Jézus tévedett?

Figyelt kérdés

Jézus isten országának közeli eljövetelét hírdette, de az sosem jött el.


Hogy tévedhetett ekkorát Jézus, és ehhez mit szólt az egyház?



2014. febr. 18. 18:17
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nem értem hogy mire vonatkoznak a felsorolt kérdéseid. A szexuális kapcsolatoknak szerinted csak házasságon belül a helye?

Egyébként a feltett kérdés csak finoman provokál, de jogos."


Ha kivonjuk az emberi nézőpontot és csak Isten szemszögéből nézzük a dolgot. Akkor mit gondolsz?


A kérdés amennyiben provokatív úgy nem jogos. Annyiban jogos ha a kérdező nem érti a dolgot és szeretné tudni hogy ezzel kapcsolatban mi a helyzet.

Megkérdezték Jézustól a tanítványai hogy mikor jön el az idő. A válasz az volt hogy nem az ő dolguk azt tudni. Nekik más feladat adatott amit el kellett végezniük. S tették is a dolgukat.

A vég úgy jön el mint Noé napjaiban. Már írtam korábban is a Bibliában nincsenek világvége időpontok. Aki azt hiszi azt félrevezették de nagyon.


29. válaszoló!


"Pedig a Bibliában sehol nincs benne, hogy csak a Biblia a jó! Ezt nem ártana észrevenni."


De benne van ez!


János 14:6 Azt mondta neki Jézus: Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam.

2014. febr. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:

Nem tévedett.

Hanem elhitette magával hogy ő az Isten Fia, vagy a szülei beszélték be neki, vagy csak megvezette az embereket. Amúgy egyes jósok és médiumok is mondtak olyan dolgokat, ami aztán sose következett be.


Mint például hogy 2012-ben az emberi test átalakul és áttetszővé fog válni. Vagy hogy UFO-k szállják meg majd a Földet. Ezek mind-mind spekulációk, amiket unatkozó emberek találtak ki. Az Egyháznak mindegy hogy Jézus az Isten Fia vagy nem. A Kereszténység politika és ott a hatalom a fontos nem az hogy ki mit hisz vagy miben hisz. Egy papnak éppoly mindegy hogy ki volt Jézus mint egy politikusnak hogy honnan lopja el a pénzt.


Istenről meg csak annyit, hogy jelenlegi világunkban már haszontalan elem csakúgy mint az Európai népek azon régi és ostoba felfogása, hogy a sok fürdés beteggé tesz. Annak van csak szüksége az Istenre, akinek nincs saját ereje és aki nem ura a sorának. De aki tudja használni a saját magában lévő erőt, annak nincs szüksége rá, mivel mindent el tud intézni egyedül, Isten segítsége nélkül. Sok ember tagadja a létezését és mégis teljes és boldog életet él, ez a bizonyíték arra hogy az Istenben való hit nem olyan fontos dolog, mint azt egyes emberek hiszik.


Amúgy meg ha Jézus ilyet mondott, hogy eljön az Isten Országa akkor elég ostoba volt. Egy boldog és szép hely, ahol minden békés. Az éjszaka után nem következik a nappal, rossz idő után a jó idő? Születés utána a halál? Jézus komolyan azt hitte és az emberek is azt hitték, hogy majd a rossz eltűnik és marad a jó meg a szép? Úgy tűnik Jézus nem ismerte az ellentétek fogalmát és nem ismerte azt a szót, hogy egyensúly. Bár akkoriban az emberek elég ostobák voltak és azt hitték hogy a világ fekete és fehér. Hogy valami vagy jó vagy pedig rossz. És akkor egy ilyennek hódolt be a fél világ. -.-

2014. febr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Hanem elhitette magával hogy ő az Isten Fia, vagy a szülei beszélték be neki, vagy csak megvezette az embereket. Amúgy egyes jósok és médiumok is mondtak olyan dolgokat, ami aztán sose következett be."


S a mai napig senki nem tudta őt utánozni. Akkor most tényleg őrült volt vagy hogy is van ez?


"A Kereszténység politika és ott a hatalom a fontos nem az hogy ki mit hisz vagy miben hisz. Egy papnak éppoly mindegy hogy ki volt Jézus mint egy politikusnak hogy honnan lopja el a pénzt."


Tévedés a kereszténység nem az. De ha egyházakat írsz akkor igen annak már szilárd alapja van.


"Istenről meg csak annyit, hogy jelenlegi világunkban már haszontalan elem csakúgy mint az Európai népek azon régi és ostoba felfogása, hogy a sok fürdés beteggé tesz. Annak van csak szüksége az Istenre, akinek nincs saját ereje és aki nem ura a sorának. De aki tudja használni a saját magában lévő erőt, annak nincs szüksége rá, mivel mindent el tud intézni egyedül, Isten segítsége nélkül. Sok ember tagadja a létezését és mégis teljes és boldog életet él, ez a bizonyíték arra hogy az Istenben való hit nem olyan fontos dolog, mint azt egyes emberek hiszik."


Haszontalan elem? Akkor minek kell annyi antidepresszáns meg egyéb hasonló "gyógyszer" és nyugtató? Ja tudom túl gyengék az emberek. De ha gyenge akkor miért nem hisz Istenben azért mert ott a gyógyszer vagy az öngyilkosságba menekül. S amelyik ezek közül egyikre sem igaz azokkal az emberekkel mi a helyzet? Az Indiában dolgozó gyermek munkás is gyenge vagy beleszületett a "tutiba"? Vagy azok a személyek akik szexuális erőszak áldozatai lesznek ők is gyengék voltak? Igaz hogy van köztük gyerek is de hát egy gyerek alapból gyenge.

De ennek ellentmondani látszik az hogy hívő családok gyermekei nem lesznek hívők. Sőt teljes mértékben elutasítja szülei vallását "hitét".

Nem ura a sorsának? Aki elszenved a bal esetet és lebénul az hogyan lehet ura a sorsának? Vagy épp egy olyan országban él ahol háború van ő is ura a sorsának vagy a körülmények áldozata? Így van feltudja dolgozni szerette elvesztését is. Csak azt nem értem hogy akkor miért sír mert asírás a gyengeség jele. de hiszen tudta jól hogy mindenki meghal. Fogadja el és lépjen túl rajta. Az ateisták is készíttettek sírhelyet. De minek hiszen nagyon jól tudjuk hogy mi lesz a testtel a halál után természetes körülmények között. Elbomlik akkor minek az emlékezés hiszen úgy sem lehet vissza hozni az elhunytat.

Isten nélkül valóban lehet élni. De nem mindenki gondolja így. Ez már hit kérdése.


