Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha intelligenciaszinthez...

Ha intelligenciaszinthez kötnék a regisztrációt, akkor milyen mértékben fogyatkozna meg a vallásosak száma (a valláskritika rovatban)?

Figyelt kérdés

2014. jan. 24. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
drasztikusan, de legalább egyenes arányban csökkenne az ilyen hülye kérdések száma is.
2014. jan. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Ehhez fel kellene mérni a mostaniak IQ-ját.

A keményvonalas fundamentalista fiatal Föld kreacionisták valószínűleg majdnem mind kiesnének.

2014. jan. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Az IQ tesztek egyáltalán nem mérvadóak.Rengeteg megközelítésből lehet IQ-t mérni,a reakcióidőn keresztül,az összetett logikán át egészen a felismerőképességig.


Tehát lehet akár 110 körüli IQ-ja is (ami viszonylag átlagosnak számít) egy Biblia nélkül levegőt venni se tudó kreósnak is.

2014. jan. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
54%

Próbálj meg egy kicsit tájékozódani.


Nagyon sok híres elismert tudós vallásos. Hisz Istenben, olvassa a Bibliát.


Ez nincsen ellentétben az inteligenciával. Inteligencia fogyatékos az, aki meg van gyözödve arról, hogy csak neki van igaza.

Nemrégen olvastam, hogy a psychológusok szerint a vallásos emberek boldogabbak.


Mindenkinek joga van hinni, vagy nem nem hinni Istenben. A rosz, amikor az Isten nevében gonoszat tesznek, vagy ezért egymást üldözik.


Ugyanúgy gonoszat tesznek egyes ateista uralkodók is amikor elnyomják a szegény szerencsétlen embereket.


Szóval összefoglalva az hogy valaki vallásos ember is lehet buta, önzö, kegyetlen, és a nem vallásos ugyanúgy lehet buta, önzö , kegyetlen .....így valahogy :-)

2014. jan. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 BringaManó ***** válasza:

Szerintem csekély a korreláció --> kb. ugyanolyan arányban változna, mint bármely más topik esetében. (És azt sem merném megkockáztatni, hogy biztosan csökkenne, bár én is valószínűbbnek tartom, mint a növekedést.)


@"...aki meg van győződve róla, hoyg csak neki lehet igaza":

Én is azt gondolnám, hogy aki intelligens, nem ilyen, de a tapasztalat sajnos nekem mást mutat. :-/

2014. jan. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


gyakorivalasz2!


Ha te csinálod a felmérést akkor 100% lenne a kiesési ráta. :D


De az biztos hogy attól függ hogy ki és mi alapján méri az IQ-t.

Mert ez viszonyítás kérédse.

2014. jan. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%
Ha én csinálnám a felmérést, megkérném a magyar MENSA-t, hogy beágyazhassam a próbatesztjüket ide a regisztráció feltételeként.
2014. jan. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 BringaManó ***** válasza:

Na jó, jó, de hol lenne meghúzva a bekerülési határ?... :-)

(A Mensáét tudjuk, de a GYK-s azért talán nem lenne olyan magas...(?) :-)

2014. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha intelligenciaszinthez kötnék a regisztrációt, akkor milyen mértékben fogyatkozna meg a gépkocsivezetői engedéllyel rendelkezők száma (a valláskritika rovatban)? Kb. ugyanaz...
2014. jan. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
erdekes, regebb a keresztes trollok voltak tobbsegben, most pedig az ateista trollok...
2014. jan. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!