Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kedves ateisták, mi a vélemény...

Kedves ateisták, mi a véleményetek erről? A többi lent.

Figyelt kérdés

A hívők azt állítják, hogy Istennel, a fián Jézus Krisztuson keresztül, személyes kapcsolatba lehet kerülni.

Mivel ez kizárólag hit által lehetséges, mert ez a feltétele, akik imában hozzá fordulnak, azoknak Ő kijelenti önmagát. Ő egy reményteljes boldog életet kínál.

Minden félelmet, aggodalmat megbeszélhetsz vele, és Ő kész segíteni, átsegít az élet nehézségein, és végül örök boldogságban lehetsz vele. Nagyon sok a bizonyság erre, hogy ez működik. És még valami, Isten létezésére lehet nem bizonyítékot találsz,(ha nem akarsz) hanem embereket, akik bizonyságok. (ez sokkal értékesebb)

Isten szereti az embert, és kapcsolatban akar vele lenni, de ez csak úgy lehetséges, ha az ember nem ellenkezik vele. Mivel az Ő teremtményei vagyunk, Ő tudja mi a legjobb számunkra. A Biblia minden fontos kérdésre választ ad, ezért bátorítalak, hogy olvasd. A hívők ezért próbálnak Istenről beszélni, mert minden embernek erre van szüksége, még akkor is ha nem tud róla.

Viszont az is az igazság, hogy példát mutatni a legfontosabb. Szeretnétek látni, vagy találkoztatok már olyan emberrel, aki ezt így gyakorolja?

Miért esik rosszul nektek, ha valaki szeretné, hogy boldogok legyetek, és a legfontosabb dologról tájékoztat, ami ráadásul az igazság.

Például ha koldusok lennénk és barátok, és én megtalálnám a kivezető utat, de neked nem szólnák, milyen embernek tartanál?



2014. márc. 19. 21:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező,ha volna választásod,melyiket választanád?

1, örök boldogság érzés

2, Isten megtapasztalása,de örök szenvedés


Egyébként nem hiszem,hogy a hit mindenkinek boldogságot ad,valahol inkább vigaszt,hogy majd jobb lesz. Csak,ha belegondolok,kinek az érdeke,hogy az ember tűrjön..

2014. márc. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, amit írtál, az a tipikus "képzelt barát" eset, amikor a legjobb barátunk olyan, amilyennek elképzeljük. Persze teljesen megért minket, mindig ott van, stb. És ez konkrét hatással van rád, hiszen te teljes mértékben elhiszed, hogy tényleg a barátod. (Vagy lehet apafigura is, mindegy.) A lényeg, hogy ha kétség nélkül elhiszed, hogy létezik (ez a hit), akkor valóban jobbá válik az életed, ahogy a kisgyerek is azért beszélget a képzelt barátjával, mert az jó neki, boldoggá teszi.


Na most képzeld el, hogy ez a kisgyerek a képzelt barátját be akarja mutatni neked, merthogy milyen jó fej, és ő tiszta boldog, amióta ismeri. És tegyük fel, hogy elfogadod, és te is boldogabbá válsz. Akkor most ugyanarról a lényről van szó, vagy mindketten kitaláltatok magatoknak egy-egy képzelt barátot?


Isten (és Jézus) figurája egy általánosított, mindenki számára megfelelő képzelt barát figura, egy aránylag részletesen kidolgozott háttérsztorival és karakter leírással, ahogy a szerepjátékoknál. Általa ki tudjuk elégíteni azt a vágyunkat, amit az embertársaktól remélünk, vagyis a tökéletes megértést, segítséget, szeretetet. És ha ezt megkapjuk, vagy legalábbis elhisszük, hogy megkapjuk (megint a hit a lényeg), akkor ez aktivizál olyan belső erőket, amiket a hívők Isten megtapasztalásának hívnak.


Véleményem szerint viszont (ha már véleményt kértél), ez az erő mindenkiben eleve benne van, és hogy használni tudjuk, ahhoz a keresztény vallás egy eszköz a sok közül. Méghozzá az egyik legkényelmesebb eszköz, mivel készen kapjuk. Viszont a vallással átszőtt erkölcsi értékek a vallás nélkül is léteznek, és a nehezebb (de szerintem tisztább) út, ha ezeket keressük meg magunkban.


Szóval a lényeg, hogy köszönöm, de nem megyek be a 3D full extrás moziba, én a könyveket szeretem. :)

2014. márc. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
95%

Nem szeretnék annyira önző lenni, mint egy keresztény.

Azt még a kommunisták is belátták a végére, hogy nem követelhetik azt, hogy minden ember egy az egyben elfogadja azt, amiben ők hittek, ezért a jelszó így módosult: aki nincs ellenünk, az velünk van és ez jól tükrözi, hogy manapság az emberiség többségének a leírása nem vonzó idea.