"Amúgy meg ha Jézus ilyet mondott, hogy eljön az Isten Országa akkor elég ostoba volt. Egy boldog és szép hely, ahol minden békés."


Nos a végtelent sem vagyunk képesek elképzelni.


"Jézus komolyan azt hitte és az emberek is azt hitték, hogy majd a rossz eltűnik és marad a jó meg a szép?"


Olvasd el a hegyi beszédet hogy tudd mit is hitt Jézus.


"Úgy tűnik Jézus nem ismerte az ellentétek fogalmát és nem ismerte azt a szót, hogy egyensúly. Bár akkoriban az emberek elég ostobák voltak és azt hitték hogy a világ fekete és fehér. Hogy valami vagy jó vagy pedig rossz. És akkor egy ilyennek hódolt be a fél világ."


Dehogynem ismerte az ellentétek fogalmát.

Máté 19:24 Sőt azt mondom: könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, mint a gazdagnak az Isten országába bejutni.

Az emberek ma is elég ostobák. Vannak gyerekek akik elhiszik hogy lila a tehén vannak akik elhiszik amit a politikusok ígérnek és elmennek hogy szavazzanak rájuk. Milyen ostobák.

Vannak olyanok akik elhiszik hogy Iraknak voltak tömegpusztító fegyvereik. De ha megkérdezed tőlük hogy sorolja fel őket akkor képtelen rá.

Olyanokból is sok van akik azt hiszik hogy a horoszkópban megvannak írva a dolgok. A nő elhiszi a nős embernek hogy a kedvéért majd elválik a feleségétől. Hány ilyen van?

Az emberek rengeteg mindent elhisznek.

De hogyan hihetnek úgy az emberek hogy tömegével végezték ki a keresztényeket hurcolták el őket rabszolgának bányákba játékokon vadállatok tépték szét őket és ennek ellenére még is elterjed pedig állami szinte szó szerint tűzzel vassal üldözték őket és mindent megtettek hogy kiirtsák őket. Honnét az a gyengeség ööö... akarom mondani erő hogy mindezek ellenére ezek az emberek kitartottak.

Buták lettek volna? Volt köztük orvos ő is buta lett volna? Vagy a vámszedő? A sátorkészítő? S lehetne még sorolni. Talán a halászokra lehet mondani hogy buták voltak na de kikhez képest voltak buták? Vagy hogy van az hogy napjainkban is van orvos ,mérnök ,műszerész stb. aki hívő ember. Olyan is van aki a főiskolán lesz az. Hogyan buta lenne nem tudja irányítani az életét akkor hogyan jutott el a főiskolára vagy az egyetemre? Lefizette a profot vagy a dékánt ugye?

2014. febr. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

"S a mai napig senki nem tudta őt utánozni."


Dehogynem, elég sokan hirdetik magukról ugyanezt. De tudod, mindig az első hagyja a legmaradandóbb nyomot az ember életében (egy ilyen kaliberű vallási irányzat esetén pedig - amely többszázmilliós táborral büszkélkedhet - nyugodtan beszélhetünk ember helyett emberiségről.)


"Haszontalan elem? Akkor minek kell annyi antidepresszáns meg egyéb hasonló "gyógyszer" és nyugtató? Ja tudom túl gyengék az emberek. De ha gyenge akkor miért nem hisz Istenben azért mert ott a gyógyszer vagy az öngyilkosságba menekül."


Ezt úgy mondod, mintha a keresztények közül soha senki nem szedett volna antidepresszánsokat, nyugtatókat, vagy más efféle hatású szereket (és igen, ilyen szempontból az alkohol is ide tartozik). Meg mintha az istenhívők közül soha senki nem lett volna öngyilkos.


"Az ateisták is készíttettek sírhelyet. De minek hiszen nagyon jól tudjuk hogy mi lesz a testtel a halál után természetes körülmények között. Elbomlik akkor minek az emlékezés hiszen úgy sem lehet vissza hozni az elhunytat."


Mert az ateista is ember, akárcsak az istenfélő. Mindkettőt megbetegít(het)i az, ha a halottak nincsenek elföldelve. Az emlékezés ugyancsak nem az istenfélők kiváltsága, egy ateistának pontosan ugyanúgy fáj a szeretteinek elvesztése, mint egy istenhívőnek. És pont ugyanúgy emlékezik is rájuk. Tehát ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki hívő-e vagy sem.


"Nos a végtelent sem vagyunk képesek elképzelni."


Igaz. De mi köze ennek bármihez is?


"Az emberek rengeteg mindent elhisznek. "


Így igaz. De ez alapvető evolúciós program eredménye. Aki nem hitt, az könnyebben vált prédává, mint az, aki hitt. Ha érdekel, bővebben is kifejtem a dolgot.


"De hogyan hihetnek úgy az emberek hogy tömegével végezték ki a keresztényeket hurcolták el őket rabszolgának bányákba játékokon vadállatok tépték szét őket és ennek ellenére még is elterjed pedig állami szinte szó szerint tűzzel vassal üldözték őket és mindent megtettek hogy kiirtsák őket. Honnét az a gyengeség ööö... akarom mondani erő hogy mindezek ellenére ezek az emberek kitartottak. "


A hit valóban érdekes dolgokra képes. De ezt is úgy mondod, mintha a keresztény vallás papjai és hívői soha nem öltek volna meg senkit, nem égettek volna el máglyán senkit, soha nem vetettek volna tóba, nem fejeztek volna le, nem törtek volna kerékbe, vagy épp nem akasztottak volna fel senkit, hogy a legbrutálisabb kivégzési módokat inkább ne is említsem. És azért a szocializmus mindössze 50 éves, jobbára keresztényellenes ámokfutását nehéz lenne összehasonlítani a vallási vezetők ezerötszáz éves ámokfutásával. Persze hogy Kádárék nem tudtak olyan eredményeket elérni, mint amilyeneket a keresztény egyház tudott felmutatni. Nem volt rá elég idejük.

2014. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:

"Haszontalan elem? Akkor minek kell annyi antidepresszáns meg egyéb hasonló "gyógyszer" és nyugtató? Ja tudom túl gyengék az emberek. De ha gyenge akkor miért nem hisz Istenben azért mert ott a gyógyszer vagy az öngyilkosságba menekül. S amelyik ezek közül egyikre sem igaz azokkal az emberekkel mi a helyzet? Az Indiában dolgozó gyermek munkás is gyenge vagy beleszületett a "tutiba"? Vagy azok a személyek akik szexuális erőszak áldozatai lesznek ők is gyengék voltak? Igaz hogy van köztük gyerek is de hát egy gyerek alapból gyenge.

