Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényeknél a videó...

Keresztényeknél a videó játékok tiltva vannak?

Figyelt kérdés

2014. febr. 26. 09:34
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudom, hogy vannak-e olyan keresztények. Az biztos, hogy nekem senki sem mondta, hogy tilos lenne, és nem látok bennük alapból rosszat, szeretek játszani, több konzolom is van itthon.


25/F

2014. febr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A katolikusoknál biztosan nem.
2014. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%
Jézus semleges véleménnyel volt a videojátékokról. Mondjuk GTA-val szerintem nem sokat játszott.
2014. febr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

Nincsenek :)

Bár én életemben 1x-2x játszottam ilyennel, akkor sem többet, mint 1 óra. De az ilyesmit nem egyedül jó játszani, kell hozzá társaság.

2014. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
33%

A biblia szerint igen.

A rossz fa rossz gyümölcsöt teremt.

2014. febr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
14%

Igen.


Kezdjuk ott, hogy a szamitastechnika atyja ateista volt (Alan Turing). Hozza hasonloan az informatika szamos mas uttoroje is hitetlen (volt), pl Bill Gates, Steve Jobs, Ed Roberts, Edsger Dijkstra.


Ebbol kovetkeztetheto, hogy a szamitogep (+konzolok, okostelefonok stb) a Satan sugallatara keszultek. Talan Isten vezerelte az ateistakat, hogy ilyen nagy hatasu dolgokat fejlessznek ki? Ezek mind satani talalmanyok, es hivo kereszteny ember nem kellene ilyeneket hasznaljon. Gondolkozzatok el rajta. Nem kicsi a tet.

2014. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják,hogy nézd meg mit kaptál és akkor tudod ki küldte.Pont a felsorolt műszaki eszközök által tudtam a legtöbb információt megszerezni és erősödni hitben.

Az tény,hogy kétélű fegyver.

2014. febr. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jók a válaszok! Viszont aki szerint rossz játszani velük az elítéli mondjuk a targoncaszimulátort is? Vagy hogy van ez?
2014. febr. 26. 17:54
 9/21 anonim ***** válasza:
84%
Hát ja. Hinni egyszerűbb, mint tanulni vagy alkotni bármit.
2014. febr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
91%

Hali.


Nem a játékkal van a baj, hanem arról, hogy a játék mire tanít? Építő jellegű, vagy romboló hatású?

Én magam is szoktam játszani, bár már nem vagyok egy mai csirke. :)

Főleg olyan játékokkal, ami idegen nyelvek használatát támogatja, hogy ezen a téren ne essek ki a formából.


De szeretem az Escape games Játékokat is.


Szerintem azzal a játékokkal van a baj, ha a keresztény szemszögből közelítjük, amik más életek kioltására, vagy más életek bántalmazására épül, és ugyan akkor az időt is elrabolja hasznosabb dolgoktól.

S ezért is kerülnek az emberek egymástól távol, mert nem egymás megismerésére, vagy időtöltésében támogat, hanem mindenki elvonul, és nincs kommunikáció sem a családban sem egymással.


Katy Weaver

2014. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!