Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik istenhívő hajlandó...

Melyik istenhívő hajlandó nekem bebizonyítani az istene létezését?

Figyelt kérdés

A Bibliában van egy történet, amiben Illés próféta áldozatot mutat be Istennek a Kármel hegyen.


A lényeg, hogy ő volt az egyetlen, aki Istent tisztelte, a többi 450 Baal követője volt. Felszólította őket, hogy rakjanak két máglyát és öljenek le két bikát és imádkozzon mindenki a saját istenéhez, aztán akinek meggyullad a tűz, annak az istene valós.

Baal 450 követője reggeltől délig imádkozott, de nem történt semmi. Illés így gúnyolódott rajtuk:


"Szólítsátok hangosabban, hiszen isten! Hátha belemélyedt gondolataiba vagy kiment, esetleg úton van

vagy éppen elaludt, és föl kell ébreszteni.”


Estig nem történt semmi, akkor Illés megparancsolta, hogy háromszor öntsék le vízzel az ő bikáját, aztán, amikor már mindent elöntött a víz, egy imával meggyújtotta, amit Istenhez intézett.


Ekkor mindenki rájött, hogy Isten jó arc és ő létezik, miközben Baal nem. Illés megparancsolta, hogy vigyék le a 450 prófétát a Kison-patakhoz és ott mind egy szálig lemészárolták őket.


Benne vagytok egy ilyen máglyás, tűzgyújtós próbában?

Én, mint alantas ateista, a tudomány híve, egy öngyújtóval fogok harcolni a máglyám meggyulladásáért, míg ti felőlem több ezren is jöhettek és imádkozhattok, nekem mindegy. Sőt, minél többen vagytok, annál jobb.


Nos, kinek elég nagy a hite?



2014. jan. 22. 21:35
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Látom, hogy nagyon megy a mellébeszélés, de nyíltan egyik sem mer kiállni.

Hát igen, gondoltam, hogy ez lesz belőle. :D

2014. jan. 22. 22:06
 12/41 anonim ***** válasza:
11%

12 Új szövetség van, és Isten nem egy vásári játék.


Le vagy maradva.


Az újszövben sem kaptak semmiféle jelet a farizeusok.Semmit. El is fordult tőlük Isten.

2014. jan. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 A kérdező kommentje:

"Illés Isten felkent szolgája volt.Szövetségkötésben állt Istennel.


Baal papjai(varázslók és mágusok) Jesabellel az élen sátán szolgái voltak."


Jó, akkor kenegessétek ti is magatokat és bizonyítsátok be egyszer és mindenkorra a világnak, hogy létezik az istenetek.

Az pedig most, hogy ki volt sátánista és ki nem, teljesen lényegtelen.

Vagy ha nem gyullad majd meg nektek a tűz, akkor ti is sátánisták vagytok? Érdekes felvetés...

2014. jan. 22. 22:09
 14/41 A kérdező kommentje:

"A hit a lényeg, nem a bizonyíték. Én nem vagyok vallásos, félreértés ne essék, de az ilyen kérdések kikattintanak."


Ez is érdekes. Akkor a Biblia miért van tele olyan történetekkel (ez a történet is ilyen), hogy Isten bebizonyította a saját erejét és ezért hittek benne?

Mózes is rengeteg csodát tett és ezért hittek benne. Jézus is. Itt Illés is.

Akkor most hol az Isten, aki a mesekönyvetekben még annyira szerette magát bizonyítékokkal alátámasztani? Szabadságon talán?


Vagy esetleg:


"Szólítsátok hangosabban, hiszen isten! Hátha belemélyedt gondolataiba vagy kiment, esetleg úton van

vagy éppen elaludt, és föl kell ébreszteni.”


:D:D

2014. jan. 22. 22:12
 15/41 anonim ***** válasza:
33%

Ülj repülőgépre és ha az zuhanni fog, minden bizonyítás nélkül te is Istenhez fogsz fohászkodni!

.

Ha "Én, mint alantas ateista, a tudomány híve..." igaz lenne, te osztanád meg megdönthetetlen igazságod másokkal, nem pedig őket szólítanád meg, hogy (nézeted szerinti) "tudatlanságának igazát bizonyítsa!

2014. jan. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
0%
Ha holnapra lebénulnál, hinnél benne?
2014. jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
62%

Ööö...ha a te máglyádat is leöntik háromszor vízzel és csak egy kis vacak öngyújtód van, akkor az nem fog meggyulladni. Hiába a tudományod :DDD


Isten minden nap bebizonyítja a létezését. Mindenkinek. Neked is. A legtöbb ember azonban csak néz de nem lát. Vakok. Nem veszik észre Őt, pedig kérlel, hogy nézz Felé, szólj Hozzá.

Eljön majd egy nap az életben, talán nem most és nem is holnap, lehet a halálod napja lesz az, amikor rájössz, amikor meglátod, hogy Isten igenis létezik.

2014. jan. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
5%
Maradjunk annyiban hogy Isten létét bizonyítani vagy cáfolni teljesen felesleges és értelmetlen, Istent megélni vagy nem megélni lehet.
2014. jan. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
75%

Én benne vagyok, de akkor legyen fer a játék:

én imádkozom az én Uramhoz, te pedig nagyon reménykedsz a véletlenben, hogy a te közreműködésed nélkül (hisz én sem érhetek a fához) az a nyavajás öngyújtó odakerül véletlenül a fához és valahogy véletlenül meg is gyullad. Hisz a történet is erről szól, bár agy kéne megérteni, neked meg látványosan nem fejlődött ki.

2014. jan. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
16%

szia Kérdező.


Az ötlet magában nem rossz.

De nem kivitelezhető.

Miért?

Mert a Teremtő nem fog a kérésednek eleget tenni.

Ugyan is Ő az utolsó napokra nem ezen jellel bizonyítja a létezését, ha már a teremtés nem elég bizonyíték neked.


A bibliában leíratta évszázadokkal, évezredekkel ezelőtt, az utolsó napok jeleit, amit mindannyian láthatunk, akik Istenhez tartoznak.

ez globálisan a földön mindenütt teljesülnek, és ezeket kell észre venni.

Ha valaki még sem látja ezekből sem, akkor annak Isten szerint is egy oka van.


S ahogy valaki írta, a Teremtő határozza meg ilyen bizonyítékokat használ adott korban és milyeneket nem.

Te nem szabhatsz ilyen feltételeket.

2014. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!