Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kiváncsi vagyok hogy aki nem...

Kiváncsi vagyok hogy aki nem hisz Istenben az MIÉRT nem?

Figyelt kérdés
és akkor miben hisz? egyáltalán hisz valamiben? mit gondolsz erről ez egész hit-nemhit kédésről?
2009. dec. 9. 23:31
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/158 anonim ***** válasza:
53%

Mert én nem hiszek semmi ilyen megofnhatatlan hülyeségben. Hiszek a lélekvándorlásban viszont (jó ezzel most magamnak mondtam ellent, de hát kivételek mindig vannak) és a sorsban.

19L

2009. dec. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/158 anonim ***** válasza:
60%

én is max a lélekvándorlásban (na meg az idegenekben). Amúgy ettől eltekintve ateista vagyok.


Soha semmi bizonyítékot nem láttam arra, hogy létezik valami überlény mint isten. A vallás az emberek megkopasztására illetve egyben tartására irányítására kell. Nekem erre nincs szükségem, nem kell hinnem valami ilyesmiben ahhoz, hogy tudjam el fogom érni amit akarok. Magamban hiszek. A sorsomat pedig én irányítom.

2009. dec. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/158 anonim ***** válasza:
74%

Először csak az első válaszolóra szeretnék reagálni: Saját magát is leleplezte, hogy mennyire nem tudja azt sem, hogy hová tegye az egész hit dolgot.


Én bizonytalan vagyok csak a hitben, mert sokszor nem tudom összeegyeztetni azt a rengeteg, ártatlanul szenvedő ember sorsát a Jóisten létével. Az én nézőpontom a mérleghintához hasonlít, attól függően, hogy milyen élmények érnek.

2009. dec. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/158 anonim válasza:
63%
Alapvetőbb lett volna azt kérdezned,hogy aki hisz a mesékben az miért hisz.
2009. dec. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/158 anonim ***** válasza:
76%

én meg éppen ma gondolkodtam azon,hogy miért hisznek el a vallásosak egy ilyen átlátszó mesét, aminek semmi alapja...hisze emberek írták, ennyi erővel én is írhatnék egy könyvet, eldugnám valahova, párszáz év múlva meg ha megtalálják, szentírásnak veszik?


hát, különbözőek vagyunk,az biztos :) amiben én hiszek, az az, hogy semmi sem biztos és semmi sem lehetetlen....magyarul vannak olyan kérdések a világban, melyet az emberi elme nem tud megmagyarázni...éppen ezért születtek a vallások, mert az embernek szüksége volt rá,hogy találjon valami magyarázatot a megmagyarázhatatlanra...de ez csupán valakinek/valakiknek a találgatása...ugyanúgy, ahogy minden létező vallás...nekem is vannak saját találgatásaim,de mindről tudom,h kb ugyanannyi esélye van az igazság szempontjából,mint bármelyik létező vallásnak, és az is lehet akár,hogy a világon egyik léteő vallás sem takar semmit az igazságból, de az is lehet, hogy mindben van egy kicsi...szóval az én vallásom: NEM TUDHATJA SENKI MEGMAGYARÁZNI A MEGMAGYARÁZHATATLAN KÉRDÉSEKET!(pl világ keletkezése,halál utáni élet,végteln fogalma...stb.)


ha hinni nem is hiszek semmiben, de egyvalamiben reménykedek: a halál utáni újjászületésben...számomra ez lenne a legkellemesebb, legésszerűbb és legelfogadhatóbb megoldás, de ez nem jelenti azt,hogy ez így van, ezért nem hiszek benne


20/L

2009. dec. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/158 anonim ***** válasza:
74%

Túl sok isten van a Földön.

Semmi jele egyiknek sem.

A embert az evolúció hozta létre, nem pedig egy felsőbbrendű lény vagy lények.

Bizonyos emberek élete a születésétől a haláláig egy katasztrófa (torzszülöttek és egyébb fogyatékossággal élők), ez nem vall teremtőkre vagy istenekre.

A vallásos embereket ugyan úgy érintik a világot sújtó katasztrófák, mint a nem vallásos embereket.

Mindent meg lehet magyarázni az istenek nélkül.

Ha jobban belegondol az ember, akkor miért kellenek istenek?

Ha létezik is valamelyik, akkor miért várja el, hogy higgyek benne, tán kissebségi érzése van? Én sem programozom be úgy a PC-t, hogy bekapcsolás után engem ajnározzon.

Elvben szabad akarata van mindenkinek (bár lehet olyan vallás amelyik nem így látja), ezét én szabad akaratból nem hiszem el, hogy egy ember meghal és három napra rá feltámad, mert ez képtelenség. A többi vallást annyira nem ismerem, de mindegyikben van olyan, ami hogy finoman fogalmazzak, nem felel meg a valóságnak. Én nem hinni akarom az igazságot, hanem tudni.

Abban hiszek, hogy a világ megismerhető, és a megismerés által szebbé tehetjük a világot.

2009. dec. 10. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/158 anonim ***** válasza:
66%
Gyenge embereknek jól jön ha van kitől segítséget kérni, vagy a bűnözők megfékezésére is jó egy Isten, biztos van aki azért nem tesz rosszat mert hiszi hogy akkor pokolban fog égni, stb. De esélytelen hogy létezzen, akkor már bizonyíték is lenne rá ennyi idő után. Ezért nem hiszek benne, de úgy gondolom nagy káosz lenne ha senki más sem hinne benne. Szóval nem zavar...
2009. dec. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/158 anonim ***** válasza:
35%
Tipikus földhözragadtak,akik azt állitják,hogy nincs Isten...!Ami nem kézzel fogható az akkor nincs!:D Akkor ezekszerint nincs se aura,se energia..,hisz az se kézzel fogható..!Én hiszek Istenben,és elfogadom azok véleményét is akik úgy gondolják,hogy nincs,nem akarok vitatkozni!
2009. dec. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/158 anonim ***** válasza:
80%

Én abban hiszek, hogy az univerzumban működnek olyan energiák, melyeknek a létezését még nem tudjuk bizonyítani, csak néha az "emberfeletti" jelzővel illetett események kapcsán tűnik elő a létezésük. Pl. A távol keleten Chi-nek nevezett valamire gondolok.

A nyugati istenhitek zsidó-kersztény vagy iszlám feltétlen hűséget és irreális elvárásokat követelnek a hívektől.

Számomra teljesen elfogadhatatlan és érthetetlen a keresztényeknél a gyónás és feloldozás intézménye. Miért feltételezi a vallás, hogy én folyamatosan bűnöket követek el, amit el kell mondanom egy idegen embernek.

2009. dec. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/158 anonim ***** válasza:
29%

00:18 Esélytelen, hogy létezzen?


Akkor te kitől származol?

2009. dec. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!