De ennek ellentmondani látszik az hogy hívő családok gyermekei nem lesznek hívők. Sőt teljes mértékben elutasítja szülei vallását "hitét".

Nem ura a sorsának? Aki elszenved a bal esetet és lebénul az hogyan lehet ura a sorsának? Vagy épp egy olyan országban él ahol háború van ő is ura a sorsának vagy a körülmények áldozata? Így van feltudja dolgozni szerette elvesztését is. Csak azt nem értem hogy akkor miért sír mert asírás a gyengeség jele. de hiszen tudta jól hogy mindenki meghal. Fogadja el és lépjen túl rajta. Az ateisták is készíttettek sírhelyet. De minek hiszen nagyon jól tudjuk hogy mi lesz a testtel a halál után természetes körülmények között. Elbomlik akkor minek az emlékezés hiszen úgy sem lehet vissza hozni az elhunytat.

Isten nélkül valóban lehet élni. De nem mindenki gondolja így. Ez már hit kérdése."



Nincs szükség Istenre, a Buddhisták sem hisznek benne és teljes életet élnek anélkül, hogy az un Megváltó eljövetelét várnák aki csettint egyet és béke lesz a világban. Azért kell annyi antidepresszáns mert az ember gyenge... és hadd ne kelljen elmondanom, de sajnos el kell hogy az ilyen gyenge emberekből lesz a legtöbb "Vallásos Keresztény". Mert nem kellek senkinek, meghalt anyu és hiányzik, és tényleg? Ha elfogadom Jézust akkor ő ott fog várni a Mennyben? De jó! :) Na a másik meg, hogy az Úr ezt meg azt akarja. Honnan tudja ez mit akar a fent említett Úr? Talán megkérdezte? Vagy honnan lehet tudni, hogy ha itt a Földön szenvedtünk akkor odafent boldogok leszünk? Jahh... a Biblia azt írta. És ha az lenne bele írva, hogy az UFO-k teremtették a világot, biztos az is úgy lenne. Vagy mert a Jézus azt mondta. A Pataky Attila meg azt mondta, hogy őt esténként meglátogatják a Földönkívüliek. Szerintem akkor ez is igaz. Hiszen ha valaki valamit mond azt el kell hinni ugyebár. És nem a baleset után kell, hogy valaki uralja a saját életét, hanem mindig. Nem kitalált lények dumáira kell hallgatnia meg zsidó csávókra akik Megváltónak nevezik magukat.


Az Istenek kora már leáldozóban van, persze vannak elvakult követőik, de szerencsére Észak-Korea gondoskodik az ilyenekről odahaza. Manapság csak az hisz Istenben aki vagy reményvesztett, vagy kerülik a csajok, vagy kerülik a pasik vagy hasonlók. Épeszű ember nem foglalkozik vele és ez rendben is van. Hiszen a tudomány sok dologra választ adott többek közt, hogy nem Isten teremtette a Világot és a nő nem úgy jött létre, hogy az Ádám oldalbordájából hozták létre. És persze szűz lányok nem esnek teherbe azért, mert ismeretlen eredetű "Szent Lelkek" szállják meg őket. És ha valaki az Isten Fia lenne, azt biztos nem csinálja ki egy egyszerű lándzsa. A vallás olyan mint a varázslás, régen abba is hitt mindenki majd bebizonyosodott hogy kamu az egész, a vallás dettó. Én a filozófiát pártolom, ami a világról szól, a dolgok miértjéről és nem mesékről, hogy egy csaj szűzen gyereket szült, vagy hogy az Isten beszélgetett egy ürgével, aki felszabadította a zsidókat az elnyomás alól. Bár az is lehet hogy nincs is Keresztény Isten. Mózes vándorolt a sivatagban és az Isten megszólította. Öregem... a sivatagban szokás hangokat hallani, vízeséseket látni. Én meg szűz 12 éves szilikonmellű csajokat is látnék szerintem, ha annyit vándoroltam volna mint ő abban a bizonyos sivatagban vagy hogy is volt a történet szerint. Taoista vagyok, nem ismerem a Zsidó Mitológiát. Kiskoromban is csak nevettem az egészen. Az hogy fogadjak el valakit Megváltómnak akit meggyaláztak és kivégeztek... na na... itt van a kutya elásva. A Keresztények azt hitték hogy Japánban is terjeszthetik az Igét. Azt nem vették figyelembe, hogy a Japánok nem szeretik az ilyesmit. Tartsd be a 10 parancsolatot, imádkozz, fogadd el Jézust, mindenki egyenlő. Sajnos Európa bedőlt nekik és most hol tart Európa? Sehol. A béna munkahelyteremtéssel van elfoglalva már szerintem a 15. század óta. :DD Érdekes mód a parancsolatok egyike az, hogy ne lopj nem? Ezzel szemben Európában hogy lehet az, hogy mindenki dolgozik de senkinek nincs semmije? Nem lehet hogy ellopják mindenki pénzét esetleg? Japánban mindenki dolgozik és van pénz übermenő vonat fejlesztésére, robotok fejlesztésére? Ott nincs jelen a Kereszténység maximum a népesség 1%-át érinti, nincs olyan parancsolat hogy ne lopj mégis van pénz a fontos dolgokra. Végül is mit értünk el a Kereszténység befogadásával? Hogy jajj a szomszédos ország bajban van segítsünk rajta. Háát... a magyarok panaszkodnak hogy elvesztették az eltulajdonított országrészeket. Ha a szomszédos ország bajban van miért nem intézzük el őket egyszer s mindenkorra kihasználva a gyengeségét? Ja igen... ne kívánd ami a másé.


Szexuális áldozat, vannak manapság nagyon jó önvédelmet tanító intézmények és oktatók is. Amúgy kit érdekelnek az Afrikai Árvák meg az Indiában dolgozó kisgyerekek. Ezek mind kis áldozatok, amiknek meg kell lenniük. Nincs jó rossz nélkül. A sötétségnek is éppúgy joga van a világon lenni mint a fénynek és ez az egyensúly. Öröm és szenvedés, ez mind rendben van.


