Jézus tévedett?

Figyelt kérdés

Jézus isten országának közeli eljövetelét hírdette, de az sosem jött el.


Hogy tévedhetett ekkorát Jézus, és ehhez mit szólt az egyház?



2014. febr. 18. 18:17
1 2 3 4 5
 21/46 r.sentinel ***** válasza:

Kedves kerdezo !!!


Nem, csak te tevedtel !!!

2014. febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
A kegyelem ideje még tart. Jézus szeretete az emberek iránt hatalmas, azért késlekedik az emberiség ítéletével.Megadja a lehetőséget mindenkinek, hogy döntsön. Mellette vagy ellene. Sajnos az emberek nagy része meg van tévesztve a sátán által, aki megkérdőjelezi az ítéletet. De akinek lelke terhelve van sok bűntől, nem tudja elviselni Isten országának tisztaságát. Ezt csak Jézuson keresztül lehetséges. Halálunk percében is van ítélet. De ez csak egyéni ítélet. Akinek lelkében mennyország uralkodik, halála után is ott találja magát.
2014. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

"Jézus isten országának közeli eljövetelét hírdette, de az sosem jött el."


-Számára eljött. (...és ez a lényeg)


Igaz: az, amit igaznak hiszel.

2014. febr. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:

"Jézus isten országának közeli eljövetelét hírdette, de az sosem jött el.


Hogy tévedhetett ekkorát Jézus, és ehhez mit szólt az egyház?"


Amikor a jézusi "közel az Isten országa" mondást olvasod, ne arra gondolj, hogy ez időben, vagy térben van hozzád közel.


Úgy kell érteni, hogy minden emberhez "közel" van a lehetőség, hogy jobb emberré váljon.

Ugyanis minden ember önmagában hordozza az elhatározás lehetőségét, hogy jobb emberré váljon.

És mi lehet "közelebb" hozzád, mint amit önmagadban hordozol.


Ami bennünk van (az Énünk) az a forrás, ahonnan meg lehet változtatni a világot.


Nem kell semmi külső, "távoli" dologra számítani, vagy várni, hanem magunkban kell megtalálni az erőt, amivel békét és harmóniát hozhatunk az életünkbe.

Nem kívülről fog eljönni a megváltás, hanem bennünk van a lehetőség és nekünk kell megteremteni, megvalósítani azt a bizonyos "Isten országát", ami nem más, mint ennek az önző világnak a szebbé tétele, az önzetlenség, a szeretet által.


Ha a Bibliai mondatokat szó szerint értelmezed, akkor tényleg hülyeségnek tűnik és bele lehet kötni. Akkor sok minden tévedésnek tűnik.

De ha megpróbálod értelmezni, hogy mit is jelenthet ez és ez a mondat, akkor kiderül, hogy nagyon aktuális gondolatok vannak benne.


A teremtés története úgy fejeződik be, hogy Isten megpihen a 7. napon.

Ennek értelme, hogy a teremtés befejeződött, azaz az ember már rendelkezik azokkal az adott-ságokkal, amik szükségesek, hogy megváltozzon.

Most az emberen a sor, hogy a teremtést folytassa.


Ezért nem mindegy, hogy valaki aktív életet él, vagy passzívat.

Minden tett egy kis teremtés. Ez a nagy csoda, hogy az ember részt vehet a teremtésben, a világ alakításában.

Minden mozdulat fontosság válik, ha észrevesszük, hogy minden mozdulatunkkal egy kitörölhetetlen betűt írunk abba a nagy könyvbe, amit kozmosznak nevezünk.

2014. febr. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

Szerintünk ugyan Jézus is csak ember volt, de tanultabb bizonyos vonatkozásokban talán bölcsebb is az egyszerû embereknél, csak sajnos eltévelyedett.


De ebben történetesen nem tévedett, mint azt már # 2 megmutatta. Emlékeztetõnek:


- Uram, Istenem, igaz, hogy Neked 1 milliárd év csak egy pillanat?

- Igaz, fiam.

- És az is igaz, hogy Neked 1 milliárd dollár csak annyi, mint egy cent?

- Igaz, fiam.

- Uram, kérlek, adj nekem csak egy centet a te gazdagságodból!

- Rendben fiam, csak várj egy pillanatig ...

