Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyik istenhívő hajlandó...

Melyik istenhívő hajlandó nekem bebizonyítani az istene létezését?

Figyelt kérdés

A Bibliában van egy történet, amiben Illés próféta áldozatot mutat be Istennek a Kármel hegyen.


A lényeg, hogy ő volt az egyetlen, aki Istent tisztelte, a többi 450 Baal követője volt. Felszólította őket, hogy rakjanak két máglyát és öljenek le két bikát és imádkozzon mindenki a saját istenéhez, aztán akinek meggyullad a tűz, annak az istene valós.

Baal 450 követője reggeltől délig imádkozott, de nem történt semmi. Illés így gúnyolódott rajtuk:


"Szólítsátok hangosabban, hiszen isten! Hátha belemélyedt gondolataiba vagy kiment, esetleg úton van

vagy éppen elaludt, és föl kell ébreszteni.”


Estig nem történt semmi, akkor Illés megparancsolta, hogy háromszor öntsék le vízzel az ő bikáját, aztán, amikor már mindent elöntött a víz, egy imával meggyújtotta, amit Istenhez intézett.


Ekkor mindenki rájött, hogy Isten jó arc és ő létezik, miközben Baal nem. Illés megparancsolta, hogy vigyék le a 450 prófétát a Kison-patakhoz és ott mind egy szálig lemészárolták őket.


Benne vagytok egy ilyen máglyás, tűzgyújtós próbában?

Én, mint alantas ateista, a tudomány híve, egy öngyújtóval fogok harcolni a máglyám meggyulladásáért, míg ti felőlem több ezren is jöhettek és imádkozhattok, nekem mindegy. Sőt, minél többen vagytok, annál jobb.


Nos, kinek elég nagy a hite?



2014. jan. 22. 21:35
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%
..és megkérdezhetem miért akarod hogy bebizonyítsa neked valaki, hogy létezik Isten? Úgy érezni mégiscsak van egy icipici kételkedésed, mert másképpen nem foglalkoznál a témával.
2014. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:

Akkor a Bibliában miért bizonygatják?

Ez a bizonyítási vágy az emberiséggel született óhaj, mindenki szeretne bizonyságot szerezni, csak akad, aki elhiszi egy könyvben leírt esemény minden sorát, a valószínűtlensége dacára, pusztán azért, mert az a könyv ki lett kiáltva igaznak.

Azért szép számmal akadnak, akiknek ez nem elég, a bizonyításnak más módszerét is igénylik, például a könyvben leírt kísérleti módszer meg is felelne.

Tessék, ha nem hazugság a történet, lehet bizonyítani.

Gyújts imádkozással tüzet, bizonyítsd be, hogy ez lehetséges, akkor máris közelebb jutunk Isten létének a lehetőségéhez.

Hazudik hát a könyved, vagy nem?

Meg tudod gyújtani?

2014. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:

Tudod, mit?

Nyugodtan kezdj hozzá a tűzgyújtási kísérlethez, ezúttal a lemészárlást sikertelenség esetén elhagyjuk.

2014. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, itt komoly fogalmi problémák vannak. Aki istenhívő, annak nincs szüksége ilyen bizonyságokra, hiszen hívő (a szó jelentését érdemes vizsgálgatni). Neki egészen más okok miatt van szüksége istenre, nem a létének bizonyságáért.

De eszerint te rettentő nagy bizonytalanságban vagy, szeretnéd, ha valaki bizonyítaná, hogy tartozhass valahová. Ha nem így lenne, nem igényelnéd ezt a bizonyítást, elfogadnád, hogy vannak hívők és vannak nem hívők. És egyértelmű lenne számodra, te hová tartozol.


Az ateista nem isten létét tagadja, hanem akkor lesz meggyőződve a létezéséről, ha erről az általa elfogadott módszerekkel bizonyságot kapott. De ő maga nem akar sem bizonyítani, sem cáfolni. Továbbá természetesnek tartja, hogy vannak emberek, akiknek szükségük van isten létére.

2014. jan. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
16%

Szia !


Máglyás próbában nem mivel az általad említett történet ószövetségi esemény volt Isten nem vehető rá arra, hogy azt tegye amit az ember kénye kedve szerint kitalál.

van Isten ?

tényleg működik az ima meghallgatás?

Ha van Isten akkor jöjjön le tűz és gyulladjon meg a máglya mi a célod ezzel a kérdéssel?

Az ilyen kihívásokra Isten csak kivételes esetekben válaszol mert legtöbbször az emberek motívumai rosszak és ilyen állapotban nem lehet találkozni az Istennel.

Az újszövetségben az ember céljának annak kell lenni, hogy Istennel helyreállítja a kapcsolatát és nem rossz motívumokból provokálja Istent.

Olyan próbában benne vagyok ha van valami szükséged szívesen imádkozok érted mert Isten jó meghallgatja az imákat és betölti az emberek szükségeit.



Üdv:Alex

2014. jan. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
70%

"Az ateista nem isten létét tagadja"


De bizony azt tagadja.