2014. márc. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
96%
Minek kellett ehhez "evolúció" kulccszó?
2014. márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
100%
Azért, hogy a Kérdező ezeknek a megveszekedett ateistáknak elmagyarázza mi az igazság, hogy működik a világ. Persze nem a valóságban, csak az ő fejében...
2014. márc. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
Ami neked kivezeto ut az nekem meg belepesa szabadsagbol egy sotet, zart szobaba. Kosz, en igy tokeletesen boldog vagyok. Tok jo munkahelyem van, szep helyen elek, a gyerekeimmel jokat szorakozom, en igy boldog vagyok.
2014. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 A kérdező kommentje:

A zsidó, és keresztyén hit az, amely az Igazságban hisz, mivel minden más vallás felett hatalma van. Gondolok itt a szellemi erejére. Például rajtuk nem fog az átok.

A mindenség alkotója az Istenük, és tudtukra adta, hogy mi legyen a céljuk ezen a világon.

Minden hívőnek küldetése van, és azért hírdeti az örömhírt az embereknek.

Ősszüleink vétkeztek Isten ellen, ezért minden ember bűnben születik. Isten kész megbocsátani bárkinek aki hozzá fordúl.

Isten jó.

Van egy másik hatalom is, aki az ellensége, de Ő győzelmet aratott felette.

A gonosz Ő, aki emberölő volt kezdettől fogva.

Mindenki aki hallott Istenről és Jézusról, de nem hitt nekik, és nem tért meg hozzájuk, az a gonosz prédájává válik.

Csak ez a két hatalom van, most dönthetsz kihez csatlakozol.

A gonosz örökre büntetve lessz Istentől, és azok az emberek is akik hittek neki.

A hitetlenség is bűn, a passzivitás is, kérlek higgyj az igazságban amíg nem késő!!!

2014. márc. 20. 22:33
 18/76 anonim ***** válasza:
93%

Akkor a pokolra jutok...jaj ne, nagyon félek:D

Pontosan ezt utálom a hívőkben. Legtöbbje bűnösnek tartja a nem hívőket. Csak éppen mi, ateisták, soha nem mondjuk rátok, hogy bűnösök vagytok, mert hisztek.

És ahogy a szavakat használják: Isten FÉLŐK-félni kell tőle? A keresztény vallásnak HATALMA van az összes felett...hát erről szól az egész, hatalomról?

Ahogy az egyik válaszoló írta, az egyik legkönnyebb út a vallás. Én úgy látom, ez valamilyen szinten menekülés az igazság elől. Nem mertek szembenézni a ténnyel, hogy vagyunk a nagyvilágban és senki nem vigyáz ránk, csak mi magunk. Ha történik valami rossz velünk, annak sokszor nincs magyarázata, csak ezt pörgette ki a gép.

Tudod mit: Én őszintén remélem, hogy nincs Isten. Mert ha lenne.....ne kezdjem el sorolni, miket tett. Ha valóban van, inkább úgy kéne hívni, hogy BIG BROTHER, mi meg az élő show vagyunk, és rajtunk szórakozik. Segít? ugyan kinek, akinek kedve tartja? Ne rajtam segítsen, hanem az ártatlan újszülötteken....isten útjai kifürkészhetetlenek...tényleg kívánom, hogy képzeletbeli barát legyen.

A vallás az őrültség egy elfogadott formája. Hány őrült képzeli a világban, hogy ők a Marsról jöttek, vagy uralkodók..stb. Őket bezárják a diliházba, de aki elhiszi, hogy homokból gyúrták az embert és két ember képes volt benépesíteni a földet anélkül, hogy mindenki fogyatékos legyen (beltenyészet)....hát nem tudom, de én nem nagyon terjeszteném, hogy abban hiszek, hogy Ádám és Éva lányaként a tesómmal háltam.

2014. márc. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
100%
Nezd, ha tenyleg ez lenne az igazsag (erosen ketlem mert tele van ellentmondasokkal es logikai bukfencekkel) akkor meg ha szetnezek a vilagban akkor ugy gondolom, hogy ehhez a kozosseghez nem kivanok csatlakozni tovabba egy ilyen "nagyfonokot" messze elkerulok.
2014. márc. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
95%

"Isten kész megbocsátani bárkinek aki hozzá fordúl."

"A gonosz örökre büntetve lessz Istentől, és azok az emberek is akik hittek neki.

A hitetlenség is bűn, a passzivitás is, kérlek higgyj az igazságban amíg nem késő!!!"


- Újabb válaszom arra, miért nem vagyok keresztény...


De a saját tanúbizonyságodat tetted hiteltelenné azzal, hogy tucatnyi válaszra egy ilyen semmitmondó, zavaros és banális hablattyal reagálsz, gyakorlatilag hülyének nézve midnenkit.

Ha küldetésed volt a hitedet terjeszteni, akkor ebben a küldetésben ezennel megbuktál. A lelkiismereted és istened előtt felelsz majd ezért.

2014. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!