Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény vallásúak, ti...

Keresztény vallásúak, ti komolyan azt hiszitek, hogy ezek a dolgok a szerető istentől vannak, és nem a sátántól?

Figyelt kérdés

-Mózes II.könyve,11.4-6

-Mózes III.könyve,20.11-18

-Mózes III.könyve,24.10-23

-Mózes V.könyve,12.27-28


2014. febr. 9. 10:30
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

xeniah


Hát pedig én osztom az utolsó válaszoló véleményét.És nem szép dolog zsarolni valakit ilyesmivel.Ez ravaszság,álnokság,a hatalom értelmetlen fitogtatása.Éppen ezért nem hiszek abban az istenben,aki szerinted engem is meg fog ítélni,mert igazságtalan,ha tetszik,ha nem.Ennyi erővel majd rajtam is számon kérheti a nagypapám bűneit.Köszönöm,de ezt az istent meghagyom neked.

2014. febr. 13. 17:07
 22/41 xeniah ***** válasza:
100%

Kérdező, ez nem annak a kérdése, hogy mit hagysz meg nekem, és mit nem. Nem te alkotod Istent, hanem pont fordítva, Ő alkotott téged. Ettől függetlenül alkothatsz magadnak istenképet, olyat, ami neked tetszik, de az csak a képzeleted szüleménye lesz.

Isten nem fogja rajtad számon kérni a nagyapád bűneit, amikor halálod után megállsz előtte, csak a saját tetteidért fogsz felelni, ugyanúgy mint minden ember.

Azt nem tudom, miben értesz egyet az utolsó válaszolóval, mert nekem elég értelmetlennek tűnik, amit írt. Ha erre gondolsz:

"Hát hova fajulna már ez a világ, ha a vezetők minden jöttmentre hallgatnának, és mindent úgy csinálnának, ahogy azt mások mondják nekik? Hátha az a jöttment valami istenféle, és aztán lerombolja a fél várost, ha nem úgy tesznek, ahogy mondta..."

Az elsőszülöttek megölése a 10. (utolsó) csapás volt, előtte az összes csapás úgy beteljesedett, ahogy Mózes előre megmondta (Isten szava szerint), tehát ha ebből sem jött volna rá a fáraó, hogy Istennel áll szemben, az elég furcsa lenne.

És érdekes a te megítélésed is, hogy az nem zavar, hogy az egyiptomiak ártatlan gyerekeket ölettek meg (az összes fiúgyereket), de az zavar, amikor hasonló történt velük (az elsőszülött fiúk meghaltak).

A zsarolás-részt sem értem, én a tényeket írtam le, minden embernek szembe kell néznie egyszer a tetteivel és azok következményeivel. Nekem is. Ebben nincs semmi zsarolás.

2014. febr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

"Kérdező, ez nem annak a kérdése, hogy mit hagysz meg nekem, és mit nem. Nem te alkotod Istent, hanem pont fordítva, Ő alkotott téged. Ettől függetlenül alkothatsz magadnak istenképet, olyat, ami neked tetszik, de az csak a képzeleted szüleménye lesz."


Annak az istennek a tulajdonságait amiben te hiszel,azokat más emberektől hallottad,olvastad.Honnan tudod,hogy nem csak a képzeletük szüleménye volt? és te csak elhitted,mert azt rakták eléd,ennek hatására beindult a saját fantáziád is,és azt is azonosítottad az ő elképzeléseikkel abban a hiszemben,hogy ez a tuti igazság?

Azt elhiszem,hogy a tetteimért felelős vagyok.


"Az elsőszülöttek megölése a 10. (utolsó) csapás volt, előtte az összes csapás úgy beteljesedett, ahogy Mózes előre megmondta (Isten szava szerint), tehát ha ebből sem jött volna rá a fáraó, hogy Istennel áll szemben, az elég furcsa lenne."


Azt viszont nem lehet tudni,hogy Mózes milyen erőkkel játszadozott.


"És érdekes a te megítélésed is, hogy az nem zavar, hogy az egyiptomiak ártatlan gyerekeket ölettek meg (az összes fiúgyereket), de az zavar, amikor hasonló történt velük (az elsőszülött fiúk meghaltak)."


Nem,nem erről van szó.ez is zavaró nyilván.Ami a Mózesi hozzáállásban zavaró az az,hogy ez az állítólagosan igazságos,és nagyon bölcs Isten úgy reagál egy problémára,hogy a tűzre nem vizet önt,hanem tüzet fúj,tehát csak tetézi a bajt.Megint ártatlanok halnak meg,akiknek semmi közük a fáraó döntéseihez.Miért rajtuk kellett leverni a port? Itt valami nem stimmel,nem gondolod?