Az Istenről még annyit, hogy jelen világunkban nincs sok szerepe. Már nem lehet megölni azt, aki nem hisz benne és régen is csak azért "hittek" benne annyian, mert ha nem tették volna akkor a máglyára kerültek volna. Ez az egyik oka, a másik oka az, hogy Európa régen egy nagyon brutális hely volt és akkor jött egy ürge az új vallásával. Az Én Istenemnek nem kell emberáldozatot bemutatni és nem kell harcolni ahhoz, hogy a Mennybe jussatok. Elég elfogadni engem, boldogság és béke vár rátok és odafent találkozhattok elhunyt szeretteitekkel is. Nem csoda hogy az emberek elhagyták a vérivó és áldozatokat követelő Istenek Útját és áttértek erre. Azonban egy vallás se gyengült meg úgy az idők folyamán mint a Kereszténység. De eleve nem értem minek Szüzességi fogadalom ha nem is tudják egyesek betartani. Persze amikor szó volt ennek az eltörléséről akkor minden pap ellenkezett. De érdekesnek találom ezt a Péter gyereket is, aki annyi időt töltött el a Jézus mellett. Erre azt hiszem félelemből megtagadta 3X is és akkor ezek lennének az Apostolok. Japánnal hozakodok elő megint... egy harcos simán az életét adta az uráért akkoriban... erre a felvilágosult tanítványok meg megtagadták Jézust. De ha egyszer a Jézus elmondta, hogy ők a mennybe mehetnek akkor meg mitől félt mégis. :DD És végezetül jöjjön az, hogy manapság a vallásos csajok is a bulikban szopják a haverjaik farkát meg dugnak ezerrel.. Egyszerűen ez a vallás csak addig volt komoly dolog, amíg halállal büntették a nem megfelelően viselkedő embereket. De a mai korban ezen a valláson csak nevetnek, még a papok is szerintem. Nem kell adózniuk, nehéz munkát végezni csak olvasgatni. Álommeló! A fiatalok közül is vagy nem vallásosak a fiúk és lányok, vagy a Buddhizmusban mélyülnek el, ami nem legendákra alapoz, vagy más misztikus vallásban, amiben nem az a lényeg, hogy egy zsidó csávó seggét nyalják és várják a világbékét. Arra meg, hogy mi van a nyomorékokkal meg a sok szerencsétlennel akik nem tudják irányítani a sorsukat ez a válaszom: "AHHOZ HOGY A FÉNY ÉS A SÖTÉTSÉG EGYENSÚLYBAN LEGYEN NÉLKÜLÖZHETETLEN HOGY MÍG EGYESEK BOLDOGOK ADDIG MÁSOK BOLDOGTALANOK!"


De ezért is szép a világ.

Nekem legalábbis jó érzés hallani Kijev nyomorét vagy mi az. vagy látni a hajléktalanokat. És hogy miért? Mert szeretem a világot, színes és rendkívül változatos. Milyen lenen már ha mindenki boldog lenne vagy boldogtalan. Nem sokkal jobb az, hogy míg más boldogtalan addig én boldog vagyok vagy fordítva? Én szerintem így jó és szép a világ, minden embernek más a sorsa, kinek jó, kinek rossz, ki gazdag, ki szegény. Az én meglátásom hogy tulajdonképpen a jó és a rossz nem is létezik abban a formában amiben hinnénk, mert ami nekem rossz az másnak jó és fordítva. De ami jó az tényleg jó és a rossz az tényleg olyan rossz? Nem lehet hogy a rossz történések által leszünk bölcsebbek és a jó által leszünk törékenyebbek? Akkor most melyik az ami által fejlődünk? Vagy igaz az a Kínai Bölcsesség, hogy minden jóban van valami rossz és minden rosszban van valami jó? Jó kérdések ezek.

2014. febr. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

"Dehogynem ismerte az ellentétek fogalmát.

Máté 19:24 Sőt azt mondom: könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, mint a gazdagnak az Isten országába bejutni.

Az emberek ma is elég ostobák. Vannak gyerekek akik elhiszik hogy lila a tehén vannak akik elhiszik amit a politikusok ígérnek és elmennek hogy szavazzanak rájuk. Milyen ostobák.

Vannak olyanok akik elhiszik hogy Iraknak voltak tömegpusztító fegyvereik. De ha megkérdezed tőlük hogy sorolja fel őket akkor képtelen rá.

Olyanokból is sok van akik azt hiszik hogy a horoszkópban megvannak írva a dolgok. A nő elhiszi a nős embernek hogy a kedvéért majd elválik a feleségétől. Hány ilyen van?

Az emberek rengeteg mindent elhisznek."



Minek akarna bárki is bejutni az Isten Országába? A Pokolba sokkal jobb csajok vannak. ;) Amúgy nem érdemes a Mátét meg a Pétert idézni, egyik nem tudom ki volt, a Péter meg félt a haláltól és ezért megtagadta a mesterét. Azt hiszem az a Péter volt, de tudod ki figyelt hittanon. Halálra untam magam, nem tudom ki az akit a Kereszténység lenyűgöz. Olyan unalmas az egész vallás mint a matek tanárom előadása.

2014. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Dehogynem, elég sokan hirdetik magukról ugyanezt. De tudod, mindig az első hagyja a legmaradandóbb nyomot az ember életében...."


Nem volt és napjainkban sincs olyan személy aki ekkora hatással lenne a világra.


"Ezt úgy mondod, mintha a keresztények közül soha senki nem szedett volna antidepresszánsokat, nyugtatókat, vagy más efféle hatású szereket (és igen, ilyen szempontból az alkohol is ide tartozik). Meg mintha az istenhívők közül soha senki nem lett volna öngyilkos."


Nem ezt úgy mondom hogy a nem hívők sem erősebbek a hívő embereknél. Te nevezed a hívő embert gyengének ,ezt tartod annak az oknak ami miatt Istenre van szüksége. De a példa azt mutatja hogy a nem hívők is kell valami csak akartam felhívni a figyelmet. (vagy keresnek valamit)


"Mert az ateista is ember, akárcsak az istenfélő. Mindkettőt megbetegít(het)i az, ha a halottak nincsenek elföldelve."


Hogy nekem milyen igazad van. Csak azt nem értem hogy minek költenek akkor rá annyit. Minek a márvány meg az egyéb díszítés a síkövön ha ez az oka hogy ilyesmit készítettnek.


"Az emlékezés ugyancsak nem az istenfélők kiváltsága, egy ateistának pontosan ugyanúgy fáj a szeretteinek elvesztése, mint egy istenhívőnek. És pont ugyanúgy emlékezik is rájuk. Tehát ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki hívő-e vagy sem."


Miért lenne ez kiváltság? Nemhogy állami jutalmat csinálnak belőle mondhatom szép is lenne.

De miért fáj hiszen neki nagyon jól kell tudnia hogy ennyi ez a természetes az élő elpusztul és kész a test elemeire bomlik. Ennyi! Föld alá vele mert megbetegíthet ahogyan te is elismered és kész. Irány élni az életet mert az bizony rövid.


