Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyek azok a fogalmak ezo...

Melyek azok a fogalmak ezo vagy spirituális témakörben, amelyet nem értetek?

Figyelt kérdés
Itt olyanra gondolok, hogy szabad akarat-előre megírt sors összefüggés, vagy maga a lélek, inkarnáció, Jézus maga Isten stb. Írnátok olyan fogalmat összefüggést, amit nem értetek?!

2014. jan. 16. 10:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Köszi, részemről olvadom a Bibliát, nincs olyan gondom, hogy kitalált emberi tanításokra legyen szükségem.
2014. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
jav.: olvasom
2014. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én meg azt látom, h nagy az egód...
2014. jan. 16. 13:33
 4/15 anonim ***** válasza:
Vélhetőleg jehovista, az ilyet érdemes ignorálni.
2014. jan. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi, de nem tetszett a hozzászólása...
2014. jan. 16. 14:51
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem vagyok jehovista, keresztény vagyok, akinek elég Isten szava, nem kell az ilyen beképzelt, majdénmegmondomatutit-ember okoskodása. Ha kérdésed van, akkor nyisd ki te is, ne találj ki dolgokat.


Lám, a Biblia is ír a magadfajta ostobaságairól:


2. Timóteus 4:3 Azért írom ezt, mert eljön majd az idő, amikor az emberek hallani sem akarják többé az egészséges tanítást. Inkább olyan tanítókat keresnek maguknak, akik azt fogják mondani, amit az emberek hallani szeretnének.

Akkor az emberek elfordulnak az igazságtól, és inkább a kitalált, misztikus történetek érdeklik őket.


"De voltak a nép körében hamis próféták is, mint ahogyan közöttetek is lesznek hamis tanítók, akik veszedelmes eretnekségeket fognak közétek becsempészni. Ezekkel megtagadják az Urat, aki őket megváltotta, így gyors pusztulást hoznak magukra.[...] maguk a romlottság szolgái, mert akit valaki legyőzött, annak szolgájává lett" (2Pt 2:1;19b)


„A Lélek pedig nyilván mondja, hogy az utolsó időben némelyek elszakadnak a hittől, hitető lelkekre és gonosz lelkek tanításaira figyelmezvén (figyelnek Új ford.).” (1 Tim 4, 1)

2014. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mellesleg a tudatlanságod látszik, mert ha jehovista lennék, akkor Isten helyett a Jehovát használnám.


Ja, és ez is rólad szól:

2. Péter 2:12 Ezek a hamis tanítók viszont gonosz dolgokat mondanak azokról, amiket nem is ismernek. Úgy viselkednek, mint értelmetlen vadállatok, akik gondolkodás nélkül követik ösztöneiket, és csak arra valók, hogy megfogják és levágják őket. Igen, ezek a hamis tanítók is hasonló módon fognak elpusztulni.

2014. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem foglalkozom ezotériával. A vallás érdekel, de nem esem kétségbe, ha nem értek valamit. Valami mindig van, amit nehéz érteni, vagy értelmezni...
2014. jan. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Mellesleg a tudatlanságod látszik, mert ha jehovista lennék, akkor Isten helyett a Jehovát használnám. "


Hát ez nagyon szép, de a kommentjeidben, amit az én hozzászólásom előtt küldtél se Isten, se Jehova nem szerepelt.

2014. jan. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az ezotériában amit nem értek?

Pffffffff....

lol


Az ezós dolgok legfeljebb annyira lehetnek bonyolultak mint egy raklap.

2014. jan. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!