Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kéne ahhoz vallásosnak...

Miért kéne ahhoz vallásosnak lenni, hogy elítéljem az abortuszt?

Figyelt kérdés

Nem vallom magamat vallásosnak, (De nem tagadom Isten / Teremtő létét sem). Sokan vallásos dolognak hiszik az abortusz ellenességet.

Szerintem csak emberi tulajdonság a gyilkosság ellenzése.



2013. ápr. 28. 21:58
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem is.

Csak vannak akik szerint természetes gyilkolni, bűnt elkövetni és valahogy meg kell magyarázni, hogy a másik miért hülye, szánlmas nyomorék.

2013. ápr. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
78%
A gyilkosságot mindenki elítéli. A vita azon megy, hogy mikortól számít embernek az utód. Sokan úgy gondolják (én is ezt vallom), hogy már a megtermékenyített petesejt is emberi élőlény. Mások esetleg még a 3 hónapos magzatot sem tekintik embernek.
2013. ápr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
68%
A fogantatáskor fontos dolgok már eldőlnek:fiú? lány? Nagy iramban fejlődni, növekedni kezd, 56. napra az embrió szervei nagyjából kialakulnak. Nem egy sejtburjánzás, ami csakúgy nő, hanem hatalmas erőkkel, formaképző erőkkel építkezés.. A baj, hogy sokan ma úgy élnek, hogy csak az "van" amit látnak. Amibe beleverhetik a fejüket. Ezért egy kétnapos csecsemő megöléséről beszélnek, börtön jár érte, egy 3 hónapos magzatnak az eltávolításáról, ami érthető, mert "őteste" "karrier" stb okokból.
2013. ápr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
21%
Amennyiben színt VALLASZ az élet mellett, vallásosságnak számít, ugyanis Isten az élők istene.
2013. ápr. 29. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
50%
valamilyen szinten gyilkossag, de szulokent szerintem jogomban all eldonteni hogy akarok-e gyereket, vagy tudok-e biztositani normalis eletkorulmenyeket
2013. ápr. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
79%

Csak azt felejtitek el, hogy a pár hetes magzatnak még nincsenek gondolatai, még nincs öntudata, stb., ezért még nem egy ember, még ha a teste ember is lesz.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy az abortusz jó, de vannak olyan helyzetek, amikor teljesen meg lehet érteni, pl.: megerőszakolják a nőt, vagy biztosan egész életében szenvedne, hatalmas szegénységben élne.

2013. ápr. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
52%

előző, az összes eltávolításnak töredéke, ami az általad felhozott indok. Többségben a "nem kell a kölök", mert akadály van háttérben. Vagy még, ami óriási morális válságot előidéző: korábban érnek az emberek és tovább tanulnak - tehát 13 és 23 év közti nagyon hosszú idő, ami nagyon sok problémát vet fel. Még nem is oly rég, 16 körül értek és hamarosan család is lett a lányoknál. De, még régebben, Mátyás király 15 évesen már király volt, a szó teljes értelmében. Most még 20 évesen is úgy érzik magukat az emberek, nem felnőttek. És sokszor valóban nincs is meg a felnőttség feltétele, a felelősségteljes gondolkodás.

(megj.:az összes %-ot ezért a kifejezéséért veszítettem: felelősségteljes gondolkodás. Tehát más is érzi: ez bizony fontos:))


"még nincsenek gondolatai, még nincs öntudata, stb"

Ez igaz, de egy pár hetes kisbabának sincsenek- az első három év alatt a szemünk láttára fejődik ki a beszédértés, beszéd és a gondolkodás. Majd ~3év körül mondja: én.

2013. ápr. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem meg ez egy olyan döntés,amit az anyának kell meghoznia,mivel bárhogy nézzük, neki van a legtöbb joga hozzá. Belőle van a legtöbb dolog a gyerekbe, neki kell kihordania,ő lesz vele a legtöbbet. Az,hogy a döntését jól hozza meg,ebben kéne segíteni inkább.Erről kéne tájékoztatni a fiatalokat a médiának nem a sok hülyeségről..
2013. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim válasza:
70%
Szerintem érdemes ezt az oldalt végig nézni: [link]
2013. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim válasza:
39%

Mi a különbség?


Egy asszony elmegy a nőgyógyászhoz, és így szól: - Doktor úr, óriási bajban vagyok és nagyon nagy szükségem lenne a segítségére. A gyermekem még nincs egy éves, és megint terhes lettem. Nem akarok ilyen közeli korú gyerekeket. - Rendben, mit szeretne tőlem? - Azt szeretném, hogy szakítsa meg a terhességemet, nagyon számítok Önre. Az orvos gondolkodóba esik, majd így szól: - Azt hiszem, van egy jobb megoldás, ami az Ön számára is kevésbé veszélyes. A nő elmosolyodott, gondolván a doki megértette, mit szeretne. Az orvos folytatta: - Nézze, hogy ne kelljen egyszerre két kisbabára vigyáznia, öljük meg azt, amelyik az ölében van most. Így tudna egy kicsit pihenni, mielőtt a másik megszületik. Ha meg akarjuk ölni az egyiket, mindegy melyik az. Az Ön testére semmi veszélyt nem jelentene, ha az ölében lévő babát választaná. A hölgy elszörnyedt. - Na de, doktor úr! Milyen szörnyű! Megölni egy gyereket, az bűn! - Szerintem is, – mondta az orvos – de nekem úgy tűnt, ez Önnek nem probléma, és azt gondoltam, akkor ez a legjobb megoldás. Az orvos elmosolyodott, érezte, érthető volt az álláspontja. Sikerült meggyőznie a mamát arról, hogy nincs különbség aközött, hogy egy már megszületett gyereket ölnek meg, vagy azt, aki még az anyaméhben van. A bűn ugyanaz!


: Feláldozom magam, hogy a másiknak jobb legyen. Az abortusz azt mondja: Feláldozom a másikat, hogy nekem jobb legyen.

2013. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!