"Igaz. De mi köze ennek bármihez is?"


Ezt írod: "Amúgy meg ha Jézus ilyet mondott, hogy eljön az Isten Országa akkor elég ostoba volt. Egy boldog és szép hely, ahol minden békés."

Képzeld el a végtelent!

El hiszen hogy Isten országát nem tudod elképzelni. De vajon eltudnád hinni hogy létezhet?


"De ez alapvető evolúciós program eredménye. Aki nem hitt, az könnyebben vált prédává, mint az, aki hitt. Ha érdekel, bővebben is kifejtem a dolgot."


Igen érdekel!


"A hit valóban érdekes dolgokra képes. De ezt is úgy mondod, mintha a keresztény vallás papjai és hívői soha nem öltek volna meg senkit, nem égettek volna el máglyán senkit, soha nem vetettek volna tóba, nem fejeztek volna le, nem törtek volna kerékbe, vagy épp nem akasztottak volna fel senkit, hogy a legbrutálisabb kivégzési módokat inkább ne is említsem."


Az első században miért nem tömörültek és fogtak fegyvert az őket megtámadók ellen vagy miért nem hoztak létre saját államot ahol békében élhetnek? Miért nem tartották titokban a hitüket amíg megerősödnek és aztán kezdtek volna el szervezkedni?

Amiről te beszélsz az nem a kereszténység hanem az egyház. Mikor is kezdődöttek az erőszakos cselekmények az egyház részéről?


"És azért a szocializmus mindössze 50 éves, jobbára keresztényellenes ámokfutását nehéz lenne összehasonlítani a vallási vezetők ezerötszáz éves ámokfutásával. Persze hogy Kádárék nem tudtak olyan eredményeket elérni, mint amilyeneket a keresztény egyház tudott felmutatni. Nem volt rá elég idejük."


A kommunizmus az oroszoktól indult. S náluk is vége lett. Biztos nekik sem volt rá elég idejük. Kínában még mindig tart de az igazi bástya az mégis csak Észak-Korea.

Tudjuk jól hogy mi megy a háttérben kommunizmus címszó alatt. De idővel biztosan megváltozik. Szerintem még is van neked hited persze nem Istenben de van.


48%-os!


"Nincs szükség Istenre, a Buddhisták sem hisznek benne és teljes életet élnek anélkül, hogy az un Megváltó eljövetelét várnák aki csettint egyet és béke lesz a világban."


Hát nem simán csettinteni fog. Háborúzni fog keményen!


"Jahh... a Biblia azt írta. És ha az lenne bele írva, hogy az UFO-k teremtették a világot, biztos az is úgy lenne."


Nem az van bele írva. De van egy földön kívüli világ is. Ott van Isten és az ő angyalai.


"Vagy mert a Jézus azt mondta. A Pataky Attila meg azt mondta, hogy őt esténként meglátogatják a Földönkívüliek. Szerintem akkor ez is igaz. Hiszen ha valaki valamit mond azt el kell hinni ugyebár. És nem a baleset után kell, hogy valaki uralja a saját életét, hanem mindig. Nem kitalált lények dumáira kell hallgatnia meg zsidó csávókra akik Megváltónak nevezik magukat."


Hallgass a zsidó csávókra akik megváltónak nevezik magukat. Lesznek ilyenek sőt már vannak is. Csak egy baj van velük nem képesek arra amire Jézus. Viszont akik ennek ellenére hisznek nekik azok meg is érdemlik.

Tudod sokan állítják hogy hallják Jézust vagy beszélnek Istennel. Aztán amikor el kezded vizsgálni a dolgot hogy mit is mondanak ezek az emberek meg mit cselekszenek s ezt összehasonlítod a Bibliában leírtakkal (már aki tudja hogy mit ír) akkor kiderül hogy bizony porszem van a gépezetben. Persze aki nem teszi azt az meg lesz vezetve tény és való. S még csak különösebben vallásosnak sem kell lennie.

Pont olyan ez mint a cölibátus. A Biblia nem is csak egy helyen hanem több helyen is írja hogy "egyfeleségű férfi legyen" a diakónus ,püspök stb. Ehelyett mi van az állítólagos "apostoli" egyháznál ,na mi?


Szerinted azok a szülők akik elviszik megkereszteltetni a gyerekeiket mennyit tudnak a Bibliáról? Pedig napjainkban bárki hozzájuthat és elolvashatja. Fogadok hogy elképzelésed sincs hogy ezt miért írom!


"Az Istenek kora már leáldozóban van, persze vannak elvakult követőik, de szerencsére Észak-Korea gondoskodik az ilyenekről odahaza."


Persze gondoskodik. Meg persze leáldozóban van. Akkor miért van az hogy Kína világ első Biblia gyártásban. Olyat gyártanak amit nem tudnak eladni. Aha hihető csak nem nekem.

Észak-Koreában hogyan került bele az a törvénybe hogy halálbüntetés jár azért ha Biblia van valakinél. Ki viszi oda és kinek adja oda ha ölik érte az embereket akkor hogyan lehetséges az hogy még is van rá kereslet? Egyáltalán hogyan terjed ott a kereszténység?

Vagy Kínában ,Indiában s más országokban?


"Manapság csak az hisz Istenben aki vagy reményvesztett, vagy kerülik a csajok, vagy kerülik a pasik vagy hasonlók. Épeszű ember nem foglalkozik vele és ez rendben is van."


Van egy hívő ember aki a paksi atom erőműben volt turbina főgépész. Most már bizottsági tag is. Szóval egy ilyen embernek ugyan csak észnél kell lennie az atommal nem lehet viccelni.

"Csernobil"

De vannak orvosok ,mérnökök tanárok stb. Egy kicsit legalább tájékozódhatnál mielőtt ostobaságokat írsz. Meglehet hogy a te környezetedben nincsenek ilyen emberek de internet hozzáférésed van szóval ott is szétnézhetsz. Járj utána a dolgoknak.

Csak egyetlen szűzlány esett így teherbe. Jössz a tudománnyal de még arról sincs pontos infód amit letudsz ellenőrizni.


"És ha valaki az Isten Fia lenne, azt biztos nem csinálja ki egy egyszerű lándzsa."


Miért is történt úgy ahogy történt?


"Szexuális áldozat, vannak manapság nagyon jó önvédelmet tanító intézmények és oktatók is. Amúgy kit érdekelnek az Afrikai Árvák meg az Indiában dolgozó kisgyerekek. Ezek mind kis áldozatok, amiknek meg kell lenniük. Nincs jó rossz nélkül. A sötétségnek is éppúgy joga van a világon lenni mint a fénynek és ez az egyensúly. Öröm és szenvedés, ez mind rendben van."


