Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Eckhart Tolle eltolta?

Eckhart Tolle eltolta?

Figyelt kérdés
Olvasgatok tőle ezt-azt, nagyon figyelmesen, kétagyféltekésen, elfogulatlanul és kritikusan egyszerre. Tulajdonképpen sikerült megértenem a szavai alapján ezt-azt, és úgy gondolom, ennyi az egész. Lehet, hogy neki csak az alaptermészete olyan, amilyennek látjuk a videókon? Nem szeretnék olyan idiótán röhögcsélni, de a nyugalma negyedét elfogadnám. Akik próbálták felfogni, hol tartanak? Esetleg olvastad és ráismertél a turpisságra? Köszönöm előre is a legapróbb segítséget is!
2009. dec. 4. 02:13
 1/4 dudiska ***** válasza:
Az meg ki?
2011. ápr. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Tolle nem egyszerű fazon, a filozófiája még annyira sem. Láttam több előadását, volt amelyiket akár 10-szer is. Kellett, hogy megértsem, habár pont azt mondja, hogy ne akarjam megérteni. Ez elsőnek valami elmetrükknek tűnhet, de van benne valami. Tényleg jó lenne nem gondolkodni és olyan elfogadónak és nyugodtnak lenni mint ő. Nekem bejön, habár nehéz vállalkozóként ezt az állapotot elérnem. A DVD-it érdemes nézegetni, nekem jobban bejönnek mint a könyvei. Végülis nem kell megérteni, inkább megérezni. Az előadások közben is fel kellene függeszteni a gondolkodást. Nekem nehéz, de haladok. :-) Remélem Te is! Sok sikert!
2011. máj. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem tolt el semmit,a legkomolyabb videója szerintem a Findhorn lelkigyakorlat a csendről......brill
2012. jan. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ott toltad el, hogy megakartad érteni. Meg fel akartad fogni. Stb.


Elég sokszor hangoztatta, hogy ne tegyél ilyeneket. Ne gondolkodj rajta, ne elemezgesd, ne forogj. Melyik része nem volt világos? :O


Elmondta, hogy ő a forma nélküliről, a megnyilvánulatlanról beszél. Amint te ezt megpróbálod "megérteni", szavakat, címkéket biggyesztel rá, és máris formát csináltál belőle. És a forma az nyilván nem lehet a forma nélküli, nem? Tehát soha a büdös életben nem fogsz tudni gondolati úton közelebb jutni ehhez az egészhez, az egyetlen dolog amit elérsz azzal, ha megakarod érteni, hogy az egod még gázabb lesz. Átmegy majd az "én spirituális vagyok", "meg én értem ezt, hisz ez csak ez meg ez", és már azt fogod gondolni, hogy nincs is semmi baj az egoddal, mert milyen faszán "együttműködik", tök spirituális lettem! Oszt közbe nem. Még nehezebb lesz rajta túltenni magad.


Én speciel megnéztem a "csend a világ közepén" címü videót, asse tudtam mi lesz az egész, tök véletlen volt. Néztem szépen csendben, felénél már nevetgéltem, a végén pedig kb. fél órán át bámultam 1 virágot, megmagyarázhatatlanul, csendben, mosolyogva. 20kg stresszel könyebb voltam. Aztán estefele aznap elkezdtem agyalni mi is történt velem... Na addig is tartott a nyugalom meg a boldogság, nem tovább. Megkellet néznem még vagy 120x a videót, hogy rájöjjek, nem szabad gondolkodni rajta.


Ám a videó és az egész módszer úgy van felépítve, hogy csak nézni kelljen, és cső. Magától működik

2014. márc. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!