Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták, mi a vélemény...

Kedves ateisták, mi a véleményetek erről? A többi lent.

Figyelt kérdés

A hívők azt állítják, hogy Istennel, a fián Jézus Krisztuson keresztül, személyes kapcsolatba lehet kerülni.

Mivel ez kizárólag hit által lehetséges, mert ez a feltétele, akik imában hozzá fordulnak, azoknak Ő kijelenti önmagát. Ő egy reményteljes boldog életet kínál.

Minden félelmet, aggodalmat megbeszélhetsz vele, és Ő kész segíteni, átsegít az élet nehézségein, és végül örök boldogságban lehetsz vele. Nagyon sok a bizonyság erre, hogy ez működik. És még valami, Isten létezésére lehet nem bizonyítékot találsz,(ha nem akarsz) hanem embereket, akik bizonyságok. (ez sokkal értékesebb)

Isten szereti az embert, és kapcsolatban akar vele lenni, de ez csak úgy lehetséges, ha az ember nem ellenkezik vele. Mivel az Ő teremtményei vagyunk, Ő tudja mi a legjobb számunkra. A Biblia minden fontos kérdésre választ ad, ezért bátorítalak, hogy olvasd. A hívők ezért próbálnak Istenről beszélni, mert minden embernek erre van szüksége, még akkor is ha nem tud róla.

Viszont az is az igazság, hogy példát mutatni a legfontosabb. Szeretnétek látni, vagy találkoztatok már olyan emberrel, aki ezt így gyakorolja?

Miért esik rosszul nektek, ha valaki szeretné, hogy boldogok legyetek, és a legfontosabb dologról tájékoztat, ami ráadásul az igazság.

Például ha koldusok lennénk és barátok, és én megtalálnám a kivezető utat, de neked nem szólnák, milyen embernek tartanál?



2014. márc. 19. 21:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Hívő!


Mi a fenéből gondolod, hogy az ateiták boldogtalanok?


Egyébként úgy írsz, hogy a boldogság az igazság kritériuma, hiszen a kereszténység mellett az szól, hogy a hívők boldogok (ezt ugyan én messze nem tapasztalatom, de fogadjuk el így). Azt nem mondhatjuk, hogy alapvetően annak van igaza, akinek a gondolata nagyobb boldogsághoz vezet (legalábbis logikailag nem oké). Ezért teleológialiag közelítjük meg: a boldogságra mindenki törekszik, tehát általános cél, tehát ez a rendeltetése. Az ehhez való eszköz pedig a kereszténység.


Ebből az következik, hogy a kereszténység egyfajta hedonizmus. Jól gondolom? Ha esetleg tudnék olyan eszmével előállni, amitől még boldogabb lennél, akkor megtérnél az eszmém javára?

2014. márc. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 anonim ***** válasza:
97%

A hitért az agy egy területe a felelős. Mintha már lennének eszközök (alapfokú) telepátiára, de nekem annyira nem érdekem bárkivel is agyi kapcsolatba lépni.


Azt pedig ne hidd hogy mindenki számára ez a legfontosabb. Te mit szólnál, ha megtalálnám az örök spenótmezőket, aztán minden áldott nap spenótot vinnék neked, hiszen a táplálkozás a legfontosabb és a spenótot mindenki szereti?

2014. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
97%

Engem nem zavar, ha bárki is hívő, de ez magánügy, tartsa meg magának. Hívő házalókrlól már sajnos hallottam és sajnos találkoztam, olyannal viszont nem találkoztam, aki pont, hogy nem volt hívő és minden házba bekopogtatott, hogy "ne higyj" az ateisták csak szimplán nem zaklatnak senkit.

Nem úgy fog valaki elkezdeni hinni, hogy jönnek a házalók és majd ők ráveszik 2 perc alatt.

Én mért vagyok ateista? Egy, így neveltek, kettő, általában csak azt hiszem el, amit látok. Az egész gyerekkorom enyhén szólva szenvedés volt, és sajnos felnőttkoromban is kipróbált az élet, minden évben kapok valami "meglepit", minden évben összezúzza a lelkemet az élet, de én minden évben felállok...nem azért mert Isten segít, hanem mert én segítek magamon. Nem kell nekem az ő segítsége.

