Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták! Miért vagytok...

Kedves ateisták! Miért vagytok az abortusz mellett és a halálbüntetés ellen?

Figyelt kérdés

Én is ateista vagyok, ugyanakkor meg sok ateista alapvetéssel nem tudok egyetérteni. Számomra teljes mértékben logikátlan, hogy egy magzatot elvetnének a liberalizmus eszménye miatt, a halálbüntetést meg kritizálják az élet tisztelete miatt. Hogy is van ez? Miért kell legalizálni a magzat megölését, AKI ÁRTATLAN, és elvetni a halálbüntetést afölött, AKI BŰNÖS?


Nem az a fő probléma, ha az állítás egyik fele igaz rád, hanem az, ha mindkét fele. Hogy fér össze ez a két dolog a ti filozófiátokban?



2014. jan. 21. 18:25
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
20%

#19-es, én hívő katolikusként csak az abortív eszközöket utasítom el, így a spirált, bizonyos hormonkészítményeket, az esemény utáni tablettát, de a gumit pl. nem.

Egyébként a pápai álláspont is változóban van a családtervezéssel/védekezéssel kapcsolatban, mégpedig abban az irányban, amiben én is gondolkodom.


Minden emberi életet kioltó, családtervezésnek, vagy fogamzásgátlásnak hazudott eljárást viszont elutasít az egyház.

2014. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
9%

Möbiusz

Mit szólsz ha azt mondom,hogy neked nincs jogod ide írni, mert szerinted meg kelett volna öljenek születésed előtt?

2014. jan. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
95%

Ezt szólnám:WTF?


Semmi értelme.Ilyen alapon senkinek sincs joga megosztania senkivel se a gondolatát mert csak a szerencsének köszönhetjük a létünket.Ugyanis ha mondjuk még petesejt és sperma korodban nem jól jönnek össze a gének lehet hogy már magzat korodban meghalsz az anyaméhen belül.Volt már erre nem egy példa.


De most ismét nekifutok annak amit leírtál:"Mit szólsz ha azt mondom,hogy neked nincs jogod ide írni, mert szerinted meg kelett volna öljenek születésed előtt?"


Ha jól értem,te azt mondod hogy szerintem,random embereket (pl:engem is) csak úgy minden indíttatás nélkül abortálni kell,és hogy igazából mindenki aki támogatja az abortuszt (pl:én) az meg akarná ölni magát még magzat korában.


Mondom hogy növessz agyat,de legalább valami

idegdúcrendszert,mert ez a legnagyobb hülyeség amit valaha olvastam.


Na leírom hogy mit is gondolok valójában az abortuszról,ami az eddigi válaszaimból kimaradhatott:


Az abortusz indokolt ha:

-a kismama nincs se lelkiekben se testileg felkészülve a születendő gyerekre.

-Ebből kifolyólag nem tudná megadni a gyerek igényeinek megfelelő törődést,azaz a gyerek rossz környezetbe kerülne..

-További a kismama alkalmasságát ellehetetlenítő tényezők pl,ha a kismama rendszeres drogfogyasztó,alkoholista,cigaretta függő (mindez terhesség alatt)

-Ha anyagilag nem bírnák a gyerekvállalást (nem ritka hogy a numera után a pali lelép és a mamán maradna a kölök,így akár a kolduláshoz és a koldusmaffiához is egyenes út vezet)

-Ha ultrahangon kiderül hogy maradandó fejlődési rendellenesség lép fel.Esetleg egy veszélyes sziámi iker típus,vagy akár végtagok,szervek,szervrendszerek hiánya,alulfejlettsége.


Ezekben az esetekben mind indokolt az abortusz,és lévén hogy nem személyről,csupán nagy vonalakban egy őssejthalmazról beszélünk,ami idővel szépen differenciálódik sejtszinten,ezért nem gyilkosság.Ilyen alapon ha egy felnőtt embner lábát amputálják,az is gyilkosság mert sípcsontjában lévő csontvelő tartalmazott őssejteket amikből speciális körülmények (mint amilyen az anyaméh) ember lett volna.


Mától betiltjuk az amputációt is!Tökmindegy mennyire indokolt,betiltjuk,mert...mert...MERT CSAK!

2014. jan. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
75%

Ja és látom az abortusz mellett még az olyan már tényleg semmi életet ki nem oltódolgokat is ellenzed mint az esemény utáni tabletta.


EZ pusztán nem engedi megtapadni a zigótát.Konkrétan egy egysejtűről mondod azt hogy emberi jogokat érdemel.


Pusztán azért,mert tartalmazza az emberi genomot?Képzeld a bőrsejtjeim is.És képzeld már horzsoltam,forráztam le magam.Ez azt jelenti hogy gondatlanságból sok tízmillió emberi genomot tároló sejtet elpusztítottam.Ami nálad egyenlő az emberöléssel.Most megyek és feljelentem magamat népírtásért!

2014. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:

synapse11 nevű felhasználó válasza:


"Én az abortusz mellett vagyok. Szerintem 100%-ban az anya döntése kell, hogy legyen a magzat sorsa. Továbbá engem személy szerint nem nagyon győztek meg az eddigi, abortuszellenes érvek."


Az nem elég érv, ha a magzat már olyan státuszban van h van öntudata? Meddig tartod helyénvalónak az abortuszt?

2014. jan. 23. 07:11
 26/39 anonim ***** válasza:
91%
Az önrendelkezéses abortusz az jó ahogy van, de ha a gyerek fogyatékkal fog élni akkor bármikor.
2014. jan. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 synapse11 ***** válasza:
92%

"Az nem elég érv, ha a magzat már olyan státuszban van h van öntudata? Meddig tartod helyénvalónak az abortuszt?"


Az abortusz lényege pont az, hogy azelőtt távolítják el a magzatot, hogy lenne öntudata. Az első trimeszterig (ameddig végzik az abortuszt) semmilyen kognitív funkciója nincs a magzatnak, de még ha valaki ezt is sokallná, figyelembe kell venni, hogy a jelen kor klónozási technológiájának köszönhetően körülbelül az is abortusznak minősül ma már, ha valaki az orrában turkál, vagy levágatja a haját.

2014. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
0%
Ha a következő esetben javasolnád az abortuszt, Beethovent ölted volna meg. Az apának náthája, az anyának tüdőtuberkolózisa van, 4 gyerekük született. Az első vak, a második meghalt, a harmadik süket, a negyedik tuberkulózisban szenved.
2014. jan. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

A teljesen egészséges ember még ma is csak fikció, régen pedig mindenki beteg volt, vagy lett. Beethoven is megsüketült és korán meg is halt. A halálos betegségek tobzódtak, ezeknek zömét ma már könnyedén gyógyítják és véleményem szerint nincs közük az abortuszhoz, amely elsősorban azért létezik, mert a szülők nem óhajtják a gyermeket, mivel nem tudják előteremteni a felneveléséhez szükséges anyagi és erkölcsi forrásokat.

Fentebb volt már részletezve.

Genetikai okokból is előfordulhat a szükségessége, manapság komoly vizsgálati módszerek vannak, hogy kiszűrjék a különböző terheltségeket.

A tbc nincs egy súlycsoportban egy szellemi károsodással, hüly@e gyereket senki sem szeretne, ez teljesen természetes, de valóban nem ez az igazi ok, hanem a csődöt mondó fogamzásgátlási módszer sikertelensége.

2014. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
90%

14%-os


Te olyan hülye vagy hogy még a valahonnan copyzott idézetet is rosszul másoltad be.


És vajon miért terjedt el az a sztereotípia hogy a vallásosok hülyék...

2014. jan. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!