Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Miért vagytok...

Kedves ateisták! Miért vagytok az abortusz mellett és a halálbüntetés ellen?

Figyelt kérdés

Én is ateista vagyok, ugyanakkor meg sok ateista alapvetéssel nem tudok egyetérteni. Számomra teljes mértékben logikátlan, hogy egy magzatot elvetnének a liberalizmus eszménye miatt, a halálbüntetést meg kritizálják az élet tisztelete miatt. Hogy is van ez? Miért kell legalizálni a magzat megölését, AKI ÁRTATLAN, és elvetni a halálbüntetést afölött, AKI BŰNÖS?


Nem az a fő probléma, ha az állítás egyik fele igaz rád, hanem az, ha mindkét fele. Hogy fér össze ez a két dolog a ti filozófiátokban?



2014. jan. 21. 18:25
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
46%

Egyébként két lehetőség van, vagy elmondom pár ember családjának, hogy a rendszer nem tökéletes, vagy meghal többezer ember akit megmenthetett volna ez a rendszer.


Az én véleményem nem az "ateista közzösség" általános álláspontja, ezért kérem ne azt szűrjétek le hogy minden ateista szociopata, hanem csak ez az egy ember az.

2014. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 rajcziz ***** válasza:
100%
És nem csak szociopata, de tájékozatlan is. Ha kicsit is utánanéznél a kriminológiának, tudnád, hogy nem a büntetés mértéke, hanem az elkerülhetetlensége az, ami visszatartó erővel bír. Hiába végeznéd ki akár azokat is, akik 1000 forintot lopnak, ha 10 000 esetből egy alkalommal hajtanák végre a büntetést. És ez igaz fordítva: bőven elég, ha a gyilkos életfogytiglant kap, viszont minden gyilkos életfogytiglant kap. Sokkal nagyobb lenne a visszatartó erő, mint akármilyen kegyetlen halálbüntetés (vagy a korábban felvázolt beteges játék mások életével és pszichéjével).
2014. jan. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
46%

Ezért is írtam, hogy megfeleznénk a rabok számát, aki tovább ül mint 5 év(hasráütés szerű szám, nem dolgoztam még ki teljesen), az automatikusan bekerülne ebbe az általad játéknak hívott dologba, illetve a háromcsapást is meghagynám, csak a harmadik csapás a "játék".


Természetesen ez csak egy utópista elképzelés, egyik kormány sem lenne alkalmas, hogy rendesen megcsinálja; biztos, hogy a saját céljaikra is felhasználnák.

2014. jan. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 rajcziz ***** válasza:
100%

És szerinted hány épelméjű túlélő maradna egy ilyen eljárás után? Ráadásul azt sem értem, hogy képzelnéd el: akit öt évnél hosszabb időre ítéltek el. Az emberek általában tudják, hogy hány évre ítélték el őket, akinek húsz évet kell leülnie, mit keresne a halálsoron? Hogy játszhatnád el, hogy kivégzel valakit, akit nem is ítéltek halálra?


Ez pedig egyáltalán nem utópia. Esetleg disztópiának megy el.

2014. jan. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%

Az abortusz nem számít gyilkosságnak, persze ez csak nézőpont kérdése, de akkor miért nem számítanak a magzatok népszámláláskor? Miért nem gyilkosság, ha leütünk egy legyet? A fakivágás miért nem az?


A halálbüntetés pedig azért rossz, mert ugyanúgy bűn, mint amit elkövet az illető, tehát a végrehajtó szerv sem jobb, mint ő, persze ez is csak nézőpont kérdése.

Nézd meg a Batman:Kezdődik! című filmet, vagy ha már láttad, akkor emlékezhetsz arra a részre, amikor Bruce-nak ki kell végeznie egy gyilkost, ő habozik, majd Ducart azt mondja, hogy ők nem lesznek majd ilyen könyörületesek, erre a válasz pedig: Épp ez az ami megkülönböztet tőlük!

2014. jan. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
11%
Azért pártolják az abortuszt, mert az a saját életüket közvetlenül is érinti. Önzésből. És azért ellenzik a halálbüntetést, ha ellenzik, mert nincs hozzá közük, nincs vele kapcsolatuk, nincs érintettségük.
2014. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 synapse11 ***** válasza:
72%

Én az abortusz mellett vagyok. Szerintem 100%-ban az anya döntése kell, hogy legyen a magzat sorsa. Továbbá engem személy szerint nem nagyon győztek meg az eddigi, abortuszellenes érvek.


A halálbüntetés már kicsit nehezebb kérdés...


Szimplán racionálisan elítélem, mert az a társadalom, aki a gyilkolást úgy próbálja megakadályozni, hogy gyilkol, elég ingatag lábakon áll. Másrészt meg iszonyatos visszaélésekre adhat okot, pláne, ha a társadalom rossz elemei kapják kezükbe a hatalmat hogy ilyen döntést hozzanak.


Másrészt viszont ha a kérdést érzelmi oldalról közelítem meg, akkor teljes szívből támogatom. Ha valaha a családomon belül történik egy tragédia, amiért valaki más a felelős, valószínűleg én is teljes szenvedéllyel követelném a halálbüntetést.

2014. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
5%
Aki az abortusz mellett van, az elfelejti, hogy őt életben hagyták. Az abortusz egyenlő az öngyilkossággal!
2014. jan. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
41%
Kedves katolikusok(és egyéb keresztények), azt megértem, hogy az abortusz ellen vagytok, de akkor miért kell a gumi illetve egyéb védekezési forma ellen lenni?
2014. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
90%

18#


Növessz agyat (de egy rovar idegdúc is megteszi) és gondold át újra milyen kolosszális hülyeséget írtál.

2014. jan. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!