"A zsarolás-részt sem értem, én a tényeket írtam le, minden embernek szembe kell néznie egyszer a tetteivel és azok következményeivel. Nekem is. Ebben nincs semmi zsarolás."


A fáraót azzal zsarolta meg,hogy ÁRTATLANOK halnak meg,ha nem engedi el a népet...igaz,hogy az ő népe közül,de akkor őt kellett volna megbüntetni valamilyen formában,ha már bosszúról van szó,hiszen ő hozta a döntéseket! Erre értettem.

2014. febr. 15. 07:59
 24/41 xeniah ***** válasza:
100%

"Annak az istennek a tulajdonságait amiben te hiszel,azokat más emberektől hallottad,olvastad.Honnan tudod,hogy nem csak a képzeletük szüleménye volt? és te csak elhitted,mert azt rakták eléd,ennek hatására beindult a saját fantáziád is,és azt is azonosítottad az ő elképzeléseikkel abban a hiszemben,hogy ez a tuti igazság?"

Kedves Kérdező, én nemcsak elhittem, hanem meg is tapasztaltam, hogy Isten a szeretet és Ő az igazság, valamint azt is, hogy a Biblia Isten szava. A benne leírt próféciák egy része már beteljesedett pont úgy, ahogy meg volt írva, és ugyanúgy be fog teljesedni a többi prófécia is. Te is megismerheted Istent, mert nem a képzelet szüleményéről beszélek. Ha meg akarod ismerni, csak kérd meg, hogy jelentse ki magát neked, és Ő válaszolni fog, mert létező személy.

"Azt elhiszem,hogy a tetteimért felelős vagyok."

Érdekelne, hogy szerinted kinek tartozol felelősséggel.

"Azt viszont nem lehet tudni,hogy Mózes milyen erőkkel játszadozott."

Mózes nem játszadozott erőkkel, eredetileg nem is akarta elvállalni a küldetést. Az, hogy az igazi, élő Isten küldte, talán éppen ezekből az eseményekből vált nyilvánvalóvá Egyiptom népe számára. Egyiptom népe a fáraót istenként tisztelte. Addig talán nem jelentett gondot számukra istenként imádni, míg Izrael népét nyomorgatta, de aztán szembesülniük kellett azzal, hogy nem is hatalmas, mert a zsidók Istene legyőzi, ráadásul nem is szereti őket, mert képes volt a saját népe ellen dönteni (sorozatosan) - a zsidók Istenét ezzel szemben olyan Istennek ismerték meg, akinél nincs nagyobb hatalom (még a fáraó varázslói sem tudtak ellene tenni semmit) és szereti a népét, kiáll mellettük, amikor igazságtalanság éri őket. Mi most más korban élünk, talán másképp ítélünk meg eseményeket, de Isten tudja, hogy melyik korban hogyan szólítson meg embereket. Ha megnézed az egyiptomi nép reakcióját, nem gyűlölet támadt bennük Izrael ellen, hanem még ajándékokat is adtak nekik, mikor végül elhagyhatták Egyiptomot.

2014. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Magamnak és embertársaimnak tartozom felelősséggel a saját tetteimért.
2014. febr. 15. 15:43
 26/41 xeniah ***** válasza:

"Magamnak és embertársaimnak tartozom felelősséggel a saját tetteimért."

Ezt te így gondolod. De van, aki nem így gondolja, hanem úgy, hogy bárki élhet úgy, ahogy neki tetszik, senkinek nem tartozik felelősséggel. Akkor kinek van igaza?

2014. febr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
A saját szempontjából mindenkinek igaza van.
2014. febr. 15. 17:47
 28/41 xeniah ***** válasza:
100%
Akkor szerinted nincs abszolút igazság, hanem van, aki számára az az igazság, hogy úgy él, ahogy neki tetszik, nem törődve másokkal és a tettei következményével, mások számára meg az az igazság, hogy felelősséggel tartozik magának és másoknak?
2014. febr. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:
Nem teljesen,valamilyen formában mindenkinek szembe kell néznie a tettei következményeivel,azért ebben hiszek.
2014. febr. 15. 18:36
 30/41 xeniah ***** válasza:
100%
Akkor úgy tűnik nekem, hogy hiszel egyfajta objektív erkölcsi törvényben - ezt a törvényt viszont valakinek meg kellett alkotnia, nem? (evolúcióval szerintem eléggé nehezen lenne ez magyarázható)
2014. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!