Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus miért "lett" Isten?

Jézus miért "lett" Isten?

Figyelt kérdés
Ha a némely szenteknek, vagy a prófétáknak, mint Mózesnek is volt némi - közvetett - természetfeletti hatalmuk, akkor miért több náluk Jézus, aki egyértelműen sohasem állította magáról, hogy ő Isten? Miért kezdték el istenként tisztelni, majd nyakatekert módon "betuszkolni egy zárt résbe" (szentháromság -> egyistenhit)?

2014. jan. 23. 19:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Ezen már én is sokat gondolkodtam,de nem jöttem rá.A bibliába nem találtam meg hogy azt mondta Jézus:Én vagyok az Isten.Olyat mond hogy Ő az emberfia,meg az Isten benne van,ahogy bennünk is.

Máté 19.116-17-ben egy gazdag ifjú jó mesternek szólítja és erre Jézus azt mondja:Miért mondasz engem jónak?Senki sem jó,csak az Isten.

2014. jan. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus, ez a megtestüléskori teljes neve.


Mózes nem mással kommunikál mint a megtestületlen Krisztussal.


Felteszel egy ilyen kérdést? miért ha nem érdekel?:D vitát szítani? minek? Olvasd el és rájösz:)

2014. jan. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az atyától jött belőle származik Isten fia.

A Szentháromság egyik Istensége.

2014. jan. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De hát nem mind Isten gyermekei vagyunk? :)
2014. jan. 23. 20:39
 5/19 A kérdező kommentje:
Akkor most egy vagy több istenhit a kereszténység?
2014. jan. 23. 20:40
 6/19 anonim ***** válasza:
32%
Az áll a Bibliában, hogy az Ige Istennél volt és Isten volt az Ige, majd az Ige testé lett. Szerinted ez mit jelent?
2014. jan. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Vajon miért olyan nehéz elképzelni, hogy Isten emberré lett értünk, hogy helyettünk haljon meg? Aki kéri a bocsánatot, az megkapja. De csak az.
2014. jan. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

Szia kérdező.


Mert ezt terjesztették el a hitehagyott egyházak.

Isten mivel halhatatlan, és nem képes meghalni, ezért nem is jöhetett volna a földre, mert akkor vezetés nélkül maradt volna a világ egyetem.


A zsidók soha nem imádtak Háromságot, mert soha nem is Három személyből áll a teremtő

A Mózesi törvény kimondja, amit maga Jézus is megerősített:


(Márk 12:29, 30) 29 Jézus így válaszolt: „Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova, 30 és szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel, egész elméddel és egész erőddel.«


Isten egy Isten és nem három, és Jézus is egynek jelenti ki, valamint azt mondja, hogy Isten az Ő istene is.


Jézust pedig nem Jehovának hívták a földi élete előtt, hanem mint az első teremtmény arkangyali rangot kapott, mint az angyalok fejedelme, és Mihálynak hívták.

s ezt a Jelenések könyve is alá támasztja valamint Pál úgy utal Jézusra, mint ark angyalra.

Az ark szó pedig Főt, fejedelmet jelent, amiből csak egy van, egy vezetője van az angyaloknak.

És nincsenek Ark angyalok.

Jézus soha nem állította magáról, hogy Ő az Isten, mindig az Atyjára terelte a figyelmet, és soha nem akarta, hogy más kép legyen.

Jézusnak mint első teremtménynek, volt kezdete, ellenben Istennek soha nem volt, Ő öröktől fogva van és soha nem is fog megszűnni.

Jézus pedig elismerte azt is hogy az atyja nagyobb nála, tehát ne egyenrangúak, és mindent amit tesz az akarata, és nem a sajátja.


Jézust azért tették "istenné" mert a halála miatt többre becsülik, Ezért magasabb pozícióba az emberek tették, és Nem Isten tette azzá

Maga Jézus akkor ellene beszélne saját magának, amikor megerősítette a Mózesi törvény azon szövegét, amit idéztem, hogy Egy Isten van Izraelnek és az Jehova.

Ami nem háromság.


a hitehagyott egyházak bevették a görög hellenisztikus tanításokat, valamint hogy több pogányból keresztényt csináljanak engedték Jézus tanításait, és a biblia szavait kiforgatni, ami oda vezetett, hogy a fordításokban is kihagytak dolgokat, vagy hozzá tettek, hogy az emberi nézeteiket támogassák.

2014. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Szeressük egymást ***** válasza:

Nem állította magáról hogy Ő Isten, de nem is utasított vissza imádatot. Amikor hitre jut valaki Jézusban, akkor Istenben hisz, ami nem kényszeredett imádatra indítja az embereket, hanem igazi belülről fakadó imádatra és csodálatra.


Ján 9:35 Meghallá Jézus, hogy kiveték azt; és találkozván vele, monda neki: Hiszel-e te az Isten Fiában?

Ján 9:36 Felele az és monda: Ki az, Uram, hogy higgyek benne?

Ján 9:37 Monda pedig neki Jézus: Láttad is őt, és aki beszél veled, az az.

Ján 9:38 Az pedig monda: Hiszek, Uram. És imádá Őt.


Luk 24:51 És lőn, hogy míg áldá őket, tőlük elszakadván, felviteték a mennybe.

Luk 24:52 Ők pedig imádván őt, visszatérének nagy örömmel Jeruzsálembe;


Zsid 1:6 Viszont mikor behozza az ő elsőszülöttét a világba, így szól: És imádják őt az Istennek minden angyalai.

2014. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ezek nem Jézus szavai.
2014. jan. 23. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!