Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Biblia miért van feldicsérve...

A Biblia miért van feldicsérve még napjainkban is, miközben mára már elavult útmutatásokat/nézeteket közvetít?

Figyelt kérdés

2013. dec. 29. 15:33
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
23%
Nem mindenben "elavult"
2013. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
64%

Meg nem kötelező olvasni

(ha nem tetszik)

2013. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
84%
Egyetlen vallás alapjait sem szokás "frissíteni" az éppen aktuális korhoz.
2013. dec. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
17%

Szia Sörpoci... :)


Isten szava soha nem fog elavulni.

Vagy is egyszer érvényét veszti, még pedig Jehova új rendszerében, hiszen a jelenések könyve írja, hogy új könyvek nyittatnak, ott már mást kell majd megismerni, és tanulni.


A tanácsai ma is aktuálisak, és akik ezeket betartják, még a nehézségeket is más kép élik meg mint akik, nem hisznek vagy bíznak Isten tanácsaiban vezetésében.

2013. dec. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Nem mindenben elavult igaz, de akkor nem az egészét kellene "reklámozni".

Nem arról szól a kérdés, hogy én nem akarom elolvasni, mert nem tetszik, hanem arról, hogy vannak egyének, akik úgy istenítik magát a Bibliát, mintha az apjuk lenne és a világ összes kérdésére benne lenne a válasz.


Egyébként meg a társadalomhoz mérten igenis elavult Isten szava, mert ma már tolerálandó a homoszexualitás, de az nem, hogy a nőket a kezdetektől fogva másodlagosnak tekintsük a családban.

2013. dec. 29. 15:54
 6/47 A kérdező kommentje:
Jah és ne értsétek félre, nem a GYK-s közösségre gondolok elsősorban, hanem azokra, akik beleszólnak mások hétköznapjaiba. Gondolok ilyenkor tanárokra,idegenekre akik megszólítanak az utcán, vagy bárki másra, aki nem beszáll a beszélgetésbe, hanem beszélgetést (az általa választott témával) idéz elő csak, azért, mert ő most meg akarja mondani a tutit.
2013. dec. 29. 15:58
 7/47 anonim ***** válasza:
25%

Elavult? A gondolatok nem avulnak el. Szókratész nem egy elavult filozófus, csak azért mert azóta sokkal újabb filozófiai elméletek láttak napvilágot.

Nem elavult csak klasszikus, kiérlelt, próbára tett. Persze a melegfelvunuláson nem lehet vele menőzni, szóval lehet, hogy tényleg nem divatos.

Amúgy meg te zaklatsz állandóan a kérdéseiddel minket, szóval nem kéne képmutatóskodni, hogy mi zaklatunk a világnézetünkkel. Vagy neked lehet?

2013. dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

"Amúgy meg te zaklatsz állandóan a kérdéseiddel minket, szóval nem kéne képmutatóskodni, hogy mi zaklatunk a világnézetünkkel. Vagy neked lehet?"


Netán rossz napod van? Én nem zaklatok senkit se. A kérdéseim csak olyannyira zaklatás szagúak, ahogyan azt az ember felfogja. És képmutatóskodom? Kérlek hozz fel nekem konkrét példákat, mert ezt bárki mondhassa.


Egyébként visszatérve az eredeti témához, akkor a te szerinted nincs olyan, hogy elavult, csak olyan, hogy klasszikus? Akkor, ha követem ezt a fonalat, akkor a rasszizmus s, a fasizmus gondolatok/vélekedések sem elavultak, hanem klasszikusak.


Értem, hogy koronként változik, hogy mi számít elavultnak, de a Biblia egyes részei nem ívelődnek át minden korban, úgy, hogy azok még mindig elfogadhatóak és "tökéletesek" legyenek, ha mondhatom így. Pont úgy, ahogy az Ószövetség sem ívelődött át minden korban. Megszakadt, amint jött az Újszövetség, ami más értékekbe fektette a hangsúlyt, illetve vette át a vezető szerepet a mi mindennapjainkban.

2013. dec. 29. 17:23
 9/47 A kérdező kommentje:

Elnézést. A 2. bekezdésben van egy haszontalan "a" betű

+ a rasszizmust és fasizmust melléknévként akartam írni.


Helyesen: *rasszista s, fasiszta gondolatok/vélekedések*

2013. dec. 29. 17:27
 10/47 anonim ***** válasza:
73%

Az eredeti kérdésre válaszolva:


Azért, mert egy halom langyos keresztény, aki sohase hallott/olvasott belőle annál a néhány mondatnál többet, mint amit a templomban felolvasnak neki, a saját szent könyveként kezeli annak ellenére, hogy semmit nem tud róla.

2013. dec. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!