2014. febr. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:

#24:


Ez mind szép és jó amit leírtál, de tényleg. De két észrevételem lenne ezzel a dologgal kapcsolatban.


Egyrészt, ilyen szemszögből nézve a dolgokat, bármilyen íráshoz lehet hasonlóképpen viszonyulni, úgy csűrni-csavarni a benne leírt dolgok értelmét hogy ez legyen a végeredmény. Akkor miért pont a Bibliát tartjátok Isten útmutatásának?


A másik: ez amit leírtál, az egy életmód, egyfajta szemléletmód. Ilyen szemléletmódhoz nincs szükség se a Bibliára, se Isten létének feltételezésére. Aki csak azért él így ahogyan leírtad, mert fél attól, hogy ha nem így tesz akkor Isten megbünteti (a pokolra kerül, vagy hasonló), az szerintem semmivel sem jobb annál, mint aki eredendően ilyen paradigma szerint éli életét anélkül, hogy hinne a Mindenható létezésében.


Tehát mi szükség a Bibliára, az istenhitre, meg a többi hókuszpókuszra ahhoz, hogy valaki az alapvető társadalmi normákhoz igazítva életét aktívan és szeretetben éljen a többi emberrel?

2014. febr. 20. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Tehát mi szükség a Bibliára, az istenhitre, meg a többi hókuszpókuszra ahhoz, hogy valaki az alapvető társadalmi normákhoz igazítva életét aktívan és szeretetben éljen a többi emberrel?"


Alapvető társadalmi norma e a hit?

Alapvető norma e napjainkban hogy a szexuális kapcsolatok csak is házasságon belül zajlanak?

Alapvető e hogy nem hazudunk nem csapnak be a politikusok a boltosok egyszóval senki.

Lehetne sorolni tovább.

2014. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim válasza:

#27


Nem értem hogy mire vonatkoznak a felsorolt kérdéseid. A szexuális kapcsolatoknak szerinted csak házasságon belül a helye?

Egyébként a feltett kérdés csak finoman provokál, de jogos.

2014. febr. 21. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

"Egyrészt, ilyen szemszögből nézve a dolgokat, bármilyen íráshoz lehet hasonlóképpen viszonyulni, úgy csűrni-csavarni a benne leírt dolgok értelmét hogy ez legyen a végeredmény. Akkor miért pont a Bibliát tartjátok Isten útmutatásának?"


Én személy szerint egyáltalán nem gondolom, hogy kizárólag a Biblia vezetheti el az embert az végső igazságokhoz.

Szerintem lehetnek más utak is, de tudom, hogy a keresztények nagy része nem így gondolja.

Pedig a Bibliában sehol nincs benne, hogy csak a Biblia a jó! Ezt nem ártana észrevenni.


"A másik: ez amit leírtál, az egy életmód, egyfajta szemléletmód. Ilyen szemléletmódhoz nincs szükség se a Bibliára, se Isten létének feltételezésére. Aki csak azért él így ahogyan leírtad, mert fél attól, hogy ha nem így tesz akkor Isten megbünteti (a pokolra kerül, vagy hasonló), az szerintem semmivel sem jobb annál, mint aki eredendően ilyen paradigma szerint éli életét anélkül, hogy hinne a Mindenható létezésében."


Egyetértek veled, sőt, ha valaki azért cselekszik jót, mert valami elképzelt Istentől ellenszolgáltatást vár, akkor az rosszabb, mint egy olyan ember, aki azért teszi a jót, mert érzi, hogy ezáltal hozzátesz valami nagyon fontosat a világhoz. Az első olyan, mint egy kereskedő, aki a szeretetéért cserébe kapni akar valamit.

Már csak azért is írom le ezt, mert így bemutathatom, hogy miért is érdemes mégis néha forgatni a Bibliát.

Van egy történet, amikor Jézus kiűzi a kereskedőket a templomból. Ha elfelejted azt a sok maszlagot, amit a vallás rárakott a Bibliára és tisztán, ELFOGULATLANUL, elolvasod azt a rövid történetet, akkor láthatod, hogy pont erről a jelenségről szól, amiről írsz, és amire az előbb én is reagáltam. Tehát, hogy vannak, akik úgy teszik a jót, hogy cserébe elvárnak valamit (hogy ne kerüljenek pokolra, ne kárhozzanak el stb). A templom a lelket jelképezi, tehát a történet lényege, hogy amikor az ember szeret, akkor űzze ki magából a kereskedői szellemet, és elvárásoktól mentesen szeressen. Önzetlenül, ellenszolgáltatást nem várva.