Oké legyen neked a hited szerint.


"Halálra untam magam, nem tudom ki az akit a Kereszténység lenyűgöz. Olyan unalmas az egész vallás mint a matek tanárom előadása."


És te pont egy ilyen unalmas témát tárgyaló oldalon írogatsz. Na tudod kivel hiteted el hogy untat téged ez az egész? A hülyékkel de nem velem.

2014. febr. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

"Nem volt és napjainkban sincs olyan személy aki ekkora hatással lenne a világra. "


Hányan vannak a keresztények? Kábé kétmilliárdnyian. Hányan használnak váltóáramot? Kábé négymilliárdnyian. Tesla felfedezései kábé kétszer annyi embert érintenek jelenleg, mint ahányan egyáltalán hallottak már Jézusról.


"Te nevezed a hívő embert gyengének ,ezt tartod annak az oknak ami miatt Istenre van szüksége."


Nem gyengének neveztem a hívő embert, ez ferdítés. Hol írtam én ilyet? Azt írtam, hogy a hívők között ugyanúgy előfordul öngyilkos, antidepresszánson élő, valamint alkoholista is. Ez nem hívőség vagy nem hívőség kérdése.


"Hogy nekem milyen igazad van. Csak azt nem értem hogy minek költenek akkor rá annyit. Minek a márvány meg az egyéb díszítés a síkövön ha ez az oka hogy ilyesmit készítettnek."


Miért ne készíttethetnének? A tisztelet ugyanúgy megvan mindenkiben a családtagjai iránt, ha ismerte és hozzátartozónak érezte őket. Ennek állít emléket a sírhely.

A tisztelet ugyanúgy nem vallás vagy hívés kérdése, mint a fentebb már írt öngyilkosság és antidepresszáns szedés sem. Az is szedhet antidepresszánst, aki istenhívő, és az is, aki nem valláshívő; ugyanígy az is lehet tiszteletteljes a családtagjaival, hozzátartozóival szemben aki ateista, és az is aki nem.


"De miért fáj hiszen neki nagyon jól kell tudnia hogy ennyi ez a természetes az élő elpusztul és kész a test elemeire bomlik. Ennyi! Föld alá vele mert megbetegíthet ahogyan te is elismered és kész."


Talán nem kellene ilyen tiszteletlenül beszélned egy ember eltemetéséről. Ez senkitől és senkinek nem esik jól, se istenhívőnek, sem ateistának. Szerintem.


De ha már itt tartunk, az ateisták nem csak egy hullát látnak a halottban, ha ismerték, szerették az illetőt, ha közel állt hozzájuk. Elég rosszul látod a dolgokat, nem tudom honnan szedted, hogy a "Föld alá vele mert megbetegíthet" hozzáállás jellemző az ateistákra vagy rám. Tudod, létezik a másik ember iránt érzett tisztelet, de ezt már írtam fentebb.


Azt viszont Te sem tagadod, hogy a halottakat el kell földelni, mert a felszínen hagyott, bomló test megmérgezi a vizeket, és a különböző bacilusok, gombák, rovarok és egyebek az emberre károsak vagy veszélyesek lehetnek. Ez az elsődleges oka annak, hogy eltemetik a halottakat; ezt muszáj megtenni. És ha már muszáj, akkor legalább szép legyen. Így a szertartás egy végső búcsú az illetőtől, aki meghalt. Ekkor a hozzátartozók összegyűlnek, és kollektíven, együtt búcsúznak el elhunyt szerettüktől. Ez is erősíti a hovatartozás érzését az emberekben, a közös gyász enyhíti a veszteség miatti fájdalomérzetet.

Mindez ugyanúgy nem vallásfüggő, mint a többi dolog, hívőnek és ateistának ugyanúgy fáj, ha elveszít valakit.


Úgy beszélsz néha az ateistákról, mintha az valami külön faj lenne, mintha attól, hogy nem abban hisz amiben Te, egy teljesen más emberféle lenne. Nem különbözik olyan sokban egymástól az ateista és a hívő, nehogy azt hidd. Az ateistának is ugyanúgy vannak érzései, érzelmei, ugyanúgy lehet boldog és boldogtalan, ugyanúgy örül és bánkódik ha úgy alakulnak a dolgai. Ugyanúgy vannak félelmei, ugyanúgy érez fájdalmat, és ugyanúgy rosszul esik neki, ha mindezeknek az ellenkezőjét feltételezik, állítják róluk. Ők is emberek, ők is ugyanolyan sejtekből, atomokból állnak mint az istenhívők. Semmiféle fizikai vagy lelki különbség nincs az istenhívő és az ateista között. Sőt, még a szaporodásra is képesek egymással :) Legfeljebb kicsit másként tekintenek a világra, bizonyos dolgokról másképpen vélekednek, és kész. De attól még ugyanúgy emberek, így szerintem nem ártana emberszámba is venni őket.


"Képzeld el a végtelent!

El hiszen hogy Isten országát nem tudod elképzelni. De vajon eltudnád hinni hogy létezhet?"


Nem tudom hogy néz ki Isten országa, mert még sosem láttam. Elképzelni el tudom, de elképzelni bármit el tudok, tehát ez nem mérvadó. A végtelent is el tudom képzelni, bár szerintem hibás a végtelenről alkotott képem, és valószínűnek tartom, hogy mindenkié az. Az emberi agy ugyanis egy véges világban létezik, csak véges dolgokkal találkozik, tehát nincs és nem is lehet semmiféle tapasztalata a végtelennel kapcsolatban.


Elhinni pedig biztosan el tudnám, hogy létezhet Isten Országa, ha úgy neveltek volna. De nem úgy neveltek, így ez nem az én műfajom. Ezt meghagyom neked :) Én inkább másban hiszek. (Ja, és ha már itt tartunk, az ateista is hisz, ezért nem túl nyerő ez a megnevezés, hogy "hívő". Csak az ateisták másban hisznek, nem egy közösen imádott és istenített eszményképben.


"Amiről te beszélsz az nem a kereszténység hanem az egyház."


Miért, a keresztény egyház nem keresztényekből áll? Nem keresztények követik a keresztény egyház(ak) elveit, szabályait, tanításait?


"Mikor is kezdődöttek az erőszakos cselekmények az egyház részéről?"


Úgy kb. 1500 éve, amikor először csaptak össze a keresztények az egyiptomiakkal, úgy a IV. sz. környékén. Van is erről egy jó film, Agora a címe, ajánlom figyelmedbe. Lehet hogy ez előtt is, azt nem tudom. De például a keresztes háborúk is mind az egyház által szentesített háborúk voltak.

