed írtál...mély filozófiai gondolat.

De nem a hívők döntik el, hogy mikor gyűlölik őket, vagy szeretik...És bizton tudják, hogy nem most vannak az utolsó idők, tekintve, hogy még nem minden stimmel az írásban rájuk vonatkozva....


De tényleg az ő bajuk...amúgy sem szólalhatok fel a nevükben, csak megjegyeztem a dolgot.

2014. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Ez csak egy ember, látszatra helyesen él, de nem ismerem, így véleményt sem tudok mondani róla. De a Vatikánban nem egy ember van, és a bíborosok, püspökök és egyéb tisztséggel rendelkezők miért nem követik a példáját? Miért mindig csak a pápa?
2014. jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Mondjuk szép tőle, hogy megszólt egy főpapot, hogy elpocsékolt hárommillió dollárt, meg sokallja a húszezret egy ruhára, meg a motorját (azannya, Davidsonja volt!) is feldobta, öreg már talán hozzá.

Az is tetszett, hogy meghívott egy hajléktalant, meg vitt nekik kaját.

Mit mondjak, én lehet, hogy nem tennék ilyesmit, ha a helyében lennék. Viszont ha ekkora hatalmam lenne, megpróbálnám elérni, hogy hajléktalanok ne is legyenek.

Legelőször is tanulmányoznám, hogy a németek hogyan képesek ezt megoldani, náluk nincs csöves. Aztán, ki tudja, még talán a szegénység ellen is lehetne valamit tenni, tudom, ez az állam dolga, de hát a történelem folyamán egyszer akár az egyház is lobbizhatna komoly változásért, mert erre még nem volt példa. Lehet persze, hogy nem sokáig maradna a szent székben, ha ilyesmire vetemedne.

(Azt mindig sejtettem, hogy az egyházfők nem élnek rosszul, de most már hallottam is erről valamit)

2014. jan. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!