Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Nincs még...

Keresztények! Nincs még elegetek abból, hogy a jehovisták össze vissza beszélnek a kereszténység nevében?

Figyelt kérdés

Öszemosák magukat a kereszténységgel és olyan kérdésekre válaszolgatnak, amik nem is nekik szólnak úgy, hogy magukat kereszténynek vallják. Így félreinformálják az embereket olyan tanokkal, mint pl:


- A hálál után mindenki alszik egy nagyot és együtt majd felébrednek ismét emberi tesben.


- Csak néhány kiválasztott mehet halál után istenhez és ők kormányozzák majd a földi életet.


- 1914 ben a Sátán ledobták a mennyből a földre


- Ijesztgetik az emebreket a "hamarosan eljövő" világvégével


...Stb. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha valaki azt mondaná, hogy ő is fizikus de bődületes nagy marhaságokat beszélne, az enegem nagyon zavarna. Ti, hogy tudjátok ezt elviselni?


Ja és a kérdés NEM a jehovistákhoz szól, szóval sem véleményre, sem pedig semmi másra nem vagyok kíváncsi a részükről.



2014. márc. 18. 01:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
91%

Vidiripi


Mint ahogyan írtam nem mindenben beszélnek össze-vissza.


Máté 28:20 Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a VILÁG VÉGEZETÉIG.


Jézus vagy az apostolai mikor tanították 1914-et? Egyáltalán tanítottak e évszámot?

Még csak utalás szintjén sincs semmi ami évszámmal kapcsolatos TANÍTÁS lenne a Keresztény Görög Iratokban.

Ellenben ilyesmire nem is egy ige utal.

ApCsel 1:7 Így válaszolt: "Nem a ti dolgotok, hogy olyan időkről és alkalmakról tudjatok, amelyeket az Atya a maga hatalmába helyezett.

Márk 13:32 "Azt a napot viszont, vagy azt az órát senki sem tudja, sem az angyalok az égben, sem a Fiú, hanem csak az Atya.

Máté 24:36 "Azt a napot viszont, vagy azt az órát senki nem tudja: sem az ég angyalai, sem a Fiú, hanem csak az Atya egyedül.


[link]


"JEHOVA TANÚI TÉVES IDŐPONTOKRA VÁRTÁK A VILÁGVÉGÉT?"


A válasz: Igen!


Tehát rendkívül óvatosan az évszámokkal. A tanításuk pedig egyenesen kerülendő ahogy a fenti példa is mutatja. Sokan belebuktak már a jóslásokba pl. az adventisták. Kevesen tudják de az Russel-nek erős adventista kötődései vannak. Az évszámokat tekintve pedig különösen igaz ez.


De mindentől függetlenül az vitán felül áll hogy a "világvége" bekövetkezik. A bibliai Utolsó Napokban élünk egy hívőnek aki megvizsgálta az ide vonatkozó igéket ez látható. De hogy mennyi idő is van még hátra azt ember biztosan nem tudja.

S még valami a Bibliában NINCS VILÁGVÉGE IDŐPONT!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014. márc. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
92%

szia!

SZERETET!!!!Mond ez a szó neked valamit???

Tudod,volt egyszer egy ember Jézus...ő elég sokat szeretett erről beszélni.Bár te még akkor nem éltél,honnan is tudhatnád?

Pedig,ha volna benned egy szikrája is a keresztényi szeretetnek ,akkor soha nem kezelnél le így egy más vallásút.

Üdvözöl egy nemjehovista!

2014. márc. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
44%

Kedves Kérdező,


Valóban létező peobléma az, amit írsz. Az emberek egy része itt erdeklodik a Biblia vagy a kereszténység iránt, feltesz kérdéseket, és mi az eredmény gyakran?

A Biblia helyett az Őrtorony nevű hamissággal rakott irományból kapják a naiv érdeklődők a választ,

A keresztény válaszoló helyett egy jehovás válaszolók kapnak.


Hogyan ismerhető fel a hamisságuk:

- tagadják, hogy Jézus Krisztus Úr, aki ítél élőket és holtakat, nála vannak a menny és pokol kulcsai, nevére meghajolt minden térd, stb.

- tagadják a pokol létezését, holott a Biblia világosan tanít erről

- tagadjak, hogy a Szent Lélek személy

stb

2018. nov. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!