Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell vitáznunk Isten...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

Miért kell vitáznunk Isten létéről?

Figyelt kérdés

Ha Isten meg akarna nyilvánulni (úgy értem személyesen), vagy csak egy hatásos és egyértelmű bizonyítékot akarna közzétenni, akkor megtehetné, hiszen minden6ó.

Miért nem teszi szerinted?

Miért kellene más embereket meggyőzni a magunk igazáról?

Lehet, hogy a tudatlanság is a sors eszköze.


2009. dec. 5. 11:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés.


Azért, mert azok az emberek, akik nem hisznek Istenben, hülyeségnek tartják az egész vallást és ingerli őket, hogy mások Istenről beszélnek.

Akik meg hisznek Istenben, azok igyekeznek meggyőzni őket, mert alapvetően minden vallás célja a térítés

2009. dec. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert sok ember van, akik azt hiszik, hogy az a szent és az igaz, amiben ők hisznek, és ezt szeretik hangoztatni is. Szerintem erről semmi értelme vitázni, nem is lehet, mert egy vitának a legfontosabb eleme az érvelés, bizonyítás, ebben az esetben viszont senkinek nincs semmilyen bizonyítéka Isten léte vagy nem léte ellen/mellett. Egy nagyon mélyen vallásos embert úgyse lehet meggyőzni arról, hogy nincs Isten, egy ateistának meg hiába próbálod mondogatni, hogy létezik.
2009. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érzem, nem KELL. Amit én gondolok erről, az az enyém, egyik irányban sem szívesen "térítenék".
2009. dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

(Első vagyok)

Egyet értek a másodikkal, bár én azt is hozzá tenném, hogy a vitához nyitottság is kell. Elfogadás, hogy a másik abban hisz, amiben. Tisztelet a másik véleménye iránt.

Ez az ateistákban egyáltalán nincs meg és (sajnos) sok vallásosan sem.

2009. dec. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%
Mert csak a hívő adja a pénzét önként és dalolva az Isten papjának.
2009. dec. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

Erről beszélek

(Első voltam)

2009. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele: Fogalmam sincs,hogy létezik-e vagy nem.Nem veszekszek senkivel,és én is azt mondom egyiket se lehet bizonyítani!
2009. dec. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem nyilvánul meg egyértelműen, mert akkor a hit már elvesztené az értékét, az nem hit lenne, hanem bizonyosság. Könnyű olyanban hinni, amit biztosan tudsz :)


Amúgy lényegében egyetértek az előttem szólókkal. A vallásosság vagy az ateizmus mindenki magánügyének kellene, hogy legyen, nem kell erről vitázni, és nem kell téríteni sem senkit, egyik irányban sem. Szerencsére egy viszonylag szabad világban élünk, és mindenki eldöntheti, miben hisz, és milyen értékrendek szerint szeretné leélni az életét.

A másik, ahogy az egyik előző válaszadó mondta, teljesen felesleges is vitázni. Én még sosem hallottam olyan ateistáról, akit meggyőztek, és megtért, de olyan vallásos emberről sem, aki emiatt ateistává vált volna.

2009. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Srapnel ***** válasza:
88%

Előzőnek: [link]


Aki nem tud angolul, annak mondom, hogy Dan Barker pl., aki Amerikában ismert evangelista volt, közel 20 évig volt keresztény, ma már "hithű" ateista.

2009. dec. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
De feltételezem nem a gyakorikerdesek.hu-n győzték meg. :)
2009. dec. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!