Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miert hazdunak a papok? Miert...

And91 kérdése:

Miert hazdunak a papok? Miert inkabb a hagyomanyokra oszpontositanak mintsem a bibliara? (katolikus, reformatus, ortodox, . ) szegeljek magukat.

Figyelt kérdés

miert hazudnak jezus szuletese felol?a 3 kiraly v bolcs nincs is megnevezvea bibliaban es nem lehet tudni h hanyan voltak. miert nem tanitjak igy az embereket nem pedig elfelditik az igazsagot? mikor jesust meglatogattak a bolcsek nem jaszolba volt hanem hazban. mate 2:11:"És bemenvén a házba, ott találák a gyermeket anyjával, Máriával; és leborulván, tisztességet tőnek néki; és kincseiket kitárván, ajándékokat adának néki: aranyat, tömjént és mirhát."

Papoktol is varok valaszokat mar ha tudnak valaszolni erre!!!



2014. febr. 10. 10:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nincs pap, lelkipásztor van, azért írtam, nem erősséged az olvasás.

Viszont remélem le fog csendesedni benned a gyűlölet, imádkozz érte, az segít.

2014. febr. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
95%

Kérdező!


Tudod, mi a véleményem? Az, hogy szerintem meg Jehova Tanúja vagy, illetve szimpatizálsz velük, csak nem mered bevallani!


Az írási stílusodból, és abból, amit írsz, ez tökéletesen látszik. Ezt írod:


"4.ti ki hagytatok az Isteni nevet a bibliabol ugyhogy jobb ha halgattok


5.erdekes h Isten neve megtalahato ezelott 400 evvel irott angol konyben de a ti Bibliatokban nem "


Egy katolikus, vagy egy protestáns ilyet biztos, hogy NEM ír, csak egy vérbeli Jehova Tanúja. A katolikusok és a protestánsok ugyanis tudják, hogy nem hagyták Isten nevét a Bibliából, mindössze arról van szó, hogy a Teragrammaton egy kimondhatatlan szimbólum ezért helyettesítik az "Úr" kifejezéssel, mert a "Jehova" egy téves olvasatból keletkezett, amikor az Adonáj magánhangzóit összeolvasták a Tetragrammaton mássalhangzóival. Ezért volt benne a 400 évvel ezelőtti kiadásokban.


Egy Jehova Tanúja ezekkel természetesen nincs tisztába. Ők vádolják a keresztényeket, hogy "kihagyják" Isten nevét a Bibliából, meg hogy régen "bent volt".


Arról nem is beszélve, hogy Jehova Tanúi szokása vádolni más vallásokat.


Már az előző kérdésednél is sejtettem, hogy közöd van a Jehova Tanúihoz, de most már kétségtelenné vált előttem, hogy vagy Tanú vagy, vagy pedig szimpatizálsz velük.

2014. febr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%

Szia.

Ha a kérdező Jehova Tanúja lenne, nincs az a pénz, amiért megtagadná a hitét,

Ha pedig szimpatizál velük, akkor meg csak a Tanúk ellen tesz, mert a Tanúkat nem erre a szolgálati stílusra képzik.

ezért kérem, hogy változtasson ezen, hogy más békés embereket ne szidjanak. S bár Jehova Tanúi nem tökéletes emberek és biztos hogy követnek el hibákat, azért igyekeznek méltósággal írni, és eszmecserét folytatni, annak ellenére, hogy sokszor kegyetlen hangnemben és káromkodással kell szembe nézniük.


Egyetlen Tanút sem láttam még "anyázni" vagy trágár szavakat írni...

2014. febr. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Most komolyan ezen vitáztok? Én katolikus vagyok és elég hívő embernek tartom magam.(Mindig ott vagyok misén és ministráltam 9 évet)Az tény, hogy katolikus vallásban sok olyan dolog van amire a kérdező is példát mond. A nagy kérdés az az hogy mire építjük a kereszténységet. Krisztus előttről csak mesés, csodás történetek maradtak meg. Jézus koráról pedig ugye az újszövetség. Ezt az egészet a biblia foglalja össze, plusz levelek, stb. Ez azt jelenti, hogy amire támaszkodhatunk az a Biblia. Mire a kérdező is utalt sok ilyen van , ami a Bibliában bent sincs vagy máshogy van bent és mégis hirdeti az egyház. Ha valaki olvassa a bibliát és ismeri a katolikus tanításokat, erre nagyon sok példát lehet hozni. Ezt az egészet és még egyéb más dolgokat lehetne ecsetelgetni, azt is hogy a kereszténység hány száz olyan dolgot csinált amire már itt más is utalt.(keresztes háború, kivégzések, stb).Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy a legfontosabb hogy higy Istenben. Én hiszek, gyakorlom vallásomat, nem kérdőjelezek meg senkit.Meg egyébként szerintem az új pápánk nagyon jó ember és példamutató.
2014. febr. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"Egyetlen Tanút sem láttam még "anyázni" vagy trágár szavakat írni..."


Sajnos én már láttam egy pár Tanút olyan megvágó szavakat írni, hogy még én is megdöbbentem, micsoda stílust képvisel. Ha gondolod, összeállíthatok egy csokrot azokból a kommentekből, hogy saját magad is meggyőződj róla.


Nem vagyok egész biztos benne, hogy a Kérdező nem Tanú. Ha nem is Tanú, akkor egész biztosan szimpatizál veletek, ez egészen biztos, mert a teológiája a Jehova Tanúira illik.


Bárhogy is legyen, köze van hozzátok, ez fix.

2014. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Kérdező!


"5.erdekes h Isten neve megtalahato ezelott 400 evvel irott angol konyben de a ti Bibliatokban nem"


Állításod szerint református vagy! 5. kommentben írod.

Had kérdezzem meg hogy a reformátusok által használt Bibliában hányszor van benne Isten "neve"?

S a reformátusok által használt Biblia Újszövetségi részében számszerint hányszor fordul elő?

Illetve tudsz e olyan igehirdetést linkelni ahol egy református lelkész a szószékről kiejti a "nevet"?

Előre is köszönöm válaszod!

2014. febr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Az eredeti szövegekben nincs ott a Jehova (vagyis inkább a JHVH tetragramma, mert ezt így hívják és ebből találták ki a jehovisták az állítólagos Jehova nevet, holott a Jahve a kézenfekvőbb és bizonyított), azt önkényesen toldották bele az újvilág fordítás hamisítói.

Ezek nem eredetiből írták a saját bibliájukat, hanem már egy átírt héberből, amiben a zsidók, csak azért mert az Ószövetségben szerepelt, így beírták a tetragrammát azokba is, viszont ezek a fordítás hibái miatt nem elismert fordítások.

Úgyhogy ne vagdalkozz olyannal, amit nem ismersz.

2014. febr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Láttál már igazmondó papot? Na ugye.
2014. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%

És az emberek bizonyos csoportjának ez a legnagyobb baja...

Mikor mindenki tudja, hogy az egyetlen Úrunk Kutulu a hatalams és nics más erő amit tisztelnünk kell!!!


„És akkor fejövé a nagy Kutulu sötét birodalmábó'” Anasztázia 2:3:5:8:13


Meg talán a szárított tündér ürülék (tündérpor) de ez a légszenyezés miatt ma már igen ritka.

2014. márc. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!