2014. febr. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:

"Nem volt és napjainkban sincs olyan személy aki ekkora hatással lenne a világra."



Szerintem ha Buddha követői is megégettek volna mindenkit aki nem fogadta volna el őt, akkor neki is lenne akkora rajongótábora mint a Zsidajcs Krisztajcsnak. :DD Ám ez nem számít, keleten maximum az idióta Dél-Koreaiak azok akiket elbűvölt ennek a drogos hippi kinézetű egyénnek a vallása. Egy olyan vallás ami folyton a szeretetről meg a megbocsátásról papol... undorító. Férfi létére ilyesmiket mondott, csak a melegek szoktak a szeretetről beszélni folyton. Meg hogy csak az Én Istenemet imádd. Mert ha nem mi lesz? Meg hogy az enyém a leghatalmasabb... persze hogy egy Zsidó Isten lesz a leghatalmasabb. És még a Németek voltak a köcsögök akik magukat a legjobbnak tartották. :'DD Mindenesetre nekem nagyon tetszik a Keresztények kiirtása. Ne vedd biztosra Észak-Korea bukását, a mai napig is rengeteg embert ölnek meg és meg is érdemlik. Hazaárulók, odadobják mindazt ami keletivé teszi őket. Ugyan ki akarna elmenni ezek után keletre? Hogy ott is ennek a mocskos zsidónak a hüly*eségeit hallgassuk csak más nyelven? Ezt Japánban is elkezdhetnék, bár azaz 1% nem sok vizet zavar. A Japánok szellemiségéhez nem illik a mindenki egyenlő szöveg, meg a szeretet. A Japánok büszke emberek, sose fogadnának el egy olyan megbecstelenített embert mint a Jézus, megalázták, megkínozták, kivégezték. Másrészről ott a hűség a fontos, nem a szeretet. Tudod kit szeretek? A jó csajokat, de nem minden értéktelen férget aki az utcán fetreng a mocsokba és nincs semmije. Az hogy miért hagyta Jézus hogy megöljék, milyen cél vezette mellékes. Bár ismerve a Japánok divatmániáját sok csaj meg pasi kereszttel mászkál a nyakában mert az a menő, de mivel a Japánok a Tudomány felé fordultak a vallás helyett így ők nincsenek kitéve a Kereszténységnek nevezett vírusnak ami megfertőzte Európát. Ráadásul ott a vallást nem veszik olyan komolyan mint itt, itt mindenki készpénznek veszi. Igen ha meghalsz felkerülsz a Mennybe ahol ott várnak a szeretteid. Miért? Mert Jézus azt mondta. Pataky is mondta, hogy a Földönkívüliek a házába szoktak látogatni, gondolom ezt is el kell hinni csak mert "ő azt mondta". Ő se tűnik rossz embernek mint Jézus, úgyhogy higgyünk akkor mindkettőnek jó? :3 De az is nevetséget amit írsz, hogy ott van Isten meg az Angyalai. A szomszédomban meg Démonlányok táncolnak éjjelente a kertben. ;D Akárhogy is én csak megvetni tudom azt, aki elfogadja Jézust. Én már rég megtagadtam, sőt szét is téptem az itthoni Bibliát és le is köptem Jézus képét. És szerintem az aki Jézussal foglalkozik az csak divatból teszi. Mert ha mindenki őt imádja, akkor imádjuk mi is. Olyan ez mint a Halloween. Amerikában is divat ünnepelni, na faragjunk mi is töklámpást. És jöhet az erkölcs, az egyház hatalma gyengül, az erkölcs se olyan mint pár száz éve, amikor a nagy vallásosoknak az egész testüket el kellett takarniuk. Nem egy csajt ismerek aki eleinte rendes, vallásos volt később meg a diszkóban szopta a haverjait. Tehát ez már nem vallásosság, inkább csak úgy csinálok mintha hinnék Istenben csak mert mindenki így csinál dolog. És az a sok szabály és parancsolat. Jó azt mondtam, hogy nem érdekel az egész és nem hiszed el, jó ne hidd el. De tényleg nem érdekel, csak szeretek hozzászólni a Keresztény dolgokhoz. A Pápa is múltkor szörnyülködött, hogy Európa elvilágiasodik. Nekem ez tetszett. URAM ISTEN! Hová tart ez a világ? :(( Régen az emberek nem nyomták el a vágyaikat, ha megkívántak valakit berántották a bokorba. Aztán jött a Kereszténység, takard el a melled, a segged, a hajad, a lábat, a fas*od, a pin*d. Keresztény Erkölcs azonban sosem létezett, csak olyan hogy ha nem viselkedsz úgy ahogy mondjuk akkor megszállt az Ördög és máglyára kell hogy küldjünk. Ez volt az "Erkölcs". De ahogy a világ a Tudomány felé fordult és az emberek nem hitték már el, hogy az Isten teremtette a világot és elkezdték használni a fejüket és meggyengült a Kereszténység hatalma. Létrejöttek a Tudományos Szervezetek. Azzal jössz hogy a neten rengeteg vallásos ember van? Manapság mindenkinek van netje, a Jehova-sok és a többi elmebajos is mind egy helyen puffog a vallása mellett. Jajj majd 2012-ben jön a Pólusváltás, a Megváltó, a Földi Mennyország. :'DD Szóval eljött a modern világ és az embereket már nem lehetett megöletni a "nem megfelelő" viselkedésért. És ott tartunk ahol régen, azaz minden visszatért a rendes kerékvágásba. Minden csaj a hátsóját, a pun*ciját, a melleit mutogatja, össze vissza kefélnek azzal akivel jól esik. De a legszánalmasabb az egészben a média. Szelleműző műsorok, ahol mindenki fél a szellemektől aztán jön a pap, hogy Jézus nevében tűnj el innen, aztán a szellem már el is húzott. Ezzel azt akarják elérni, hogy elhitessék a világgal hogy a Jézus egy hűde menő, elpusztíthatatlan valaki volt, csak hagyta magát megöletni. Olyan dolog ez mint Musashi a japán kardforgató legendája. Hűde erős harcos, senki se tudja legyőzni... aztán nem állt ki Munenori-val. És akkor a tanítványai kitalálták hogy biztos mert nem mert nem akarta leégetni ezért nem vállalta a párbajt. Gondolom Jézus tanítványai is hasonlóképpen reagáltak amikor a mesterük meghalt, kitalálták a saját történetüket hogy na akkor miért is halt meg a mester? :DD Meg a Barátok Közt és a Jóban Rosszban vallásos csajai. Na azok se semmik! Hogy Apáca leszek mert egy ismerősöm megmenekült a haláltól és biztos azért van életben mert én az Úrhoz imádkoztam. De öreg! Minek az Úrnak Apáca meg mi az, hogy Szűz Lány mehetett valamikor csak Apácának? Isten! Döntsd már el bas*zki, hogy Isten vagy vagy Dracula?! :'DD Nekem tetszik hogy a világ visszafelé halad a sötétségbe, volt a házunkban egyszer albérletben egy csaj, ő pl egy éjszaka egy buli alkalmával 3 pasit is leszopott. Biztos a Pokolra jut.