Tehát ha azt kérdezed, hogy miért jó a Biblia, akkor szerintem ezért: a bibliai történeteket nem szó szerint kell venni (mert akkor tényleg egy mese, amibe bele lehet kötni), hanem egy példázatot, egy jelképet kell bennük látni.

Bizonyos, ma is teljesen aktuális élethelyzetekre ad lehetséges útmutatást a Biblia.

Ősi bölcsességek ezek, nem szabadna szerintem csak azért eldobni, mert azok az emberek, akik az elmúlt 2000 évben éltek, félremagyarázták, vagy mindenféle misztikus-érzelmes mázt raktak rá.


Én nem járok templomba, mert a szertartásokat is fölöslegesnek tartom. De attól, hogy mások sok „körítést” adnak a Biblia mellé (templom, szertartás, áhítatoskodás stb), attól még maga a könyv, önmagában (ha lefejtem róla a körítést) igenis értékes.


"Tehát mi szükség a Bibliára, az istenhitre, meg a többi hókuszpókuszra ahhoz, hogy valaki az alapvető társadalmi normákhoz igazítva életét aktívan és szeretetben éljen a többi emberrel?"


Egyszóval én elfogadom, hogy valaki a Biblia nélkül is képes jó emberré válni. Sőt, számtalan példát láthatunk a világban, hogy ateista emberek végtelen jóságról tesznek tanúbizonyságot, ugyanakkor mélyen vallásosnak tartott emberekről kiderül, hogy sorozatgyilkosok.

Tehát lehet, hogy valaki Biblia nélkül él, azonban úgy látom, hogy annyi értékes gondolatot lehet találni benne (ha a fent leírt elfogulatlan módon olvassuk), hogy érdemes forgatni, világosabban lát az ember az életben, az emberi kapcsolatokban, jobban megismeri önmaga és a világ kapcsolatát stb.

Amit még talán meg lehet jegyezni, hogy a többi világvalláshoz képest a Biblia sok tekintetben konkrétabban fogalmaz, és távolabbra mutató, átfogóbb módon próbálja magyarázni a világot, és az ember helyét a világban, szerintem.

De én pl olvasok, buddhista, taoista, zen, írásokat is, hogy a Metró újságról már ne is beszéljek!:)

2014. febr. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:

"Tehát lehet, hogy valaki Biblia nélkül él, azonban úgy látom, hogy annyi értékes gondolatot lehet találni benne (ha a fent leírt elfogulatlan módon olvassuk),"


Jól beszélsz koma :) Úgy nagyjából mindenben egyetértek veled. Ehhez az idézett mondathoz lenne annyi hozzáfűznivalóm, hogy sajnos az emberek nagyobb része nem áll olyan szellemi szinten, ami ahhoz szükséges, hogy ki tudja hámozni a sok sallang közül azt, ami valóban értékes és megfogadandó a Bibliából. Még ezzel sem lenne baj, ha nem a templomban próbálná értelmezni - ahol aztán már azt magyaráznak be neki belőle, amit nem szégyellnek. Ezzel fanatizálhatóak, elvakíthatóak, eltéríthetőek a valódi tudás megismerésétől, vagy megismerésének szándékától. Ezen az oldalon is sokan vannak, akik nem fogadják el pl. az evolúciót, a természetes szelekció jelenségét, pedig ezek már rég nem csak elméletek, hanem sokszorosan bizonyított, erős lábakon álló leírásai a természet folyamatainak. Inkább ragaszkodnak a keresztény vallás dogmáihoz, a Biblia szó szerinti értelmezéséhez. Pedig a Biblia 80%-a mesekönyv, csak azt a 20%-ot ami valóban igaz, nem könnyű kiszelektálni belőle. Pedig a történetek egy részének még az is a címe, hogy "Példabeszédek"; tehát nem valós dolgok, csak példaként vannak kitalálva, leírva, hogy az egyszeri ember is megértse azokat az erkölcsi tanításokat, amelyek példázva vannak az adott történetekkel.

2014. febr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!