"van Isten ?

tényleg működik az ima meghallgatás? "


Hát ez az. Szerintem nincs és nem is működik ezért az ima. Részemről nem szükséges egy ilyen ostoba kísérletet végrehajtani, csak csodálkozni tudok azokon, akik elhiszik ezt a mesét és még meg is ideologizálják, hogy régen még rá lehetett venni az Istenüket ilyen cselekedetre, de manapság már szeszélyes lett és nem akarja azt a tüzet meggyújtani, sem hasonló bizonyságokat tenni magáról, mint amiket a Biblia állít.


"ilyen állapotban nem lehet találkozni az Istennel. "


Hát hogyan lehet?


"Olyan próbában benne vagyok ha van valami szükséged szívesen imádkozok érted mert Isten jó meghallgatja az imákat és betölti az emberek szükségeit. "


Mi tagadás, szükségem lenne nagy és alapos változásokra, mert mostanában nem megy túl jól a sorom és a kilátásaim sem rózsásak, de ezek szerint a negatívumokat is köszönhetem valakinek, akkor talán azok sem maguktól keletkeztek?

Köszönöm figyelmedet, de szerintem kár fárasztanod magad, bár igazán jólesik egy ilyen segítőkészség. Én a negatív változásokban törvényszerűségeket látok és sejtem is, milyen utakon, módokon lehetne ezeket enyhíteni, de az ima nem tartozik ezek közé, bár ha tekintetbe veszem, hogy Isten mindenható, akkor lehet, hogy a magyar gazdaság megerősödik, a Forint csúcsokat dönt, rengeteg állás lesz az országban, amik kimondottan magas fizetéseket kínálnak majd, de még erre sem lesz majd szükségem, mert egy lottó ötössel kiváltom a megélhetés gondjait. Na itt jól jönne egy imádkozási formula, legalább is Fortunához, de sajnos nem ismerem, ezért sem vettem már lottót legalább tíz éve, de tudod mit?

A héten veszek és imádkozz, hogy nyerjek, akkor megesküszöm, hogy hinni fogok és még a nyereményt is megfelezem Veled.

Persze kettes találat esetén csak kicsi hitem kerekedik, a nyereményt arányítva az ötöshöz.

Rendben?

Végül ez is egy kísérlet, bár el kell fogadnom a magyarázatodat, hogy Isten nem mindig hallgatja meg az imát, különösen ilyen profán dolgokban, de hát ki tudja, ha már kiszámíthatatlanok a szándékai és a módszerei is, lehet, hogy mégiscsak tetszik Neki a gondolat.

Sajnos én nem tudom, miképpen kell ezt intézni, még soha egyetlen imát sem mondtam, így hát rajtad múlik a kísérlet sikere, amit szívesen finanszírozok ez esetben, mert lenne valami haszna is, legalább is a számunkra, már feltéve, hogy hajlandó vagy erre és ha akarod, privátban még tippet is küldhetsz, ha van kedved hozzá.

Risztelünk?

2014. jan. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Én értem a szándékodat, és tényleg nagy a mellébeszélés (addig, ameddig elolvastam). Én nem vagyok hívő, de szerintem ez a történet csak prófétával "működik". (Más kérdés, hogy velük se...)
2014. jan. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
Minek bebizonyítani azt ami már egyszer megtörtént? Mindenkinek a saját döntése az hogy ki miben hisz, én személy szerint hiszek Istenbe, voltak dolgok az életembe amik alátámasztottak abba hogy jól döntöttem. Azok akik ilyeneket kérnek mint te is kedves kérdező tudják valójában hogy létezik Isten csak még nem merték maguknak bevallani, ha azt vallanád hogy nem létezik akkor nem kérnél ilyet és nem olvasnád a Bibliát se, mert ne mondd azt hogy ezt a Blikk-ből tudtad meg.
2014. febr. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:

"Aki istenhívő, annak nincs szüksége ilyen bizonyságokra, hiszen hívő (a szó jelentését érdemes vizsgálgatni). Neki egészen más okok miatt van szüksége istenre, nem a létének bizonyságáért"

Szóval van aki hivőnek születik, és elég ha valami vallási vezetőnek kikiálltott személy v hasonló kijelenti neki h igy van és kész? Jó megértem, én ugynéz ki nem tartozom közzéjük, de ha Isten gondoskodik az emberekről nem volna ésszerü világosan bizonyitania a létezését? Hogy azok akik nem hivőnek születtek is "megtisztulhassanak".

"Isten mindenhol ottvan csak meg kell látni" meg a hasonló dumán azért szerintem kevesek...

2014. febr. 7. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

1 Kor

1,21 Mert minekutána az Isten bölcseségében nem ismerte meg a világ a bölcseség által az Istent, tetszék az Istennek, hogy az igehirdetés bolondsága által tartsa meg a hívőket.


Tehát nem a tűzgyújtáspróbája által. Jézus helyetted halt meg a kereszten, ha elfogadod az áldozatát és az életed Urának hívod Őt, akkor üdvözülsz, azonnal Isten fia lesze és megkaod a Szent Szellemet. Ha nem hiszed ezt, akkor a tűzgyújtásos kísérlet sem győzne meg. Nekük hívőknek nem a kíséletezgetésekáltali bizonyságtétel a feladatunk, hanem az örömhír terjesztése, hogy Isten Jézus miatt megbékélt a világgal. Aki ezt elfogadja, győztes lesz, aki nem, vesztes. Jézus a pásztor és az Ő juhai hallják a hangját, ami az Ige.

2015. jún. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!