Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ateisták, Miért ellenzitek a...

Ateisták, Miért ellenzitek a hitet, tudva azt, hogy mindenki Istenhez térése után lessz igazán boldog?

Figyelt kérdés
A tudomány, a pénz és az élvezetek mögött van egy üresség, mert ezek egy ideig tartanak, nagyon mulandóak, míg az Istenhit állandó és megnyugvást békességet ad.

2014. febr. 21. 22:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Mi ez a mesebeszéd? Ki állít ilyen hülyeséget? Lehet, hogy neked vallás nélkül üres az életed, de biztos nincsenek céljaid. Annyi az összes örömöd, hogy gondolatvilágod mesevilágokba helyezed? Az állatok 99%-a szintén szereti saját pereputtyát és nem támadja meg a fajtáját. Ez nem isteni attribútum, hanem a természeté. Szeretet nem Jézus óta van, ez mindenkibe benne van és inkább a neveltetés, szociális helyzet...és egyéb tényezők függvénye, mint vallási alapállás. Ennek semmi köze a valláshoz, csak a természethez. A felebaráti szeretetnek pedig nincs gyakorlati értelme, kicsit olyan, mint a kommunizmus. Mindenkire jellemző, hogy minél jobban ismeri, minél közelebbi rokon, annál inkább segítőkész vele szemben, mív idegenekkel kevésbé. Ez egy pszichológiai tényező. Vallásos emberek miért nem járnak elöl a felebaráti szeretet jó példájával? Hajléktalanokat még a templomok mellől is elzavarják. Hol van a segítség? Ja, tudom már, segíts magadon, Isten is megsegít.

2014. febr. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs semmi bajom ezzel, de mikor egy-egy bölcselkedő hívő az orrom alá próbálja dörgölni, hogy ő egész életében egy kifogyhatatlan örömforrásból táplálkozik, ezáltal én hozzá képest milyen egy elcseszett,szerencsétlen,lecsúszott ember vagyok..... Hát az egy kicsit bosszant.
2014. febr. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

A vallás egyfajta narkó, de eddig még megvoltam nélküle. Mást sem szívok és van már tíz, tizenöt éve, hogy berúgtam.

Az igaz, hogy nem vagyok maradéktalanul boldog, de megvagyok így is, a franc se akar mindig elszállva lenni...

(Egyszer Te is kitisztulhatnál...)

2014. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Végül is igazad van, kutatások bebizonyították, hogy minél butább valaki, annál boldogabb. De szerintem ez nem járható út. Az embereknek nem hamis boldogságot kell keresni
2014. febr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet rossz a szövegértésem, de a fő kérdés ellentmondás, a kiegészítés meg fura. A tudomány múlandó? Miért?


Fő kérdés:

Ateisták, Miért ellenzitek a hitet, tudva azt, hogy mindenki Istenhez térése után lessz igazán boldog?


Mi az, hogy tudva azt, hogy mindenki Istenhez térése után lesz boldog? Ezt te tudod, mert te vagy hívő. Az ateista ember nem durcásan csak-azért-sem viselkedik jól, hanem NEM HISZI EL. ergo nem TUDJA, hogy Istenhez térve... stb.

2014. febr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
A 15-össel egyetértésben: az ateista nem ellenzi a hitet, hanem nem hisz. Ha pedig nem hisz, akkor Istennel kapcsolatban semmilyen megállapítása nincsen, hiszen szerinte Isten nem létezik. Én egyébként hívő vagyok.
2014. febr. 28. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nézőpont kérdése. Én az általam felfogható dolgokban hiszek.Pontosabban inkább amit látok, érzek, stb. A Tudományt értem, és elég biztos alapon álló tényeknek fogom fel.A pénzt is értem. De Istent, a Mennyt nem érzem. Örülök, hogy van Hited. Az ember életének fontos része a Hit. Nekem nehezebben megy az emberfeletti dolgokban való hívés. De különbözőek vagyunk és ettől leszünk emberek.
2014. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted. Szerintem meg tök jól elvagyok. Előttem nagyon szépen megfogalmazták amit gondolok, úgyhogy nem ismétlek már senkit.
2014. márc. 6. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!