Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Németh Sándor miért beszél...

Németh Sándor miért beszél olyan kimerítően hosszan, sokszor önmagát ismételve?

Figyelt kérdés
Jó, tudom, nem kell hallgatni, ha nem tetszik, de azért ez mégis elgondolkoztató, hogy bírják végighallgatni azok, akik rendszeresen eljárnak az Isten tiszteletekre. Mi ennek a célja, fanatizálás?

2014. febr. 23. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Igen, fanatizálás. A hívei mind fanatikusok.
2014. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Mi ez, zsidó cenzúra? Hol a válaszom???
2014. febr. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Az időt ki kell tölteni,mégse lehet csendbe 10 perc után.


Már nagyon eltávolodott a szegény prédikátor imázsától,aki tiltott házi gyülekezetben tartja előadásait.


A pénz szeretete minden gonosz forrása....

2014. febr. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Hangolja a híveket a nagy mutatvány előtt.
2014. febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze,az agymosás erről szól.minél többször,annál jobban bevésődik.
2014. febr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
53%

Egyszerű a válasz!


Én rendszeresen hallgatom, illetve másik városban lakom és ott járok gyülekezetbe. Most 20 éves vagyok. 14 évesen tértem meg a gyülekezetben. Azelőtt, általánosban egy duplaórát is nehezemre esett végigülni. (Pedig okos vagyok mindig jók voltak a jegyeim és tehetségesnek tartottak a tanárok is meg a társaim is.) Mindig kikéredzkedtem "WC-re" de igazából legtöbbször csak futni mentem ki. Szóval nem bírtam 45 percnél sokkal tovább ülni és figyelni, mert mozognom kellett.


Na és itt jön a fordulat: megtértem, megismertem az Urat (most itt nem lényeg a gyülekezet neve szerintem, csak azért hogy mások is megtudják, hol van az a hely, ahol lehet találkozni Vele), és az istentiszteleteken simán végig bírok ülni 6 órát is. Még mosdóba se megyek ki. Ez azért van, mert a prédikáló az igét hinti, mint valami vetőmagot, és az ige Isten beszéde. Istent pedig egyáltalán nem fárasztó hallgatni!

Mikor Jézusnak híre ment, a tömeg 3 napig le se szállt róla, hanem hallgatták. Erről szól a Márk evangélium első néhány fejezete. Annyira jó volt őt hallgatni, hogy enni is elfelejtettek, követték mindenhová. És ezután csinálta azt a csodát, hogy megszaporította a kenyeret, hogy legyen mit enniük, és 5 kenyérből meg 2 halból jóllakott egy csomó ember. (Nem tudom hányan voltak, a Márk 6-ban néztem, de százasával ültették le őket a fűre enni, szóval...)

Egy jófej embert is sokáig tudsz hallgatni aki kedves veled...

Isten pedig szeret téged, ismeri az élethelyzeteidet, és valóságos megoldást, és válaszokat ad arra, sokszor a prédikálókon keresztül!

És nekem személy szerint, legtöbbször a gyülekezetben!

2014. aug. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!