Na és jöjjön a legnevetségesebb, a HÁZASSÁG. Máshol egy férfinak több felesége is lehet és persze szeretője is és ott nincsenek gondok meg családi drámák hogy félek*úrsz meg ezek. Erre itt csak egy lehet mindenkinek és mi lesz a vége?


1. Mért csaltál meg?

2. Mástól van a gyerek!

3. A testvéremé a gyerek?

4. Nem lehetek veled mert férjem van!

5. Szeretlek, de a feleségem terhes.


Egyszerűen nevetséges.

A pasi meg a nő is ugyanolyan. Hiába van feleséged vagy férjed, ha látsz egy jó nőt fel fog állni a fas*od, ha csaj vagy akkor meg beindulsz a férjed haverjára és lecuppantod. Ha pasi vagy a barátnőd anyját akarod megkefélni mert feláll rá, vagy a húgát, vagy a lányát ha nem tőled van, vagy a saját lányodat, vagy a nőd barátnőjét. Megkívánod és kész. Probléma lesz probléma hátán úgy mint az idióta papoknál a szüzességi fogadalom. Ott is, jajj nem dughatok nővel... akkor dugok egy 12 éves fiúval és ráveszem hogy ne mondjon semmit. Mily értelmes dolgok ezek a megtartóztatások és szabályok. Jajj a Jézus nem volt nővel, akkor mi papok se leszünk. Papkomák! Az nem jut eszetekbe, hogy mi van akkor ha Jézus bu*zi volt és a Péter kefélte mindig? És talán ezért nem volt nővel? Vannak dolgok amiket nagyon nehéz vagy nem lehet betartani és ezek szülik a problémákat. Sok ostoba szabály és mi lesz a vége? Káosz és zűrzavar. A Vikingeknek is volt feleségük, talán azt hiszem egyszerre több is, plusz amikor portyáztak akkor ugye az asszony nem lehetett velük és csinálni kellett valamit. Így összefeküdtek vagy megerőszakolták az épp közelben lévő nőt. Ennyi történt... és a feleség nem hisztizett. Most meg ilyen meg olyan szabály, meg légy hűséges mindhalálig... de közben nem tudom betartani. Nem csoda hogy manapság senk ise veszi komoylan ezt a vallást és sokan a keletgi filozófia felé fordulnak, ahol nincsenek merev szabályok. Például ott a Japán Shinto... ott elég ha felajánl az ember ételt az Isteneknek, néha imádkozik és kész. Ez inkább szokás mintsem vallásosság. De nem is kell velük behatóbban foglalkozni. Meg a Túlvilág... az se érdekel senkit. És szerintem nem kellene mindenféle hülyeséget mondani:


1. Ott az Én Atyám Országa

2. Találkozol majd elhunyt szeretteiddel

3. Ez Isten akarata


Van reinkarnáció, ha egy szemét görény voltam az életben, majd megbűnhődök a másikban oszt annyi. Valamint az önmegtartóztatás és a szabályok csak elnyomják a vágyakat, aminek komoly következményei lesznek. Otthon ülsz a feleségeddel és a barátnőjével. Egyszer már nem fog érdekelni semmi csak az, hogy a farkadat betedd a csaj szájába. Persze lehet álszenteskedni, hogy én nem vagyok olyan meg ezek, de az ilyen jellegű családi gondok mindennaposak, egyszerűen ez a vallás semmi értelmeset nem hozott ki az emberekből. Nyomd el a vágyad, imádj engem mert állítólag én vagyok az Isten Fia. Én meg a Démonok Vezére vagyok kölyök. ;) Na és még valami végezetül. Mi az hogy a Jézus harcolni fog? Ez? Simán elfogta pár ürge és egy lándzsa simán kicsinálta. És ki tudja... persze lehet mondani hogy miért hagyta magát. De lehet... mondom lehet... hogy esetleg... talán a tanítványok találták ki azt a történetet hogy értünk halt meg. Azaz értetek, akik elfogadták. Lehet nem számított rá hogy elfogják és valójában semmilyen ereje nem volt. És utólag a tanítványok kitalálták ezt az értünk halt meg szöveget hogy jó fényben tüntessék fel. Ez tűnik a legvalószínűbbnek.

2014. febr. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

""De ez alapvető evolúciós program eredménye. Aki nem hitt, az könnyebben vált prédává, mint az, aki hitt. Ha érdekel, bővebben is kifejtem a dolgot."


Igen érdekel!"


Oké. Tess:

"A mai ember agya 3 millió év alatt fejlődött ki. Ebből a 3 millióból mindössze 30 000 év az, ami civilizált környezetben eltöltöttnek tekinthető. Ez pedig az összes időnek mindössze egy százaléka. Következésképpen agyunk fejlődését sokkal inkább szabja meg az első 99 százalék, amikor is a formák felismerése alapvető fontosságú volt a túléléshez. Nézzük, miért! Ha ősünk szürkületkor meglátott egy tigrisre emlékeztető árnyat, akkor két dolgot tehetett: feltételezte, hogy tigrissel áll szemben, és késlekedés nélkül a megfelelő ellenlépésre szánta el magát (mondjuk elmenekült), vagy azt feltételezte, hogy az árny pusztán a természet csalfa játéka, és békésen nyugovóra tért. Ha a tigrisárny mögött egy tényleges tigris húzódott meg, akkor az utóbbi viselkedés végzetesnek bizonyult. "Ősünk" a tigris aznapi vacsorájává vált, és aligha volt ideje utódokat nemzeni, és így ténylegesen nem vált ősünkké. Aki viszont ott is látott valamit, ahol nem volt semmi, csak képzelete játszott vele, de hitt ennek a képzeletnek, az jobb eséllyel élte le életét, és hozott létre utódokat. Egyszerűen fogalmazva, a "hiszékenység" 3 millió éven keresztül a túlélés záloga volt. Hárommillió év rettenetesen hosszú idő, egyenlő százezer generációval."

(Antalffy Tibor: Mi volt előbb – Isten vagy ősrobbanás?)

2014. febr. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!