Jó dolog, hogy vannak emberek, akik beveszik ezt az egészet, áldásom rájuk, én meg nem hiszek, csak annyit kérek, hagyjanak békén és ne próbálják meg bemagyarázni nekem, hogy én hiszek Istenben, csak nem tudok róla:D...már ezt is megkaptam.

Hiszek önmagamban, a családomban, abban, ha jó vagyok, akkor legalább nyugodtan alszom, ha más nem:D

Mindenkinek magánügye, miben hisz.

2014. márc. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
15%

"a kereszténység egyfajta hedonizmus. Jól gondolom? "

Nem. Ennyire rosszul ritkán gondolják, csak azért szólok.

2014. márc. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
75%

"Nem. Ennyire rosszul ritkán gondolják, csak azért szólok."


- Én csak abból indulok ki, amit a kérdező írt (ami egyébként sok hasonlóságokat mutat azzal, amit egyébként is hallok)

Amúgy a keresazténység nyilvánvalóan nem hedonizmus.

2014. márc. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
27%
Akkor jó. ( a kereszténység és a buddhizmus lemondás alapú vallás, ellentétben az áldozati alapú vallásoktól) A kérdés átvezet ahhoz a kérdéshez: mi a boldogság?
2014. márc. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 savanyújóska ***** válasza:
"Erre sok bizonysag van, mukodik." - Pont azert nem vagyok hivo, mert ezt nem lattam, nem ezzel fogsz meggyozni. Es hogy miert "nem akarom" a boldogsagot? Mert az mas boldogsaga. Olvassam a Bibliat, legyek hithu, jarjak templomba, keresztelkedjek, koszonom nem. En is imadok biciklizni, egyszeruen kikapcsol, megsem csesztetek mindenkit, hogy na, pattanjon nyeregbe. Arnyalva a dolgot, en NEM szeretnek (jelenleg) kereszteny lenni, az, hogy miert, es hogyan, az mar nem rad tartozik, csak szeretnem, ha tiszteletben tartanad, mint ahogy en tiszteletben tartom, hogy te hiszel, es nem firtatom, miert, vagy mirol mondtal le erte. Meg tovabb menve, jelenlegi allaspontom szerint szamomra teljesen mindegy, hogy Isten letezik-e, mert nem befolyasolja az eletemet, ugyanakkor teljesen materialistanak se vallanam magam, mondhatni, hiszek, csak meg soha nem gondolkoztam el rajta, miben. Osszegezve, ha vannak valoban jo erveid, nyugodtan zaklass vele, meghallgatlak, velemenyezem, de ne vard, hogy ennyitol barki is megtegye azt az utat, amit te. (Akarata ellenere meg plane nem.)
2014. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
100%
Kedves keresztény, mármint kérdező! Miért gondolod, hogy Isten csak Jézussal hozható összefüggésbe? Nagyon jó dolog lehet az Istenhit, szerintem is, de kár ebbe a dologba belekeverni a te külön kis társaságod specialitását. Istenről beszéljünk, Jézus meg nem egy vonzó dolog. Nem kell ide szenvedés, megváltás, vér meg kereszthalál, meg nyomorúságos bűnbánat. mert az aztán tényleg tönkreteszi az egész örömét. Ne haljon itt meg senki senkiért, meg nem kell fiakat áldozni, Isten nyilván sokkal jobb arc ennél, semmint ilyen ostobaságokkal csábítgatna. Egyébként meg inkább örülni kellene neki, nem térdelni meg énekelgetni meg könyörögni. Azt csak csinálják a mazochisták.
2014. márc. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
76%
Ezt hiszed, ill. akarod hinni, a valóság tényei azonban rácáfolnak minden vallásos alapozású kijelentésre a világgal kapcsolatban, a mesék a mese kategória, a többi pedig plagizálás más vallásokból.
2014. márc. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
Elfogadom, akkor a hit egy placebo, ami meggyógyítja az embereket, csak az a baj, hogy hit nélkül nincsenek ilyen bajai. Engem pl megnevettet a halál, ha egyáltalán érdekel, mert a legtöbb esetben le se szarom. Felesleges volt az empátia, és a megbánás ezért töröltem, a repertoáramból, persze el tudom járszani ezeket az érzelmeket is, de semmit sem jelentenek számomra. Sokkal fontsabb, hogy jól tudjak szórakozni, ezért is röhögök tragédiákon. Sírni nincs értelme, nem visz előrébb
2014. márc. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!