Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyek azok a fogalmak ezo...

Melyek azok a fogalmak ezo vagy spirituális témakörben, amelyet nem értetek?

Figyelt kérdés
Itt olyanra gondolok, hogy szabad akarat-előre megírt sors összefüggés, vagy maga a lélek, inkarnáció, Jézus maga Isten stb. Írnátok olyan fogalmat összefüggést, amit nem értetek?!

2014. jan. 16. 10:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Hozélujza


Azzal azért legyél tisztában,hogy a Biblia is részben emberi találmány.Az,hogy jó a menedzselése,az egy dolog.De erre is megvannak/voltak az emberek akik tesznek róla.

2014. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2014. jan. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Lássuk csak...Az ezósok körében nagyon közkedveltek a következők:

-rezgés

-energiák

-vonzás

-magasabb dimenzió

-gondolat teremtő ereje

meg még egyéb hasonlók.

Ahányszor megnézel 2 ezós oldalt,mindig valami ködös,olykor egymásnak ellent is mondó definíciókat találsz.Ezek például szerintem jelentéssel nem is rendelkező szavak.Ugyanis az a szó például hogy "felhő" mindenkinél közel egy dolgot fog jelenteni.

Valszeg mindenki egy fehér/szürkés/esetleg fekete ,a légköri vízcseppek egy nagy koncentrációját tartalmazó dologra fog gondolni.

Vagy itt van egy még konkrétabb szó:"Gömb"

Egy a középponttól egyenlő távolságra elhelyezkedő pontok álltal határolt test fog mindenkinek eszébe jutni.

Itt a szó jelentést hordoz.


De mit jelent például az hogy "lélek"?


Szerintem ez egy jelentés nélküli hangsor.Nagyjából ugyanannyi jelentése van mint a "adgfdhffhdssfgsaadff" hangsornak.Semmi jelentést nem hordoz,max nekem.A lélek is ilyen.Semmit nem tudunk róla elmondani,amiben rajtam,rajtad,vagy bárkin kívül egy második személy is egyetértene.Minden egyes emberben valami itt ott más a lélek szó értelmezésével kapcsolatban.


De az összes ezós szakszó ilyen.Senki nem határozza meg őket,mindenki kedve szerint használja őket.Egyszerűen bárhogy használhatóak,hiszen mindenki saját maga alkotja meg a jelentésüket.

2014. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ezen az oldalon, ebben a témakörben oly gyakran előfordul Annácska, hogy a neve már szinte fogalom. Na, én őt nem értem...:)
2014. jan. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 akosakiraly válasza:
Keresztény kiscsaj nagyon bekattant... Aki amúgy tuti hogy jehova :D
2014. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!